100% Wonen 0@© Wonen in Rittenburg 1 met prachtig vrij uitzicht op groen Inbraakpreventiecampagnes zetten Zeeuwen aan tot actie Spoel al je kranen door Workshop korenschoof binden 17 WOENSDAG 12 JULI 2017 Sinds zes weken wonen zij in een appartement in de nieuwbouwwijk Rittenburg 1. Familie Tahitu uit Middel burg zagen de nieuwbouw, na 30 jaar in de wijk Griffioen te hebben gewoond, als een uitgelezen kans om kleiner te gaan wonen met alle voorzieningen op afstand. Even binnen kijken in een appartement dat valt onder Fase 1 van het project. MIDDELBURG - Peter (58) en Lisette(56) Tahitu hadden plannen om te gaan verbou wen. Grondig, want in de wo ning aan de Beneluxlaan woonden zij al 30 jaar. Gezien de kosten en de inspanning die dat met zich mee bracht zagen zij daar toch wel tegen op. Hun zoon attendeerde hen op de nieuwbouw in Ritten burg, het terrein aan de Stro- menweg. Aanpassingen op verzoek Afgelopen februari verkocht de familie hun huis en na een verblijf van "drie maanden in een vakantiewoning op Dis hoek trokken zij in hun appar tement. "Heerlijk," zegt Liset- te. "En het mooiste was, dat we Bouwbedrijf De Delta B.V. konden aangeven waar we de keuken wilden hebben. Door die aanpassing is de woonka mer nu groter dan op de bouwtekening. We hebben er een slaapkamer voor opgeof ferd maar hebben nu een zee van ruimte. En een heerlijke nis waar we vaker zitten dan in de woonkamer voor de tv." Familie Tahitu geniet vanuit hun nis van het groene uitzicht in hun nieuwe appartement in appartemen tencomplex Rittenburg. Foto: Conny den Heijer Mantelzorgen Peter vertelt enthousiast dat hij ook zijn schoonouders over de streep heeft gekregen om te verhuizen naar een appar tement. En in hetzelfde ge bouw nog wel. "Zij wonen hier nu schuin onder. Ideaal om mantelzorg te kunnen verlenen als dat nodig is. Want je moet toch vooruit kijken. Nieuwe start Wij hebben genoten van de voorbereidingstijd om hier naartoe te gaan. Het is leuk om weer te discussiëren over welke kleur er op de muur gaat en hoe de nieuwe eet- hoek er uit moet zien. Het voelt als een frisse nieuwe start. En afgezien van het (tij delijke) bouwverkeer dat hier nu voorbij komt, zien wij al leen maar voordelen: geen tuinonderhoud meer, een ei gen parkeerplaats, rust, overal groen en het winkelcentrum op loopafstand. Wat ons nu al opvalt is het sociale gebeuren in deze wijk: er is een face- bookpagina aangemaakt waar de bewoners elkaar bijvoor beeld attenderen op een schil dersbedrijf die dan ook weer bij een ander aan de slag kan, of iemand die een oppas no dig heeft en mensen elkaar op die manier helpen." Rittenburg 2 gestart Met een oppervlakte van 104 m2, twee badkamers, een ber ging en vrij uitzicht op een prachtige groene omgeving is de familie Tahitu dik tevreden. In appartementencomplex Rittenburg 1 is alles verkocht. De verkoop van Rittenburg 2 is inmiddels gestart en de be langstelling is overweldigend, door de diversiteit aan wonin gen die er gebouwd worden. Meer info: www.dedelta.nl De wereld verandert en Zeeland verandert mee. Waar het in onze provincie tot voor kort op veel plaatsen nog mogelijk was om een touwtje Uit de brievenbus te hebben hangen voor de buiten spelende kinderen, is dat tegenwoordig ei genlijk niet goed meer mogelijk. De overheid zet stevig in op voorlichtingscampagnes op dit gebied. Dit soort campagnes voor inbraakpreventie hebben zin. Door Sjuul van der Pol VLISSINGEN - De landelijke cijfers op een rijtje gezet. Van de bijna 95% van de Neder landers die beveiligingsmaat regelen trof, hebben de mees ten hun gedrag aangepast. Zo zegt drie kwart beter te letten op het afsluiten van deuren en ramen, de helft laat de verlich ting branden wanneer het donker wordt, ook als er nie mand thuis is en vier op de tien bergen hun spullen beter en uit het zicht op. Dit blijkt uit jaarlijks onderzoek onder 