Open Dag Stadsbeheer Middelburg Het woord aan raadslid Jan van Oosten Informatieavond wegwerkzaamheden Mortiere Kunstmanifestatie Facade 2017 Europese aanbesteding verbouw schouwburg Geen inzameling van oud papier in de zomervakantie Raadsvergadering in stadskantoor _LiL EP B MIDDEL BURG GEMEENTE MIDDELBURG Telefoon: 14 0118 Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Email: info®middelburg.nl Internet www.middelburg.nl Twitter: @Gem^ Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur OFFICIËLE PUBLICATIES In vergadering van maart dit jaar mocht ik toetreden tot de gemeenteraad van Middelburg, om tot de verkiezingen in 2018 de periode af te maken van Hans Krabbendam. Best intensief naast een volledige baan inwerken in de dossiers om daar iets zinnigs over te kunnen zeggen. Binnen de fractie van de Christenunie geldt: "Wijsheid is meer waard dan zilver, inzicht is kostbaarder dan goud". De emoties kunnen hoog oplopen in de raad en die emoties hebben al veel geld gekost. De emotie om Middelburg te laten groeien en daarvoor onverstan dige grondaankopen te doen. De emotie om het grootste theater te willen hebben op een andere plaats dan de raad heeft besloten en daarom irrationele besluiten doordrukken bij technische pro blemen. U weet er zelf vast nog een paar te verzinnen. En het kan nog veel geld gaan kosten. Het niet ontwikkelen van de aangekochte gronden zoals de Trekdijk betekent dat er 7,5 mil joen moet worden afgeschreven. De Christenunie heeft tegen de grondaankoop gestemd. Dan zou het gemakkelijk zijn om ook tegen de ontwikkeling te stemmen. Het verlies nemen gaat echter wel uit uw portemonnee. Mijn inzet in de komende periode is om behoedzaam om te gaan met uw geld en goed. Jan van Oosten ChristenUnie-Middelburg Foto: Aart van Belzen Op woensdag 5 juli is er een informatieavond over de herinrich ting van de Ravensteijnweg, de Stuart Sutcliffestraat en de Tony Sheridanstraat. De bijeenkomst begint om 19.30 uur in de raad zaal van het stadskantoor. U bent van harte welkom. Het voornemen is om een einde te maken aan sluipverkeer door: Een deel van de Ravensteijn weg te verwijderen en een vrij liggend fietspad en een wan delpad aan te leggen met een aansluiting op de Torenweg. Een gedeelte van de rijbaan van de Tony Sheridanstraat/ Stuart Sutcliffestraat om te zetten in een fietspad. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Bas Kole, tel. 06 - 54 60 56 26 of b.kole@middelburg.nl. CBK Zeeland organiseert in opdracht van gemeente Middelburg de kunstmanifestatie Facade 2017. Vijftien internationaal werkende kunstenaars afkomstig uit Nederland, België, Duitsland en het Verenigd Koninkrijk maken speciaal voor de manifestatie installaties langs een bijzondere wandelroute door de binnenstad van Middelburg. Daarnaast is er een uitgebreid randprogramma. In Middelburg zijn verschillende kunstenaars al bezig met het bouwen van een kunstwerk. De De schouwburg in de binnenstad van Middelburg wordt vanaf dit najaar verbouwd. Het pand krijgt de uitstraling die bij een moderne schouwburg hoort. Dit project wordt Europees aanbesteed. De selectieleidraad is inmiddels gepubliceerd op TenderNed. Dat is het online platform waar alle nationale en Europese aanbeste dingen worden gepubliceerd. Bouwbedrijven en installateurs kunnen tot 14 juli 2017 12.00 uur reageren via TenderNed. De gemeente Middelburg wil de Zeeuwse ondernemers met dit bericht attenderen op deze kans om mee