Verken het mooie Zeeuwse achterland De Hooi van start £J Kinderen kijken mee bij het wedstrijdzeilen Straattheaterfestival Rommel en meer leuks 5 WOENSDAG 5 JULI 2017 Van fiets tot een mooi lelijk eendje ledreen die naar Zeeland komt kent uiteraard de duinen, de zee, de stranden en de bossen. Het zijn de perfecte ingrediën ten voor een heerlijke, onbekommerde zomervakantie. Iets verder landinwaarts achter de beroemde en veelbezongen Zeeuwse Kust vind je in de weidse en soms schilderachtige landschappen de restanten van een rijke historie. ZEELAND - Zeeland is een provincie die je echt kan ont dekken. Bekend van de prach tige stranden en duinen en heel veel ruimte voor een unieke natuur waar water land ontmoet. De mooiste manier om dat te ondergaan is ongetwijfeld op de fiets of de e-bike. Je hoort en ziet de water- en weidevogels, een zoute bries prikkelt de neus. Netwerk De provincie heeft een uitge breid netwerk van fietspaden en uitgestippelde routes die langs de mooiste plekjes lei den. Fietsen of e-bikes zijn ZEELAND HEEFT EEN UITGEBREID NETWERK VAN FIETSPADEN overal in Zeeland eenvoudig te huren. De natuurgebieden van Schouwen-Duiveland en Walcheren moetje simpelweg ondergaan, maar ook in Zuid en Noord-Beveland vind je prachtige plekjes om te fiet sen, denk eens aan de tachtig kilometer bloemendijken in de Zak van Zuid-Beveland, oorspronkelijk en betoverend Zeeuws landschap op z'n best. Solex Nog steeds met de wind in het haar maar net iets spannender wordt het als je het Zeeuwse landschap op de solex of de scooter gaat ontdekken. Om er een van de vele verhuuradres- sen uit te pikken, Solexver- huur Oudelande heeft 40 ben-, zine en 30 elektrische solexen staan. Je kan voor een uitge stippelde route kiezen of zelf- standigje route bepalen. Sportief Een meer sportieve natuurbe leving wordt het als je voor een mountainbike gaat. Hier voor kan je onder meer terecht bij de Zeeuwse Gasten in Burgh-Haamstede. Op vijf mi nuten afstand ligt het uitda gende en spectaculaire Patrick Tolhoek moutainbike parcours in de boswachterij van Wes- tenschouwen, wat zich ken merkt door leuke klimmetjes en snelle afdalingen. Open dag Een auto huren kan ook. Voor het vakantiegevoel moet dat wel een leuke auto zijn. Wat dacht je van een originele le lijke eend met een open dak? Voor eenden kan je bijvoor beeld terecht bij eendverhuur Zeeland in Goes, Eendaanzee in Zierikzee of Kathz in Kats. Buggy Een vervoersmiddel huren waarbij het voertuig centraal staat en het Zeeuwse land schap het decor vormt kan bij Bugracer. Maak kennis met de Zeeuwse modder die rond je mémm BUITENDIJKS De frisse zeewind in de neus, uitzicht over het water, naast de dijk zie je de schepen voorbij varen. Dat is buitendijks fietsen in Zeeland. Je vindt overal in de provincie routes waar je zo langs het water kan fietsen. Maar ook achter de dijken is het Zeeuwse landschap afwisselend en mooi in alle jaargetijden. Op vijf minuten afstand van Burgh-Haamstede ligt het uitdagende en spectaculaire Patrick Tolhoek moutainbike parcours in de boswachterij van Westenschouwen. FOTO: DE ZEEUWSE GASTEN oren vliegt, verlaat de gebaan de paden en ontdek het ach terland offroad in een specta culaire buggy. Je bent verplicht een vaste route te volgen, maar die voert je wel langs bezienswaardige plaatsen. Tuk-tuk Een noemenswaardige herin nering kan het huren van een Tuk Tuk zijn. Tuktukverhuur- zeeland in 's Gravenpolder is een ideaal startpunt om de Zak van Zuid-Beveland te ont dekken, in Vlissingen is op be drijventerrein Vrijburg Scooter Lifestyle hét adres om je Zeeuwse Tuk Tuk te huren. WESTKAPELLE - In de afgelo pen weken is er hard gewerkt aan de nieuwe uitstraling van de Hooizolder en hierdoor is de Hooizolder helemaal klaar voor het komende zomersei zoen. Een mooi nieuw bin nenplein met een eigen bar en een nieuwe Hooivork heeft de discotheek doen besluiten ook de kwaliteit en menukeuze