Open Dag Stadsbeheer Middelburg Middelburg 800 jaar Koffie-uurtje Café Willem Kunstmanifestatie Facade 2017 Start verkoop Rittenburg Fase 2 Bijeenkomst 'Diversiteit loont!' Wegwerkzaamheden kruispunt Laan der Verenigde Naties - Laurens Stommespad Het woord aan raadslid Carla Doorn Telefoon: 14 0118 E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: ©GemMiddelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur Trekdijk NEE! Het Middelburgse college is voorstander van ontwikkeling van de Trekdijk voor industriële acti viteiten. Nieuw- en St. Joosland wordt daardoor verder ingeklemd tussen A58, N57 en Vlissingen- Oost. Begrijpelijk dat de inwoners hiertegen zijn. De LPM is hier altijd tegen geweest. Het college zegt dat er behoefte bestaat aan een groot nieuw bedrijventerrein. Dit komt de werkgelegenheid ten goede en spekt de gemeentekas. Welke bedrijven belangstelling hebben is onduidelijk. Veel werkgelegen heid levert het ook niet op. Het gaat om maximaal 5 hectare. Al helemaal niet als het om verplaat sing van een bestaand bedrijf gaat. Arnestein heeft nog ruimte maar daar verdient de gemeente niets aan. Foto: Aart van Belzen Voor de LPM weegt de leefbaar heid in Nieuwland zwaarder. Daarnaast zijn de inwoners van Nieuwland niet verantwoordelijk voor de verkeerde financiële beslissingen uit het verleden. Tot slot nog dit: al enkele jaren probeert een echtpaar aan de Molendijk op eigen terrein twee woningen voor hun kinderen te bouwen. Zij mogen dit niet want dit is verstening van het buiten gebied. De gemeente mag dit wel. Meten met twee maten dus. Ik ga ervanuit dat de wethouder binnenkort contact met deze mensen opneemt om dit recht te trekken. Carla Doorn Raadslid Lokale Partij Mid delburg www.facebook.com/ lokalepartijmiddelburg In 2017 viert Middelburg dat zij 800 jaar geleden stadsrechten kreeg. Naast de vaste evene menten vinden er allerlei extra activiteiten plaats. Deze maand kunt u onder andere de kunstma nifestatie Fapade, City of Dance, de Mosselfeesten en verschil lende markten bezoeken. Kijk voor meer informatie op www.middelburg800.com en www.uitinmiddelburg.nl Op dinsdagavond 11 juli wordt er een inloop koffie-uurtje gehouden in Café Willem aan de Oranjelaan. Dit is in plaats van de wijktafel Nieuw Middelburg die in mei door omstandigheden niet is doorgegaan. Tijdens dit koffie-uurtje kunt u kennismaken met leden van het wijkteam, de wijkwethouder en de wijkmanager van Nieuw Middelburg. Dit is de gelegenheid om vragen te stellen en wensen of klachten persoonlijk kenbaar te maken. U bent als bewoner of ondernemer van harte welkom vanaf 20.15 uur. CBK Zeeland organiseert in opdracht van gemeente Middel burg de kunstmanifestatie Fapade 2017. Vijftien internationaal wer kende kunstenaars afkomstig uit Nederland, België, Duitsland en het Verenigd Koninkrijk maken speciaal voor de manifestatie installaties langs een bijzondere wandelroute door de binnenstad van Middelburg. Daarnaast is er een uitgebreid randprogramma. In Middelburg zijn verschillende kunstenaars al bezig met het bouwen van een kunstwerk. De kunstmanifestatie duurt van 14 juli tot en met 4 november en heeft als thema: Face your freedom. 0pdewebsitewww.facade2017.nl vindt u het randprogramma en meer informatie over de kunste naars en hun installaties. Binnenkort start de verkoop van fase II van de nieuwe wijk Rittenburg. De eerste fase is voorspoedig verkocht. Daar zijn inmiddels bijna 100 wonin gen gerealiseerd en 2 appar tementsgebouwen met 36 ap partementen. Met nog enkele woningen te gaan is de wijk volgebouwd. De belangstelling voor de wijk is zo groot dat de verkoop van de volgende fase wordt gestart. Deze fase bestaat uit 13 vrije kavels, uit te geven door de gemeente. Bouwbedrijf De Delta realiseert stadswoningen, levens loopwoningen en twee-onder-een- kapwoningen. In totaal 21. Op