Hoge score van 8,7 voor Phila Agaat Tour BeNe Ladies Kleine Bram moet een operatie ondergaan Zomerconcert met CD Sapph outlet Middelburg 7 WOENSDAG 12 JULI 2017 Het waren spannende tijden voor Phila Agaat in Middelburg, de kort-verblijf plek voor cliënten met een lichamelijke en/of verstandelijke beperking. In 2014 hing hen nog een sluiting boven het hoofd. Na flink actie gevoerd te hebben maakten zij een doorstart en nu, driejaar later, ligt er een klanttevre- denheidsonderzoek dat er niet om liegt. Met een score van 8,7 hebben ze alle reden om trots te zijn. Positief tevredenheidsonderzoek Tevreden cliënten van Phila Agaat voor de bus van Philadelphia Zorg. Foto: PR Philadelphia Philadelphia is de landelijke organisatie voor zorg en begeleiding van mensen met een beperking. Van jong tot oud. Van licht tot ernstig meervoudig beperkt. Philadelphia richt zich niet op de beperking maar gaat juist uit van de mogelijkheden. De ondersteuning verschilt van persoon tot persoon. Maar het doel is bij iedereen hetzelfde: een leven waarin je mag zijn wie je echt bent en het beste uit jezelf haalt. MIDDELBURG - "Trots zijn we zeker" zegt Marjo Kasse, coör dinerend begeleider bij Phila delphia, "Maar nu verder. Want met zo'n hoge uitkomst wil het niet zeggen datje klaar bent. We kijken waar we ver der kunnen ontwikkelen en zijn blij met de feedback van de ouders." Phila Agaat is het vangnet voor ouders die even op adem moeten komen of om een an dere reden opvang nodig heb bed. Dat kan een dag of een nacht zijn, maar ook een iets langere periode zolang die on- PHILA AGAAT IS VOOR OUDERS DIE EVEN OP ADEM MOETEN KOMEN der kort verblijf valt. "Een moeder belde dat zij plotse ling naar het ziekenhuis moest. Haar kind werd hier gebracht en kon de nacht hier doorbrengen. Voor het kind een stuk veiligheid in een be kende omgeving, voor ons het vertrouwen van de ouder dat wij krijgen. Dat geeft een goed gevoel." zegt Marjo. "We heb ben hier cliënten van alle ni veaus en het voelt voor hen als een tweede huis. Er wordt gewerkt volgens de presentie- methode. Dat houdt in dat we kijken wie er op een bepaald VLISSINGEN Donderdag avond 13 juli gaat in Vlissingen de vierde editie van de BeNe Ladies Tour van start. Deze in- ternatonale vierdaagse voor de wereldtop in het vrouwen- wielrennen duurt tot en met zondag 16 juli en gaat over zo wel Belgisch als Nederlands grondgebied. De wedstrijd start op donder dagavond 13 juli om 18 uur met een proloog over 1,9 kilo meter op de Vlissingse boule vards. De start is in de Spuis traat en via het Bellamypark, Smallekade en Boulevard De Ruyter wordt Boulevard Ban- Afgelopen weekend vond het ju-jitsu toernooi King of the beach plaats, dit is het grootste out door ju-jitsu event van Euro pa. Andrea Verberkmoes en Marwan Aarab kwamen uit moment is en wat die cliënt nodig heeft aan begeleiding. Maatwerk met een vast dag programma, dus structuur. Onze cliënten weten precies hoe laat we koffie drinken of een activiteit hebben, onge acht wie er van het personeel aan het werk is. Dat geeft rust en vertrouwen in de groep. We hebben geen hoogdraven de doelen op het oog maar zorgen er voordat het voelt als een tweede thuis en maken van iedere dag weer een leuke dag." Marjo Kasse doet haar werk inmiddels al 25 jaar en zou geen dag meer iets anders willen. "Iedere dag is anders ondanks de structuur. Net als thuis, waar je ook wel eens naar een lege koffiepot grijpt, terwijl je toch zeker wist dat er nog in zat. Werken met men sen maakt iedere dag ook an ders. Het is heerlijk om te zien hoe cliënten hier vrienden worden van elkaar. Want dat is iets wat vaak ontbreekt in hun sociale netwerk, gewoon een vriend hebben. Wij doen er alles aan om hun zelfstan digheid te vergroten en de ou ders te ontlasten op het mo ment dat dat nodig is." Een van de zaken die na de strijd om het voortbestaan is opgepakt is het aanleggen van de belevingstuin. Van een gro- kert aangedaan waar de aan- komststreep ligt getrokken ter hoogte van hotel Arion. De laatste renster