blauw r.rrs GERUITE KIEL PPBrgT255SB^pPr I GEMEENTEZAKEN? AFSPRAAK MAKEN! OUD PAPIER EN KARTON NIEUWS- EN INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN GEMEENTE VLISSINGEN EN OMSTREKEN CULTUUROMBUIGINGEN De taakstelling is om de waarderingssubsidies voor de amateurkunst in vier jaar af te bouwen tot nul. Consequentie door deze afbouw is helaas ook dat de bijdrage uit het regioarrangement van de provincie vanaf 2018 voor amateurkunst zal vervallen. De provincie stelt immers als voor waarde dat de gemeente de amateurkunst ook financieel ondersteund. Op deze manier wor den verenigingen dubbel gepakt. Dit feit was bij vaststelling van de taakstelling niet bekend. Om dat te voorkomen denk men in samenwerking met de gemeente Middelburg, een Regionaal Cultuurfonds te vormen. Tevens wordt er gedacht over het aanstellen van een cultuurmakelaar die uit het Re gionaal Cultuurfonds betaald moet worden. Door samenwerking of opschaling van culturele activiteiten denkt men zelfs dat er mogelijk heden ontstaan tot het vinden van landelijke financieringsstromen. Be staan deze sprookjes echt? De Partij Souburg Ritthem is dan ook van mening dat het huidige minimale budget van 30.000,- beschikbaar moet blijven voor amateurkunst. Ger Blom, fractie PSR E-mail: ghj.blom@kpnmail.nl Niemand houdt van wachten. Om te voorkomen dat u lang moet wach ten in het stadhuis als u bijvoorbeeld een paspoort of rijbewijs wilt aan vragen, werken we vanaf vrijdag 1 september 2017 volledig op afspraak. Want als u een afspraak maakt bij de kapper, tandarts of bij de garage, waarom dan niet bij de gemeente? Deze manier van werken heeft verschillende voordelen. U hoeft nooit lang te wachten; U weet van tevoren precies welke documenten u mee moeten nemen naar de afspraak; Zo kunnen wij ons beter voorbereiden en beter helpen; En werken we dus efficiënter! Afspraak maken Een afspraak maken kan eenvoudig via www.vlissingen.nl of telefonisch via 14 0118. U kunt uw afspraak maken op maandag, dinsdag en woensdag van 8.30 tot 17.00 uur, op donderdag van 8.30 tot 20.00 uur en op vrijdag van 8.30 tot 12.00 uur. Uw rijbewijs of identiteitskaart kunt u de hele dag (tijdens openingstijden) zonder afspraak afhalen via de receptie in het stadhuis. E-mail/SMS Aan de balie/telefoon wordt aan iedere klant het e-mailadres en/of tele foonnummer gevraagd. Binnenkort wordt een systeem geïnstalleerd, dat automatisch een melding geeft wanneer het aangevraagde reisdocument/ rijbewijs klaar ligt. Meer en meer online De gemeente Vlissingen biedt allerlei producten online aan via www.vlissingen.nl. U kunt bijvoorbeeld uw verhuizing doorgeven via de website, een uittreksel aanvragen of een parkeervergunning betalen. De online producten blijven we uitbreiden. www.vlissmgen.nl ELEMENTEN Ik ben vaak in Middelburg voor diverse overleg gen. Onze pittoreske buurgemeente heeft veel gevels opgesierd met poëzie. Eén muurgedicht (van Andreas Oosthoek) trof me in het bijzonder als de essentie van Vlissingen. De zee zit in ons DNA! Met dank aan dit mooie initiatief, wil ik het graag met u delen: "Ik hoor het hem nog zeggen, mijn grootvader, de oude wijze: jullie mogen niet klagen, elke dag zie-je de zee. Ja, riepen we dan, de zee maar wat hebben we nog meer? Nou, zei hij en stak de brand in zijn pijp, jullie hebben het zand en daar zit heel wat in en jullie hebben de wind. Dat is genoeg, praat er verder maar niet meer over." Ik wens u een heerlijke zomer. Wethouder Josephine Elliott Oud papier is geen huisvuil. Het wordt verwerkt tot nieuw papier. Papier wordt gemaakt van hout. Het recyclen van papier zorgt ervoor dat er minder bomen worden gekapt. Daarom is het beter voor het milieu om oud papier apart van het huisvuil in te laten zamelen. Dit kan op verschillende manieren. Waar bestaat het oud papier en karton afval uit? Oud papier en karton bestaat uit papieren verpakkingen, karton en kranten, tijd schriften, folders en boeken. Ook enveloppen (met venster) en papieren draag tassen mogen bij het oud papier. Hygiënisch en sanitair papier horen niet bij het oud papier. Dit zijn bijvoorbeeld tissues, toiletpapier en keukendoekjes. Ook papier of karton met verf-, olie- of voedselresten (bijvoorbeeld een pizzadoos met vetvlekken) horen niet thuis bij het oud papier. VLISSINGEN Woensdag 26 juli 2017 Redactie: afdeling Communicatie Postbus 3000, 4380 CV Vlissingen telefoon: 14 0118 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl Fotografie: gemeente Vlissingen, tenzij anders vermeld. ABONNEREN OP BEKENDMAKINGEN Wilt u op de hoogte gehouden wor den van de bekendmakingen in uw ei gen woonomgeving? Dat kan. U kunt zich abonneren op 'Berichten over uw buurt' via www.overheid.nl. Op onder staande gemeentelijke website vindt u meer informatie. www.vlissingen.nl/ bekendmakingen REGENBOOGZEBRAPAD BIJ CINECITY