zaterdag 8 juli, tussen 10.00 uur en 12.00 uur wordt de verkoop gestart in de hal van het stadskantoor, Kanaalweg 3 in Mid delburg. De gemeente en Bouw bedrijf De Delta zijn aanwezig om vragen te beantwoorden over de vrije kavels en de projectmatige bouw en u kunt zich inschrijven. Voor bezoekers van de informa tiemarkt is parkeren gratis in de onder het stadskantoor gelegen parkeergarage. Kijk voor meer informatie op de website www.woneninrittenburg.nl De campagne 'Diversiteit loont!' wordt op 7 juli. officieel gelanceerd in het stadhuis door burgemeester Harald Bergmann. De burgemees ter vertelt wat diversiteit voor hem betekent en in welke mate de gemeente Middelburg momenteel bezig is met diversiteit: Deze bijeenkomst is vooral interes sant voor bedrijven, organisaties, HR-medewerkers en anderen die belangstelling hebben in het bevorderen van diversiteit op de Zeeuwse arbeidsmarkt. Deze bijeenkomst start om 10.00 uur en duurt tot ongeveer 12.00 uur. U kunt zich aanmelden door een e-mail te sturen naar: info@adbzeeland.nl. OFFICIËLE PUBLICATIES De volledige teksten van deze publicaties vindt u terug op www.overuwbuurt.over- heid.nl. Zoek op 'Middelburg' of op adres. Aangevraagde omgevingsvergunningen Damplein 40/42, Kerkplein 1 A (Nieuw- en Sint Joosland), Klarinetweg 4, Koepel 29, Lange Noordstraat 53, Michaelsdreef 20, Molenwater 93/95, Oostgat 18 (Arnemui- den), Oude Rijksweg 31 (Nieuw- en Sint Joosland), Oude Veerseweg 134, Tromp straat 15, Varkensmarkt 15, 't Zanddorp 2, Zuidsingel 17, Zandstraat 2 Verleende omgevingsvergunningen Banjaard 20 (Arnemuiden), Bree 13, Johan nes Postkwartier 78, Kerkplein 1 A (Nieuw en Sint Joosland), Klarinetweg 2 A, Klarinet weg 4, Kromme \Afeele 8, Michaelsdreef 20, Oostgat 18 (Arnemuiden), Oude Rijks weg 31 (Nieuw- en Sint Joosland), Oude Rijksweg 102 (Nieuw- en Sint Joosland), Rustenburgplantsoen 2, Volkerakstraat 83, Zuidsingel 17 Verleende exploitatievergunning Damplein 27, Kinderdijk 88, Podium 19, Vlasmarkt 37 Wet milieubeheer Ampèreweg 26 S, Damplein 44, Golstein- seweg 6, Mortiereboulevard 2, Oude Rijks weg 104 (Nieuw- en Sint Joosland), Seis- singel 4, Uijterschootweg 20, Veerseweg 2 (Arnemuiden), Vlasmarkt 24, Grevelingen- straat 16. Van maandag 10 tot en met vrijdag 14 juli zijn er wegwerk zaamheden op het kruispunt Laan der Verenigde Naties - Laurens Stommespad. Het kruispunt wordt vergroot en voorzien van midden eilanden, zodat fietsers er veilig over kunnen steken. Gevolgen verkeer Er is één rijstrook beschikbaar. Verkeer wordt langs het werkvak geleid door een tijdelijke ver keersregelinstallatie. Donderdag 13 juli vanaf 12.00 tot 18.00 uur wordt de rijbaan tijdelijk afgesloten in verband met het asfalteren. Vrijdag 14 juli vanaf 06.30 uur tot 14.00 uur wordt de rijbaan ook tijdelijk afgesloten voor het asfalteren. Vanwege de korte duur van de wegafsluitingen zullen er een beperkt aantal omleidingsborden worden geplaatst. Bij de afzetting gaat een verkeersregelaar het plaatselijke verkeer begeleiden. Mochten er nog vragen zijn dan kunt u contact opnemen met Pascal Geldof van het Ingenieurs bureau, telefoonnummer (0118) 67 56 81. zaterdag 8 juli 10.00 uur tot 15.00 uur Waldammeweg 11 Om 11.00 en 14.00 uur presentatie "Afvalbeleid Gemeente Middelburg" Bekijk een vuilniswagen van dichtbij en ga er zelfs even in zitten. Of misschien wil je wel een rondje meerijden op een veegwagen. Maak het mee op de open dag van Stadsbeheer op zaterdag 8 juli tussen 10.00 en 15.00 uur aan de Waldammeweg 11. Naast kennismaking met het materieel wordt er ook een blik in de toekomst gegeven met een presentatie over het afvalbeleid van de gemeente Middelburg. De presentatie wordt gegeven om 11.00 en 14.00 uur. MIDDEL BURG 4330 LA Middelburg GEMEENTE MIDDELBURG Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000

de Faam | 2017 | | pagina 9