gaat van start rond de klok van 20.15 uur. Daags nadien, op vrijdag 14 juli, gaat het van Vlissingen, met start om 9.50 uur in De Willem Ruysstraat, door de Westerscheldetunnel, naar de aankomstplaats Philippine. Daar wordt de finish verwacht rond de klok van 13.15 uur. Op zaterdag 15 juli wordt de over steek naar Vlaanderen ge maakt. In Sint-Laureins wordt een rit in lijn en een avond tijdrit over 10 kilometer verre voor team Happyfitness. Andrea behaalde een gouden medaille in de klasse dames, blue belt, -65 kg. Marwan behaalde een bronzen me daille in de klasse heren, white belt, -82,5 kg. Marwan te gift is een vogelnestschom mel geplaatst die iedere dag druk bezet is en van de op brengst van een haringparty zijn er inmiddels grote speel toestellen gekocht. Daarnaast kunnen zij gebruik maken van een deel van het pand van Woongoed als er meer dan het standaard aantal cliënten aanwezig is. Ook zijn er con tacten gelegd met statushou ders die misschien een goede kok in hun midden hebben of eens mee kunnen met een wandeling om een rolstoel te duwen. Meer info: www.philadelphia.nl den. De finalerit staat op zon dag 16 juli opnieuw in Zeizate geprogrammeerd. Opmerkelijk is de aanwezig heid van vijf regerende we reldkampioenen: de Belgische Sanne Cant, de Nederlandse Karlyn Swinkels, de Belgische Lotte Kopecky, de Britse Elinor Barker en Katie Archibald. Jolien D'hoore, die de twee voorbije edities won, werd bij haar ploeg Wiggle-Highs als reserve weerhouden. Andere toppers die aan de start ko men zijn ondermeer Amy Cure, Annette Edmondson, Ju lie Leth en Lucy Garner. had de eerste ronde een vrij- loting, de tweede ronde kwam hij uit tegen de Poolse Kamil Kurzynow. Marwan kwam al snel op een 15-0 voorsprong en wist te win nen met een verwurging. Lingerie en (bad)kleding van het popu laire merk Sapph wordt nu verkocht bij De Style Bouti que aan de Nieuwe Buig 13. De Sapph-outlet bevat heel veel ongedragen en nieu we items die verkocht wor den met 40 procent korting of meer op de nieuwprijs. De outlet is gevuld met lin gerie, badpakken, bikini's en strandkleding in allerlei kleuren en modellen. Lin gerie wordt verkocht in de maten A tot en met F. De winkel is open van ma t/m za van 10.00 tot 17.00 uur. AAGTEKERKE Woensdag 26 juli vanaf 9 uur is de Zeeuwse Fokveedag het evenementen terrein aan de Pekelingseweg te Aagtekerke. In de ochtend is er een melkveekeuring, rond 13.00 uur is er kalverkeuring voor de jeugd. Prijsuitreiking 15.00 uur, toegang gratis. VLISSINGEN Kleine Bram vorige week zaterdag gebracht met een anatomisch pro bleem, waarvoor hij geope reerd moet worden. We willen hem heel graag een kans ge ven, maar daat kost veel geld. Daarom vragen we u om hulp. OOST-SOUBURG - Op zater dag 29 juli 2017 is er een in strumentaal zomerconcert in de oude dorpskerk 'De Open Haven' (Oranjeplein 2) te Oost-Souburg. Dit concert wordt verzorgd door Wilbert Magré op de vleugel, Wim Magré op het orgel en Carina Bossenbroek op de panfluit. Tevens hoopt het muzikale trio deze avond hun nieuwe CD 'Amicaal' te presenteren die in Bolsward is opgeno men. Het belooft een prachti ge avond uit te worden voor het hele gezin! De aanvang is: 20.00 uur. De musici hebben een mooi programma samengesteld Dit kleine kittentje heeft nog een heel leven voor zich en dat gunnen we hem met alle liefde. Helpt u ons Bram te helpen? Maak uw gift over naar Diere nasiel Walcheren: NL65RA- BO0349330999 t.a.v. Bram met voor ieder wat wils. Zo spelen ze onder andere vrolij ke polka's en dansen maar ook ontbreken gevoelige melodie- en in het programma niet. Va der en zoon Magré verzorgen samen ook nog enkele num mers vierhandig samen op de piano wat altijd erg wordt ge waardeerd door het publiek. Ook zal de pianist een eigen improvisatie geven op de vleugel van bekende melodie- en. Toegangskaarten zijn op de concertavond aan de kerk te verkrijgen voor volwasse nen 12,50 en kinderen 7,50. Ook zijn kaarten te reserveren met korting via 0525 - 685413 of www.wimmagre.nl.

de Faam | 2017 | | pagina 7