822 respondenten door de stich ting Nationale Inbraak Pre- ventieweken (NIPW). Beter Bijna een derde van de Neder landers die hun huis hebben beveiligd, gaat een stap verder door betere sloten op deüren en ramen te plaatsen. Ook plaatsen de mensen die actie ondernemen dievenklauwen in deuren en ramen en afsluit bare grendels op ramen. Voor al 60-plussers troffen deze meer rigoureuze beveiligings maatregelen. Ervaring Sommige Nederlanders ko men in actie omdat zij eerder te maken hebben gehad met inbraak in hun woning. Uit onderzoek blijkt dat ruim 75% van de slachtoffers van een in braak maatregelen treft om hun huis veiliger te maken. Berichten Daarnaast werpen campagnes over inbraakpreventie hun vruchten af, stelt voorzitter Coen Staal van NIPW. Hij wijst erop dat uit onderzoek blijkt dat 86% weieens iets in de media heeft gelezen, gezien of gehoord over inbraakpreven tie waarvan NIPW de bron was. Daarnaast heeft 15% aan de hand van die berichten maatregelen getroffen en bij na de helft zegt daarover na te denken. Coen Staal: 'We mer ken dat we als stichting in middels landelijke bekend heid genieten als onafhankelijk expert. Er is veel onderzoek gedaan. Doordat Uit onderzoek blijkt dot ruim. 75% van de slachtoffers van een inbraak maatregelen treft om hun huis veiliger te maken. FOTO: PR we belangrijke gegevens heb ben verzameld over inbraak methoden en naaf de gevol- ELKE INBRAAK IS ER EEN TE VEEL W3 Meer aandacht voor inbraakpreventie, dat is waar de stichting Nationale Inbraakpreventie Weken voor staat. Zie ook http://stichtingnipw.nl VLISSINGEN - De vakantie moet nog beginnen, maar toch alvast een goede tip voor bij thuiskomst. Terug van vakantie? Spoel 1 mi nuut alle kranen door en het kraanwater is weer fris van smaak en ruikt lekker. Het waterbedrijf adviseert om drinkwaterleidingen na de vakantie goed door te spoelen. Wanneer kraan water langere tijd stilstaat, loopt de kwaliteit wat te rug. Door de kranen me teen bij thuiskomst 1 mi nuut door te laten lopen, is het kraanwater weer lekker fris van smaak. Leg de douchekop in een emmer, want je wilt de druppels niet inademen. Bij temperaturen vanaf 25°C en in stilstaand water gedijt de legionellabacte- rie, die bij inademing tot longontsteking en de zoge heten veteranenziekte kan leiden. Zorg daarom dat er geen waterdruppeltjes in de lucht komen bij het doorspoelen van de dou chekop. Leg de douchekop in een emmer met een dweil erover of houd hem onder water, zodat er geen waterdamp in de lucht komt. Vang het water uit de kraan op en gebruik het voor bij voorbeeld huishoudelijke klusjes, het wassen van de auto of voeden van planten in tuin of huis, duurzaam. Kijk op www.evides.nl/ kraandoorspoeien voor meer informatie over de kwaliteit van kraanwater en download de kraanhan ger van Evides Waterbe drijf. gen van een inbraak hoeven we niet op ons gevoel af te gaan. We hebben feiten.' De zomer is in volle gang en langzaam aan komt hier en daar de oogst al op gang. Donder dag 3 augustus verzorgt Groei 81 Bloei een plukavond bij Hof Hazenberg, Prelaat- weg 81, 4363 ND te Aagte- kerke. Dit jaar gaan we in augustus bloemen plukken om er vervolgens een ko renschoofgebonden boeket mee te maken. In augustus zijn vrijwel alle gezaaide bloemen beschikbaar voor de pluk en dat levert een geheel ander boeket op dan we tot nu toe gewend waren. De prijs voor deze work shop bedraagt voor leden 8 euro en niet-leden 10 euro. Hierbij zit inbegrepen een kopje koffie of thee. U kunt zich opgeven tot maandag 31 juli 2017. Voor meer informatie en om u op te geven kunt u terecht óp https:// walcheren.groei.nl/index. php?id=78479 Tevreden bewoners in appartementencomplex Rittenburg in Middelburg. Alle appartementen zijn verkocht. De verkoop van Rittenburg 2 is gestart. Meer info: www.dedelta.nl en www.aenpmakelaars.nl

de Faam | 2017 | | pagina 17