Het college van de gemeente Vlis singen stemt in met de wens van de gemeenteraad om een regenboog zebrapad aan te leggen. Hiervoor is een locatie aan de Spuikomweg, voor de oversteekplaats bij CineCity CCXL, het meest geschikt. Met dit zebra pad op een locatie met veel verkeer, wordt aandacht gevraagd voor ac ceptatie van lesbiennes, homoseksue len, biseksuelen en transgenders. Het regenboogzebrapad wordt in de eerste week van september geopend, vooraf gaand aan het festival Film by the Sea. Waar kan ik terecht met mijn oud papier en karton? Oud papier en karton kunt u altijd wegbrengen naar een ondergrondse container in de buurt. In verschillen de wijken mag u het papier ook aan de kant van de weg zetten op de aangege ven tijdstippen (gemiddeld 1 keer per maand). Het ophalen van oud papier en karton gebeurt onder andere door verenigingen. Het oud papier doet u in een kartonnen doos of papieren zak. Deze pakketten mogen maximaal 15 kilo wegen. www.vlissingen.nl/afval BEKENDMAKINGEN U kunt bekendmakingen van de gemeente Vlissingen digitaal raadplegen via https:// zoek.officielebekendmakingen.nl/zoeken/ gemeenteblad. Ontwerp wijzigingsplan Buitengebied, Zuidweg 6 Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken, op grond van artikel 3.9a, lid 1, van de Wet ruimtelijke ordening bekend, dat het ontwerp van het wijzigingsplan 'Buitengebied, Zuidweg 6' ter inzage wordt gelegd. Het ontwerp wijzigingsplan bestaat uit een verbeelding, planregels en toelichting met bijlagen. Het ontwerp wijzigingsplan voorziet in het wijzigen van de ter plaatse geldende bestemming 'Agrarisch met waarden' door toevoeging van de functieaanduiding 'specifieke vorm van recreatie - kleinschalig kamperen' ten behoeve van de realisatie van een kleinschalig ecologisch kampeerterrein met ten hoogste 25 standplaatsen op de gronden achter de boerderij Zuidweg 6 te Ritthem. Het ontwerp-wijzigingsplan én het ontwerp-besluit tot vaststelling van dit wijzigingsplan liggen vanaf 27 juli 2017 gedurende zes weken (t/m 6 september 2017) voor een ieder ter inzage in de hal van het stadhuis, Paul Krugerstraat 1, 4382 MA Vlissingen. Daarnaast zijn de genoemde stukken te raadplegen op de website www. vlissingen.nl/bestemmingsplannen (onder 'plannen in procedure', rubriek 'ontwerp- bestemmingsplannen'). Tijdens deze termijn kunnen belanghebbenden hun zienswijze over dit ontwerp-wijzigingsplan schriftelijk of mondeling kenbaar maken bij burgemeester en wethouders. Schriftelijke zienswijzen moeten worden gericht aan burgemeester en wethouders van Vlissingen, Postbus 3000,4380 GV Vlissingen. Voor het indienen van een mondelinge zienswijze kunt u vooraf een afspraak maken met de heer J. Francke, bereikbaar via telefoonnummer 0118-487282. Ligplaatsenoverzicht behorend bij uitvoeringsbesluit en nadere regels Havenbeheersverordening Vlissingen 2017 Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij in de vergadering van 18 juli 2017 het gewijzigde ligplaatsenoverzicht behorend bij het 'Uitvoeringsbesluit en nadere regels Havenbeheersverordening Vlissingen 2017' hebben vastgesteld. In het uitvoeringsbesluit zijn nadere regels gesteld ten aanzien van het innemen van ligplaatsen,, de openbare orde, het gebruik en de veiligheid in de haven. In het ligplaatsenoverzicht staat aangegeven waar welke categorie schepen ligplaats mogen innemen en voor welke zone ligplaatsvergunningen kunnen worden verleend. Het uitvoeringsbesluit met aangepast ligplaatsenoverzicht treedt op 24 juli 2017 in werking. Het uitvoeringsbesluit en ligplaatsenoverzicht ligt vanaf die dag voor een ieder ter inzage in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1, Vlissingen. Het uitvoeringsbesluit zijn raadpleegbaar via de website: https:// zoek.officielebekendmakingen.nl/zoeken/ gemeenteblad. Tegen het uitvoeringsbesluit en het ligplaatsenoverzicht kan iedere belanghebbende op grond van de Algemene wet bestuursrecht binnen zes weken na dag van de bekendmaking bezwaar maken door het indienen van een bezwaarschrift bij het college van burgemeester en wethouders van Vlissingen, Het bezwaarschrift moet worden ondertekend en bevat ten minste de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht en de gronden van het bezwaar. Voorts kan de Voorzieningenrechter van de Rechtbank Zeeland-West Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda, indien u bezwaar hebt gemaakt, op uw verzoek een voorlopige voorziening treffen indien onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist U moet dan een afschrift van uw bezwaarschrift bij het verzoekschrift om een voorlopige voorziening overleggen. Voor het in behandeling nemen van een verzoek om een voorlopige voorziening is griffierecht verschuldigd. Vlissingen, 26 juli 2017 B8cW Vlissingen, Postbus 3000 4380 GV Vlissingen

de Faam | 2017 | | pagina 11