te verhogen. Kortom een bezoek aan de Hooizolder zal heel an ders zijn dan enkele weken geleden. Uiteraard zijn de mu ziekkeuze en de sfeer als van ouds en er wordt hard ge werkt om dit zo te behouden. - De strandveiligheid applicatie van Stichting Strandexploitatie Veere voor de stranden van de Gemeen te Veere is sinds deze week te downloaden in de appstore. De strandveiligheid applicatie "Overigens zijn we nog niet klaar, in de komende weken gebeuren nog leuke extra acti viteiten om een avond Hooi zolder steeds een nieuwe be leving te geven. De gast vraagt steeds om uitgedaagd te wor den dus proberen we hierop in te spelen", aldus Ruud van Houten. "We starten deze zomer voor het eerst met een 7-daagse opening en met een zeer ge varieerd programma voor zo wel toeristen als onze lokale vaste gasten. We hebben in de afgelopen 4 jaar ervaren dat het steeds beter gaat en dat geeft informatie over de ver schillende stranden en voor zieningen. Met een snelle druk op de knop navigeer je naar de gewenste locaties of bel je direct met een strand- post. Informatie of stromin- onze gastengroep steeds hechter wordt. De Hooizolder is weer een plek om je avond perfect af te sluiten." Hooizolder bus "Afgelopen week hebben we onze nieuw bestickerde bus mogen ontvangen. Deze rijdt op normale avonden al over heel Walcheren en ook in de zomer zal deze de campings weer aan doen. Per zaterdag 22 juli zal de zomerroute in gaan en op de doordeweekse dagen zal er een Hooizolder internetservice worden aan geboden. gen, vlagsignalen, getijden, wind en UV index worden weergegeven. De strandvei ligheid applicatie geeft de mogelijkheid om je te abon neren op pushberichten van een specifiek strand. WESTKAPELLE - Vrijdag 14 juli is er in Westkapelle een groots opgezette rommel markt. Er is voor elk wat wiis te vinden, Er wordt niet alleen 'rommel' ver kocht, maar bijvoorbeeld ook boeken en allerlei lek kers, waaronder échte Zeeuwse wafels. Ook is er tweedehands kinderkle ding te koop en is er een spannende verloting. Er zijn diverse kramen va n goede doelen. De markt is bij kerk Moria aan de Markt 67 in Westkapelle en duurt van 11.30 tot 17.30 uur. BRUINISSE - Op 9 Juli van 11:00 tot 15:00 uur wordt bij Aquavitesse in Bruinisse de RS Zeilcompetitie Try-out geva ren. Hier worden in een toer nooi verschillende wedstrij den gevaren om een beeld te geven van het wedstrijdzeilen en hoe dit makkelijk gedaan kan worden. Deze dag maakt het mogelijk voor kinderen om te leren wedstrijdzeilen op een uitdagend en simpel ni veau. Wil jij meer weten of meedoen, kijk dan op rszeil- competitie.nl en meld je aan. Festival Onderstroom wordt dit jaar opnieuw gehouden bij het voormalige hotel Britannia op de boulevard in Vlissingen. Vorig jaar was het festival voor het eerst sinds lange tijd uit geweken naar die plek. Dat is zo goed bevallen, dat organisa tor Cultuurwerf heeft besloten de locatie vast te houden. ARNEMUIDEN - De histori sche scheepswerf C.A. Meer man in Arnemuiden houdt zaterdag 8 juli open dag. In de werfloods staat de laatste aanwinst: het Seepaerd. Vrij willigers geven uitleg over de platbodems. De dag is van 10.00 tot 17.00 uur. VLISSINGEN - Ook dit jaar is straattheater een belangrijk onderdeel van het festival. Alle dagen is er volop straat theater in het festivalhart aan de boulevard. Het theater be gint vrijdag 7 'juli en eindigt zondag g juli. Het winkelend publiek wordt zaterdag verrast met allerlei acts. Een van de toppers in het programma is Tutti in Valigia. Zondagavond wordt het straattheater afge sloten met een voorstelling van Sol bémol om 20.00 uur. Bij hun voorstelling bouwen ze langzaam een kunstwerk van piano's. Bouelvard De boulevard vormt het decor voor het straattheaterweek- end en op zaterdag is er ook eenprogramma in de binnen stad van Vlissingen. Meer in formatie over het programma staat op festivalonderstroom. nl.

de Faam | 2017 | | pagina 5