Uitgelicht Drie dagen lang muzikaal pretpark 17 WOENSDAG 5 JULI 2017 Het City of Dance festival bestaat alweer zeventien jaar en is daarmee een van de pPV langstlopende elektronische muziekfestivals (EDM's) ter wereld. Het festival focust zich op muziek, cultuur, kunst, talent en creativiteit en brengt bezoekers naar inspirerende en verrassende werelden waarin alles mogelijk is. Het populaire muziekfes tijn is niet meer weg te denken uit de Zeeuwse hoofdstad. Martin Priem die, samen met zijn vrouw Elina, de spil van de organisatie vormt, laat zijn licht over het festivalweekend schijnen. "Het allerbelangrijkste is de combinatie vart sfeer en welke dj's er komen," weet hij. MIDDELBURG - Priem ver volgt enthousiast: "Wij zorgen er ieder jaar opnieuw voor dat we een combinatie hebben van de allerbeste dj's en popu laire nieuwe artiesten. Tot de talrijke bekende artiesten in het Dance-genre die dit jaar hun opwachting maken, be horen Freddy Moreira, Sluwe Vos, Paul Elstak, Lil'Kleine. Maar ook Je Broer, bekend van het nummer Kind van de Dui vel, staat op stage." In totaal komen er meer dan tweehon derd (internationale artiesten; zijn er negen stages; prachtige straattheateracts; workshops en entertainment. Het creatieve crossoverfestival is in 2015 gekozen tot de num mer 2 Best-Dutch Dance Festi val in de FestivalChart, en in 2016 eindigde het op een fraaie zesde plaats in de Festi valChart van de Benelux. Daar zijn ze bij City of Dance best trots op. Toch betekent dat niet dat de organisatoren op hun lauweren zijn gaan rus ten. "Je moet innovatief zijn, er continue voor zorgen datje de nieuwste artiesten hebt en ieder jaar nieuwe dingen uit proberen," vertelt een bevlo gen Priem. "Dit jaar hebben we het festival met een dag uitgebreid en is de vrijdag er aan toegevoegd. Het is dus een driedaags festival gewor den en daarbij hebben we de programmering aangepast." Free Friday Op de vrijdag is het mu ziekspektakel gratis en hoeft er dus geen entree te worden betaald. Martin Priem: "Dat is echt een dag voor iedereen en voor alle leeftijden. Kinderen kunnen hun eerste festivaler varing opdoen en volwasse nen die nog nooit bij het City of Dance festival zijn geweest kunnen zelf de unieke sfeer ervaren. Vaak vinden die het zo leuk dat ze een ticket voor de volgende dag kopen," gnif felt de organisator. "De hoofd act die vrijdag is STukTV. Dat is een online team dat allerlei filmpjes maakt, maar ook BIG- Gl, its GIO, MC Elton Jonthan Kroon zijn van de partij. Verder is een deel van de dingen open, zoals het reuzenrad, de food-trucks, het rock-café en er zijn veel leuke doe-dinge- tjes, zoals de Wedding Chapel, tatoën, een barbershop en er is iemand met lachgas die al lerlei leuke stemmetjes cre- eert." Zaterdagmiddag is om 14.00 uur de aftrap in de binnenstad met een parade waaraan tus sen de zestig en tachtig straat artiesten meedoen. Kunste naars, theatermakers en muzikanten lopen verkleed en in een bonte optocht tot een uur of half vier door het cen trum van Middelburg. Onder tussen is ook het festivalter rein geopend. Wie daar binnenstapt belandt in een fantasiewereld die zijn weerga niet kent. Er is een fantasti sche dance-stad opgebouwd, maar de festivalgangers zelf komen ook in de meest crea tieve en gewaagde outfits. Wat zeker bijdraagt aan de unieke sfeer op het festivalter rein, zijn de vele bijzondere podia die allemaal zo origineel mogelijk zijn opgezet. Vooral het hoofdpodium en het op een na grootste podium met een reuzenrad erin verwerkt, zijn een lust voor het oog. De dag wordt om 24.00 uur alge- sloten met een spetterend vuurwerk. Een deel van het festivalpubliek keert huis waarts een ander deel zoekt zijn nachtelijk heil op de festi val camping om zich op te ma ken voor een nieuwe dag vol muzikaal spektakel. Want ook de zondag staat boordevol be leving, creativiteit, straatthea ter en entertainment waar je bovendien gek kan doen en keihard los kan gaan. www. cityofdancefestival.nl Festivalterrein Oude Veerseweg in Middelburg. Vrijdag 14 juli Free Festival: 16:00-23:00 uur (alle leeftijden), vrijdag 14 juli opening camping: 16:00 (18 Zaterdag 16 juli: 14:00-00:00 uur (17+) en zondag 17 juli: 13:00-23:00 uur (17+). Het crossoverfestival is in 2015 gekozen tot de nummer 2 Best Dutch Dance Festival in de FestivalChart, en in 2016 eindigde het op de zesde plaats in de FestivalChart van de Benelux. Foto's: PR

de Faam | 2017 | | pagina 17