KUIS OPEN 05/07/1 7 ZEEUWS Bezoek voormalig terrein Thermphos Komt u zaterdag ook naar het Abdijplein? Fietst u mee? Waterdunen Thermphos belemmert provinciale investeringen ^Zeeland Provinciewerk Informatierubriek van Geïnteresseerd in het laatste nieuws? Publicaties en bekendmakingen vindt de Provincie Zeeland Kijk dan op www.zeeland.nl u op www.zeeland.nl/provinciaalblad Op zaterdag 8 juli van 10.00 tot 16.00 uur is het Zeeuws open huis. Op verschillende plekken in Zeeland kunt u zien en beleven waar Zeeuwse overheden werk van maken. Wat doen wij eigenlijk om Zeeland mooi, leefbaar en veilig te houden? 8 juli 2017 Wat gebeurt er nou eigenlijk in Zeeland? Verschillende overheden laten graag zien waar ze mee bezig zijn op de meest diverse locaties! S!H' V-W pfejfffstS jirti^iWeltBlsJéetzaal vj$£r iedereen kan aanschuiven om te picknicken: U kunt dnk&i rrieenemefföf terècrrr Dij Se êïveèse foodtrucks Het Abdijplein is zaterdag een Zeeuwse eetzaal waar iedereen kan aanschuiven om te picknicken. De hele dag is er live muziek, staan er foodtrucks en zijn er rondleidingen en kinderactiviteiten. Het is the place to be voor een persoonlijk gesprek met bestuurders, Statenleden, bekende en minder bekende Zeeuwen, Zeeuwse pers en medewerkers van de Provincie. Activiteiten Jongeren kunnen onder leiding van Frits Bloemberg (VARA) in debat gaan met Statenleden. Vanaf de publieke tribune in de Statenzaal maakt u het debat live mee. Voor nog meer Zeeuwse inhoud gaat u naar het Rad van participatie op het plein. Laat uw mening horen en geef ook eens een draai aan het rad. Wat vindt u van een bepaald onderwerp? We horen het graag Politieke hart van Zeeland We ontmoeten u op deze historische poli tieke plek. Al sinds de 16e eeuw is de Abdij het politieke hart van Zeeland. Er was toen een omslag gaande van godsdienstig cen trum naar politiek centrum. Prins Willem van Oranje veroverde namelijk de Abdij van de monniken in die tijd. Dat waren de oorspronkelijke bewoners van de Abdij. Sinds 1127 leefden zij volledig zelfvoorzie nend met een eigen bakkerij, kruidentuin en bierbrouwerij. Daar heeft hij overigens wel twee jaar over gedaan om dat voor elkaar te krijgen. Willem vestigde in 1574 de Staten van Zeeland. Toen én nog steeds worden belangrijke beslissingen voor Zee land op deze bijzondere plek genomen. We nemen u mee terug in de tijd tijdens de rondleidingen door het Abdijcomplex die we de hele dag door geven. De toegang is gratis. Hartelijk welkom op 8 juli! Tijdens het Zeeuws open huis kunt u een bezoek brengen aan het terrein van voormalig fosforfabrikant Thermphos in Ritthem. Van Citters Beheer is de organisa tie die verantwoordelijk is voor het saneren van het terrein en nodigt u uit om meer te weten te komen over de saneringswerk zaamheden. Per bus vanaf de Balans Een klein gezelschap reist per bus vanaf de Balans in Middelburg naar het terrein. ABDIJ MIDDELBURG De bus voert u ook langs een deel van de Zeeuwse havens waarbij u uitleg krijgt over de bedrijven die u tegenkomt. Voor meer informatie kijkt u op www.zeeuwsopenhuis.nl. Zeeland is een vijf sterren fietsprovincie en daar zijn wij hartstikke trots op. Daarom heeft het Kavelruilbureau Zeeland tijdens het Zeeuws open huis een bijzondere fiets route voor u uitgestippeld. Nieuwsgierig? Bekijk dan de route op de website www.zeeuwsopenhuis.nl en fiets meel Zaterdag kunt u met eerrgids op excursie door het recreatienatuurgebied Waterdunen bij Breskens. Bekijk met eigen ogen en van dichtbij hoe natuur en recreatie hier hand in hand gaan. Kijk op www.waterdunen.com voor meer informatie. Kom ook naar de Statenvergadering Op vrijdag 7 juli 2017 vindt de openbare Provinciale Statenvergadering vanaf 9.30 uur plaats in de Statenzaal van het provinciehuis in Middelburg. U bent van harte welkom om de vergadering bij te wonen vanaf de publieke tribune. De Statenvergadering is ook live te volgen via Omroep Zeeland en www.zeetand.nl. Op de agenda staat de Zomernota. Hieronder een uitspraak van een Statenlid over dit onderwerp. "De staat van de financiën van de Provincie Zeeland zomer 2017: Het ijs is overal dun met hier en daar een wak. Het is dus ook niet de vraag of maar wanneer we er doorheen zakken." Ger van Unen (SP) De provinciale jaarrekening 2016 maakt duide lijk dat de Provincie Zeeland vanwege Therm phos niet de nodige extra investeringen in de Zeeuwse economie kan doen. De Provincie kan dit jaar slechts 450.000 euro opzij zetten. De provinciale financiën staan onder druk. Dat leidt ertoe dat de begroting 2018 vrijwel gelijk aan de begroting 2017 wordt, omdat er geen geld is voor extra ambities. Dat komt door de onzekere situatie bij Thermphos. Dat blijkt uit de Zomernota 2017, waarin Gedeputeerde Staten de hoofdlijnen schet sen voor de begroting 2018 en een doorkijkje geven op het financiële meerjarenperspectief. Provinciale Staten bespreken de Jaarstukken en Zomernota op 7 juli 2017 in de Provinciale Staten vergadering. Meer lezen? Kijk dan op www.zeeland.nl onder Actueel. Heeft u een eigen stacaravan of seizoens plaats op een camping in Zeeland? Of een eigen vakantiewoning of boot op een vaste ligplaats? Dan behoort u tot één van onze trouwste gasten en dat willen we graag zo houden. Daarom zijn we benieuwd naar uw verblijf in onze regio, maar ook naar uw plan nen voor de toekomst. Vul de vragenlijst in via www.kenniscentrumtoerisme.nl/vastegast Of, kent u vaste gasten die in Zeeland verblij ven? Attendeert u ze dan alstublieft op deze vragenlijst. Bij voorbaat hartelijk dank voor uw medewerking. COLOFON Redactie: afdeling Communicatie Provincie Zeeland Opmaak: Provincie Zeeland. Fotografie: Jan Kooren (camping Oosterscheldekering) voor DNA Beeldbank op www.laatzeelandzien.nl Provincie Zeeland. Reageren op deze uitgave van Provinciewerk? Neem dan contact op met de afdeling Communicatie per telefoon 0118- 63 10 50. Wilt u inzage van stukken? Neem dan contact op met het informatiecentrum via de e-mail infocentrum@zeeland.nl of per telefoon op 0118 - 63 10 11. Of schrijf naar Postbus 6001.4330 LA Middelburg. Bezoekadres: Provinciehuis, Abdij 6, 4331 BK Middelburg. De volgende Provinciewerk verschijnt 19 juli 2017. Provinciewerk leest u ook via: www.zeeland.nl/publicaties-en-bekendmakingen/provinciewerk. JSW, Provincie

de Faam | 2017 | | pagina 14