VERBOUWINGS OPRUIMING! Brief aan een Zeeuw Monument World Peace Flame in Vlissingen uit Veers carillon brengt zomerse muziek SS H9H 15 WOENSDAG 12 JULI 2017 WORLD KE1 fKALl Het monument met eeuwig brandende vlam op het Bellomypark. FOTO: PR Beste meneer Koekkoek, Ik zit met mijn familie in een Whatsap- pgroep (dat is een soort speeddaten voor postduiven) die maanden heel Jioopvol 'Laat de zomer maar komen!' heeft geheten. Onlangs durfde ik het aan de naam te veranderen naar 'De zo mer is er al'. Niet wetende dat dit de dag daarna dat eerder een ironische opmerking leek. De zomer vertrok met razende vaart, gepaard met hitteplan, maar kwam nog voor het eerste rondje tot een natte stilstand. Maar: hier is ze weer! Dus niet getreurd, beste meneer Koek koek, voor u als landschapsschilder is er evenveel te beleven als voor mij als consument van Zeeland in de breedste zin van het woord. Voor het ont werp en de uitvoering zijn Hans Bommeljé en Leon Riekwell benaderd. Als alles volgens plan verloopt, wordt de vlam van het monument volgend jaar op 5 mei ontsto ken. Al meer dan een jaar is de werkgroep van de Wereldvre- desvlam aan de slag om de vlam naar Vlissingen te halen. Daarmee zou Vlissingen de tweede stad in Zeeland zijn waar een vredesvlam brandt. In Cadzand staat het eerste Zeeuwse exemplaar. Voor het realiseren van de Wereldvre- desvlam is een bedrag nodig van zo'n 35.000 euro. Dit be drag zal door middel van sponsoring, donaties en crowdfunding bij elkaar moe ten worden gebracht. Daarbij komt het bedrag dat betaald moet worden aan de gasleve rancier, waarvoor men struc tureel geld nodig heeft. Medio september zullen omwonen den uitgenodigd worden voor een informatie-avond en volgt er nog een persmoment. Doneren kan op rekening nummer NL 05 RABO 0312 2847 72 ten name van de Stichting World Peace Flame Vlissingen. Zo las ik dat Schouwen en Veere hun gouden kusttitel een jaar tje langer verzekerd hebben -geen slecht stempel om te hebben. Verder - en deze vond ik zelf erg leuk - waren er afgelopen weekend Venetiaanse gondels in Middelburg, vanwege het 800-jarig jubileum van haar stadsrechten. Een roeidemon- stratie, waar je zelf ook aan mee kon doen. Ik heb nooit taxichauffeur willen worden, maar gondelier klinkt nog wel. Gondelier. Toch? Beetje ver liefde stelletjes over zetten, wellicht zelf een verliefd stel letje worden. En terwijl de taxichauffeurs in Amsterdam boetes krijgen als je ze een langere route bere kent, vindt men dat in Italië gewoon 'een gids die van de gebaande paden afwijkt om je al het moois van de stad te la ten zien'. Daarnaast kent Mid delburg sinds kort ook een leesplattegrond, met de fijnste leesplekjes van de stad. Lezen kan namelijk overal. Daar naast, en dit zal jij beamen: als je je verliest in een schilderij of een boek, maakt de buiten wereld toch niet uit. De zomer is er al! Op zaterdagavond 15 augustus klinkt een zomer avondconcert van het Veerse carillon. Beiaardier Richard de Waardt en zangeres Dina Ver- heyden beklimmen samen de stadhuistoren. Richard de Waardt bespeelt het carillon, Dina Verheyden zingt vanaf de torentrans prachtige chansons. De muziek is in de hele stad te horen maar in de speciale luistertuin aan Markt 7 (in gang via Stadhuisstraat) kan het publiek er in alle rust van genieten. Hier staan stoelen klaar en de verrichtingen van beide muzikanten zijn live te volgen op een groot scherm. Om 18:45 geven ze in de tuin een uitleg over het program ma. De tuin is een half uur voor aanvang van het concert open. De toegang is gratis. Wij geven onze nieuwe collectie graag de ruimte... Daarom ruimen wij op! Kom langs en profiteer van mooie kortingen op bankstellen, kasten, fauteuils, accessoires en nog veel meer. En hoe eerder u langskomt, hoe groter de keuze! Schouwersweg 7 bin Heinkenszand m m 0113 56 14 82 binnenuit.nl WOONPLAZA 9.000M2 INSPIRATIE PERSOONLIJK WOONADVIES

de Faam | 2017 | | pagina 15