te doen met de aanbe steding. In de zomervakantie gaat de maandelijkse inzameling van huishoudelijk oud papier in de wijken één keer niet door. Ook de inzamelende verenigingen, clubs en kerken heb en dan vakantie. In de oud papier- en afvalkalender staat vermeld of in uw wijk in juli of in augustus geen oud papier wordt opgehaald. De kalender kunt u ook raadplegen op www.middelburg.nl onder het kopje afval. Let op De inzameling in de wijken Breewijk, Griffioen 1Klarenbeek, Prooijenspark, Veersepoort en 't Zand wordt in juli niet op de derde vrijdag maar op de tweede vrijdag (14 juli) gehouden. Oud papier kunt u altijd naar de milieustraat brengen. Inwoners van de wijk Dauwendaele kunnen hun oud papier kwijt in de ondergrondse papiercontainers in die wijk. Rittenburg In de nieuwe wijk Rittenburg wordt vanaf heden het oud papier opgehaald door de Zendingscommissie Gereformeerde Gemeente. Dit doen zij elke derde vrijdag van de maand. Behalve in de maand juli, dan wordt het papier op vrijdag 14 juli opgehaald en in augustus, want dan wordt er wegens de vakantie niet opgehaald. De volledige teksten van deze publicaties vindt u terug op www.overuwbuurt.over- heid.nl. Zoek op 'Middelburg' of op adres. Aangevraagde omgevingsvergunningen Binnendijk 16 (Arnemuiden), Dam 73, Der- rinamoerweg 7 D en 7 D m (Arnemuiden), Elektraweg 30, Klarinelweg 2 A, Molenwa ter 99, Mortiereboulevard 34, Mortierebou levard 36, Oude Rijksweg 102 (Nieuw- en Sint Joosland), PJ. Meertensstraat 38 Verleende omgevingsvergunningen Abeelseweg, Binnendijk 16 (Arnemuiden), Buddy Hollystraat 10 en 12, Dorpsstraat 13 (Arnemuiden), Elvis Presleystraat 5, Grootmede 30, Herengracht 8082, J. Bras serstraat 18, John Coltranestraat 1 en Een- drachtsweg 85, 87, 89, 89 A, 9191 A en 93, Koudekerkseweg 202, Noordweg 505, PJ. Meertensstraat 38, Stationsplein 7 (Station Arnemuiden), Uijterschootweg 20, Zuidsingel 90, Zuidwal 35 (Arnemuiden) Kennisgeving verlengde beslistermijn Walcherseweg 245 Verleende exploitatievergunning Markt 32-35 Verkeers besluit Stilstaanverbod noord- en zuidzijde Brig- damseweg (Vrije School Zeeland) De gemeenteraad van Middelburg komt op maandag 3 juli om 19.30 uur bijeen in het stadskantoor. U bent van harte uitgeno digd om de vergadering bij te wonen. Op de agenda staat onder meer de behandeling van de kaderbrief 2018- 2021, de eindrapportage van de verkenning 'Onderwijsbeleid' in het kader van de heroriëntatie gemeentelijke taken en het plan van aanpak voor de Vitale Revolutie Dauwendaele. De agenda's, voorstellen en besluiten van vergaderingen van de gemeen teraad en commissies zijn te lezen in het raadsinformatiesysteem op www.middelburg.nl. Ook liggen de stukken ter inzage in de hal van het stadskantoor. Vergadering live volgen en naluisteren Wilt u de vergaderingen van de Middelburgse gemeenteraad en com missies live volgen of later naluisteren? Op http://middelburg.raadsin- formatie.nl verschijnt tijdens de raadsvergadering automatisch een link die gedurende de gehele vergadering zichtbaar blijft. Later kunt u de vergadering terugluisteren. kunstmanifestatie duurt van 14 juli tot en met 4 november en heeft als thema: Face your freedom. Op de website www.facade2017.nl vindt u het randprogramma en meer informatie over de kunstenaars en hun installaties. zaterdag 8 juli 10.00 uur tot 15.00 uur Waldammeweg 11 Om 11.00 en 14.00 uur presentatie "Afvalbeleid Gemeente Middelburg"

de Faam | 2017 | | pagina 7