25 keer in de Vierdaagse van Nijmegen c ADRZ ziekenhuis Walcheren is feestelijk heropend \i "£rwinls,<s€ ^tr er Kje z'ki zjkj IKj BRwU. 3 WOENSDAG 12 JULI 2017 jilMU'llllI'M-lllil-IIL!! Jubileumeditie voor Groenewoud MIDDELBURG - Enthousiast doet Finie de deur van de huiskamer open en daar val ik gelijk met mijn neus in de bo ter. Er hangt een Zeeuwse vlag over de stoel en op de kast staan Zeeuwse kapjes die in 2010 speciaal ontworpen zijn toen de Giro d'ltalia naar onze provincie kwam. Volop trainen "Van de vlag maak ik een jurk die ik op de laatste dag van de Vierdaagse draag" zegt Finie lachend. "Een kapje op en gaan, de laatste 40 kilometer. "Hoe komt iemand er toe om zich iedere keer weer aan zo'n uitputtingsslag te wagen? Fi nie vertelt: "Ik ben een gebo ren en getogen Middelburgse en woonde vroeger in 't Zand. Daar hadden we van alles in de wijk: kinderclubs, operette, toneel en een wandelclub met wie ik mee liep. Toen ik 13 was kwam iemand op het idee om de Vierdaagse van Nijmegen te gaan lopen. We hebben ons ingeschreven en zijn met een hele club gegaan. Ik vond het looit zelf gelopen hebt. Een van •istente Finie Groenewoud uit leum: ze loopt hem voor de 25e ar een extra Zeeuws tintje aan. indrukwekkend al was het toen nog lang niet zo druk als nu. We hebben dat twaalf jaar gedaan." 20 jaar gemist "Toen ben ik getrouwd, kreeg kinderen en dan valt er even 20 jaar tussenuit. Enkele jaren geleden opperde een vriendin om ons weer in te schrijven. Tegenwoordig moet je inge loot worden om mee te kun nen doen. Dat is gelukt dus we zijn weer volop aan het trai nen geslagen en zo loop ik nu voor de 25e keer mee." Oude bekenden Finie geniet er van dat ze weer deelnemers tegenkomt van voorgaande jaren. "Veel men sen lopen daar met hun eigen verhaal. Zo is er een Ameri- Finie Groenewoud heeft er zin in. Zij loopt volgende week voor de 25e keer de Vierdaagse van Nijmegen, de laatste dag als Zeeuws meisje. Foto: Conny den Heijer kaanse militair die ooit tijdens een missie zijn been verbrij zelde en dit gewoon wil doen om te laten zien dat hij het kan. Ik heb een paar jaar een sponsorloop voor de Stichting ALS Nederland gelopen omdat mijn zus daar aan overleden is. Zo heeft een ieder zijn re denen." Goede voorbereiding Belangrijk voor de vierdaagse is een goede voorbereiding op de dagen. Finie's advies" Zorg voor goede schoenen en cool- max sokken, draag geen knel lende kleding en eet en drink genoeg. Niet alleen water maar ook zoete drankjes en neem een kop soep tussen door. Zou hou je, vooral als het warm is, je suiker- en zoutge halte op peil. Luctor et Emer- VLISSINGEN Het heeft moei te en veel geld gekost maar vanaf nu kunnen Walchena- ren weer terecht in 'hun' zie kenhuis voor planbare behan- delingen. Afgelopen week werd het ADRZ Michiel de Ruyter feestelijk heropend. Ui teraard in aanwezigheid van de Admiraal zelf, die de fees telijke gelegenheid een bij zonder tintje gaf met zijn toe spraken en ongezouten commentaar. Meer dan de helft van het geld dat nodig was om het zieken huis te verbouwen komt van uit crowdfunding. Daarmee is het ADRZ het eerste zieken huis dat op deze manier tot stand is gekomen. Aanjager was Henk van Koeveringe, gulle gevers die durfden te in vesteren deden samen met de Rabobank de rest. Claudia Brandenburg, direc teur van het ADRZ ontving uit handen van Admiraal de Ruy ter een scheepsketting. Daar haalde De Ruyter een schakel uit want vanaf nu hoeft het ziekenhuis niet meer gesleept te worden. "De ketting staat symbool voor een strakke or ganisatie en dat is de sleutel tot succes." Dat succes is ge koppeld aan een goede sa menwerking met het Erasmus Medisch Centrum in Rotter dam. Claudia Brandenburg: "Deze samenwerking is een kans, geen bedreiging. Het is een win-win situatie waar we tot 2032 mee aan de slag kun nen. ADRZ is een modern zie kenhuis met een eigen Zeeuwse identiteit." En modern is het: de routes in het gebouw verwijzen naar afdelingen met de namen van herkenningspunten in het Zeeuwse. Even op je beurt wachten kan op eigentijds ge vormde mossel-banken. Het gebouw is transparant door de vele ramen en dus licht. Al geeft het hier en daar voor mensen die in een scootmo- biel rijden wat problemen met de breedte van de deuren. Zo zegt een mevrouw die zich klem rijdt: "Daar moet nog eens iemand naar kijken, want dat is een beetje slordig. Bij de receptie had ik het net ook; die balie is veel te hoog, daar kan ik niet overheen kijken. Dat is vervelend want dan ben ik weer afhankelijk van de good will van de receptioniste die moet opstaan." Na de opening was er ruim gelegenheid tot onderling netwerken. Want er Michiel de Ruyter haalt de zwakste schakel van de ketting die ADRZ heeft vlot getrokken. Foto: Conny den Heijer moet intussen wel vooruit ge keken worden zodat er in 2032 weer een feestje gegeven kan worden. Voorlopig kan het ADRZ samen met Erasmus MC zo'n vijftien jaar vooruit. COLOFON DE FAAM advertising.zeeland@ persgroep.nl Linda Heikoop T 06-205 414 55 Sarah van de Kop T 06-466 058 37 Lisetta de Witte T 06-514 023 85 E familieberichten@persgroep.nl T (088)-013 99 99 Zelf een familiebericht opgeven kan via familieberichtenonline.nl E advertising.sales@persgroep.nl T (088) 013 99 99 www.de-faam.nl/service T 088-0561595 Edisonweg 37E 4382 NV Vlissingen Frank Husslage (eindredacteur) Conny den Heijer Gerard van der Hoeven Mark Lobbezoo Theo Rietveld Izaak Verkeste (fotograaf) E redactie.faam@ persgroep.nl T (088) 013 09 20 Dennis Rijsbergen Tessa van Waarde www.persgroep.nl/adverteren Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in gedrukte als digitale uit gaven van Persgroep Nederland bv De Persgroep Nederland Volg ons ook op: www.de-faam.nl Facebook/DeFaam Walcheren

de Faam | 2017 | | pagina 3