Beetje regen mag de pret op vintagefestival niet drukken Heel de buurt bakt bij Resto VanHarte Roompot flink gegroeid Tygo wil samen met zijn baas hardlopen Pluim voor brigadiers Dementie: wat moet ik doen? Jan Raas toertocht Haringfeest met dj' Jean Spelen aan de Veerdam Expositie in vuurturen 5 WOENSDAG 28 JUNI 2017 Het afgelopen weekend zorgde in Vlissingen de derde editie van Vintage Vlissingen voor volop sfeer. Mensen van diverse pluimage uitgedost met kuiven, petticoats, tattoos, leren jacks en andere liefhebbers hadden zich verzameld rond de Kleine Markt waar de klok drie dagen werd teruggezet naar eindjaren vijftig met muziek, prullaria, oldtimers en standjes met kleding, grammofoonplaten en hotdogs. VLISSINGEN - Organisator Rik Lingier keek zondag te vreden terug op de massale belangstelling voor dit unieke festival en denkt alweer aan de volgende editie. Het bij zondere aan dit festival is dat het initiatief komt van mu- ziekfanaten, ondernemers rondom de Sint Jacobsstraat, Walstraat, Oude Markt en het café 't Archief aan de Kleine Markt en dankzij sponsors, giften en een kleine subsidie blijkt aan te slaan. Het pro gramma werd zondagavond afgesloten met een 'last man standing party' in theater De Spoetnik op de Oude Markt. Muziekoptredens van een aantal bekende en minder bekende rockabillybands uit Nederland, België, de Ver enigde Staten en het Ver enigd Koninkrijk vormden dan ook de verbinding voor dit sfeervolle evenement. Tij dens de concerten op het kleine podium in de Wals traat vormden zich een scha re van een gemêleerd publiek waaronder vele oudere-jon- geren die in rock roll/rocka- billy-outfit meezongen en massaal de jive dansten. Lin- KUIVEN, PETTI COATS, TATTOÓS EN LEREN JACKS gier: "Vrijdag op de eerste dag van het festival waren er spe ciaal mensen uit Spanje, En geland, België naar dit festi val gekomen. Rock Rollliefhebbers van overal vandaan die massaal naar dit soort vintage-evenementen afreizen. Dat is prachtig!" Het festival drijft op de vele vrij willigers, horecaonderne mers en winkeliers die op hun eigen manier hun vinta gespullen onder de aandacht brengen. Ook de omliggende straten droegen hun steentje bij om dit festival tot een groot succes te maken. De or ganisatie had voor zaterdag avond de bekende Engelse rockabillybroers The Jets kunnen vastleggen. Daarvoor was de eveneens uit het Ver enigd Koninkrijk afkomstige groep Bamboozle al op het plein aan het spelen. "Jam mer was dat net regende", zegt Lingier. "Maar een beetje regen mag de pret niet druk ken. Het laat zien dat vintage muziek nog steeds aanslaat bij jong en oud." De derde editie van Vlissingen Vintage trok ly<l afgelopen weekend duizenden bezoekers. Een vintagemarkt, een vinylbeurs, oude auto's en veel rock 'n roll muziek. Met nauwelijks subsidie, dankzij inzet van ondernemers, horeca en enthousiasme. KAMPERLAND - Roompot Va kanties kende vorig jaar een omzetgroei van 9,3 procent naar 305 miljoen euro. De grootste aanbieder van vakan tieparken in Nederland reali seerde een brutowinst van 46 miljoen euro. Het aantal boe kingen steeg met ruim 5 pro cent, van 478.000 naar 502.000, blijkt uit cijfers die Roompot Vakanties vandaag bekendmaakte. Het Zeeuwse bedrijf verwelkomde afgelo pen jaar ruim twee miljoen gasten, tezamen goed voor 10,2 miljoen overnachtingen. 67 procent van de gasten is af komstig uit Nederland, 23 pro cent heeft de Duitse nationali teit en 10 procent van de bezoekers komt uit België. Roompot Vakanties werd in 2016 overgenomen door het Franse PAI Partners. Met de overname is Roompot Vakan ties klaar voor een nieuwe stap, zo stelt CEO Jurgen van Cutsem: "Roompot gaat de ko mende jaren nog meer groei en, niet alleen kwantitatief, maar ook kwalitatief. Eén van onze grootste ambities is de complete restyling en upgrade van verschillende parken. Daarvoor hebben we 30 mil joen euro uitgetrokken. Dit wordt een operatie die we ge faseerd onder de naam Room pot Living uitvoeren." MIDDELBURG - Als onderdeel van het project Geef je