Meer grip op reumatoïde artritis Krantenbezorgen.nl Alleen AutóTrack checkt alle 170.000 auto's CheckCheck AutoTrSCk KERt HET MOOISTE DAL VAN OOSTENRIJK Zat zon AAGTE P. Boek Gemee 19.00U 14.3011 ARNEU Gemee M. KI; Kerk 19.OOU Herste te io.( Kloosti BIGGE Melisk DISHO toerist Heinri DOMf B.M. Room; pat. Fr GAPIh van T< kerk 1( KLEVf dienst KOUD elsker lande MELI! N.F. Geme Malja Kerk Jong; Naut; diens Prima verdienste Een wijk bij jou in de buurt Gratis de krant lezen Een gemiddelde wijk bezorg je in 1,5 uur van maandag tot en met zaterdag Minimum leeftijd 15/18 jaar (afhankelijk van wijkgrootte) Meer informatie en aanmelden: gebruik fietsen berg- en gezondheids programma VW Prijzen 6-d 2-p 4-1 08/07-01/09 179 12; 02/09-29/09 125 86 30/09-30/10 119 79 Prijzen in p.p. o.b.v. tweeka merappartement voor 2 per sonen en voor 4 personen. Je kunt ook een 8-daags arran gement boeken, vanaf 117,- p.p. bij 4 personen. Niet inbe grepen: reserveringskosten 20,-), kosten Calamiteiten fonds 2,50) en toeristenbe lasting 2,50 p.p.p.d) en eindschoonmaak 65,-). Informatie 81 boeken Ga naar reiskatern.nl/ deweekkrant/PRi735. Of bel met Pharos Reizen 023-5542870. Zoekcode: 18263 Hoewel mensen met reuma toïde artritis (RA) over het algemeen tevreden zijn over hun behandeling valt er nog veel winst te behalen. Uit onderzoek* blijkt dat een kwart niet meer kan werken en meer dan de helft niet meer in staat is bepaalde activiteiten te doen. Vier van de tien patiënten vinden het lastig om hun zorgen en ang sten te delen met hun behandelaar. Dat is zonde, want hoe meer openheid, hoe beter een reumatoloog kan helpen! Vertel je reumatoloog wat jij wilt bereiken Een behandeling heeft meer kans van slagen als patiënt en arts samen een behandeldoel vaststellen waar beiden achter staan. De arts is de specialist maar zélf ben je de deskundige op het gebied van de RA in jouw leven. Wat vind je belangrijk, hoe vaak heb je pijn of last van vermoeidheid, welke activitei ten worden het meest beïn vloed en wat zijn je wensen en verwachtingen? Om een behandeling op maat te kunnen maken, die aansluit op jouw leven, moet je deze informatie juist doorgeven aan je arts. deze graag meedenken over mogelijkheden als deze hel pen om je gezond en gelukkig aan het werk te houden." Vragenlijst Om je te helpen aan de slag te blijven, werk te doen dat bij jouw situatie past of weer aan werk te komen, staat er op https://reumazorgnederland. nl/ra-en-werk een korte vra genlijst die je inzicht geeft in waar je nu staat en op welk gebied je eventueel hulp no dig hebt. De antwoorden kun je met je reumatoloog bespre ken. Tips bij werk Bespreek je werk met je reu- Wat een schitterend gebied is het Grossarltal! Vanuit dit 'dal van de almen' bij Natio naal park Hohe Tauern maak je onvergetelijke wandelin gen. Tussen de bloeiende weides klingelen de koeien- bellen. In de almhutten word je getrakteerd op heerlijkheden vers van de alm. Ook leuk: met een glij baan de zoutmijn van Hal- lein in! En wat dacht je van de roofvogelshow in kasteel Hohen Werfen? Je logeert in het zeer gewaardeerde aparthotel Almrösl in bergdorpje Hütt- schlag im Grossarltal zo'n 70 km onder Salzburg. Inbegrepen 5x overnachting in tweepersoonsappartement bedlinnen en handdoeken dagelijks gebruik wellnesscentrum wifi in hal en restaurant Reuma en werk? Neem het heft in eigen handen! Aan het werk blijven als je RA hebt, is een uitdaging. Velen zouden dit graag willen maar lopen tegen barrières op of worden onvoldoende onder steund. Reumatoloog Annelies Boonen: "Het is belangrijk om al in begin van het ziektepro ces met de reumatoloog te be spreken hoe je de juiste condi ties kunt scheppen om te blijven werken. Overweeg ook je werkgever vroegtijdig te be trekken. Wat mag en kan je werkgever van je verwachten en wat heb jij hiervoor nodig? Aangepaste werktijden, meer rustpauzes, lichter werk? Door je werkgever te voeden, zal matoloog en reumaver- pleegkundige. Overweeg om, samen met je werkgever, te bekijken wat je nog wél kunt in je werk. Bewaak de balans tussen werken met RA en privé. Bezoek websites met hulp bronnen en informeer jezelf. Hulpbronnen O.a.: Nationale Vereniging ReumaZorg Nederland en www.ta rgetatwo rk.nl. 'Het onderzoek is uitgevoerd in augustus 2016 door GfK in opdracht van Pfizer. Dit artikel is mede mogelijk gemaakt door Pfizer. PP-PFE-NLD-0102 11 MM Van de aanschaf van een auto word je vrolijk. Daarom steekt op meer dan 10 punten. Het is wel even een kluif, AutóTrack extra veel tijd in het checken van alle auto's die bij geeft een goed gevoel. Wel zo prettig, toch? ons op de site komen. Als enige site controleren we elke auto

de Faam | 2017 | | pagina 18