Buurt een Boost houdt sociaal buur- trestaurant Resto VanHarte Middelburg op woensdag 5 juli 'Heel de Buurt Bakt'. Loca tie is Wijkcentrum Palet in de Johan van Reigersbergstraat 2. Resto VanHarte houdt deze activiteit samen met Optisport Middelburg en Activiteiten centrum Zuid. Ben jij goed in taarten bakken? Lever een zelfgemaakte taart in en maak kans op leuke prijzen! Publiek is ook van harte welkom. Dus kom langs om te proeven en leer je buren kennen. Het pro gramma is van 13.30 tot 15.00 uur. De prijsuitreiking is rond 15.00 uur. Resto VanHarte ser veert lekkere gratis hapjes, er is muziek en een springkus sen. Voor de kinderen is er ook een workshop cupcakes ver sieren met kans op leuke prij zen. Deelnemers voor de taar tenwedstrijd en de workshop cupcakes versieren kunnen zich aanmelden bij Marcella de Vlieger via (bij voorkeur) m. devlieger@restovanharte.nl of anders via 06 3169 2721. Wijkbewoners zijn van harte welkom om langs te komen zonder aanmelding. Geef je Buurt een Boost Geef je Buurt een Boost be staat uit een serie activiteiten die Resto VanHarte in ander halfjaar tijd uitrolt in twintig steden in Nederland. Activitei ten variëren van barbecues tot talentenjachten en kookwed- strijden. Het doel is om buurt bewoners te betrekken en te activeren en de buurt een boost te geven. De eerste acti viteiten hebben al plaatsge vonden. In heel Nederland or ganiseerde Resto VanHarte succesvolle buurtbarbecues en open podia. Op woensdag 5 juli kan iedereen meebakken bij RestoVanHarte in Middelburg. Foto: PR OOST-SOUBURG - Ver- keersbrigadiers Ton van Nunen en Ron Veen heb ben woensdag een pluim gekregen van gedeputeer de Harry van der Maas als voorzitter van het Regio naal Orgaan Verkeersveilig heid Zeeland. De brigadiers zorgen dagelijks dat de leerlingen van basisschool Burcht Rietheim veilig naar school kunnen. "Die inzet waarderen we", aldus Van der Maas. De ROVZ-pluim wordt uitgereikt aan inwo ners die iets extra's doen aan verkeersveiligheid. VLISSINGEN - In Blue is vrij dag 8 september de openings film van filmfestival Film by the Sea. Cast en crew zijn die avond aanwezig. Met in de hoofdrol Maria Kraakman en Bogdan lancu. De film gaat over een bevalling tijdens een vlucht. VLISSINGEN - Tygo is een vier jaar jonge, energieke 'black beauty' die in de bloei van zijn leven zit. Dierenasiel Walche ren zoekt een ervaren, spor tieve baas om samen met Tygo te hardlopen. Hij is dol op zon en water, kan prima al leen zijn, maar is minder sterk in het delen van aandacht. Wie vijlt de scherpe randjes nog even van Tygo af? Kom snel een keer kijken. www.dierenasielwalche- ren.nl MIDDELBURG - In 't Gasthuis aan het Noordpoortplein wordt zaterdag een Alzhei- mercafé gehouden. Sprekers is Quirine Claas van Sauer 81 Oonk notarissen. Het onderwerp is: Dementie en wat moet ik regelen? De middag begint om twee uur. Na de presentatie is er volop ruimte voor discussie en het uitwisselen van ervaringen met lotgenoten. 'S-HEERENHOEK - Wielerco- mité 's-Heerenhoek en Sport Zeeland organiseren zondag 2 juli de Jan Raas toertocht. Afstanden zijn: 25,55 en 101 kilometer. Ook is er een toertocht speciaal voor bezitters van een klassieke racefiets, plus een tentoon stelling van koersfietsen uit vervlogen tijden in de Korenbeurs. Voor de kinderen is er een dikke banden race. De Veerse haringpar ty heeft 1.430 euro opgele verd. Het geld gaat naar Fonds Gehandicaptensport. De dag vond plaats in restaurant de Werf in Veere. Ondernemers en particulieren kwamen er samen en aten een haring voor het goede doel. De in de jaren negentig populaire house deejay, dj Jean, sloot het feest af met een aantal békende num mers. NW EN ST JOOSLAND - Aan de Veerdam ter hoogte van de Nieuwlandseweg is woens dagmiddag een fietsstopplek voor passanten met informa tiepaneel en een speelvoor- ziening in gebruik genomen. De voorziening is er gekomen door inzet van buurtbewo ners en twee sponsoren. WESTKAPELLE - In vuurtoren Het Hoge Licht opent vrijdag de expositie 'Impressies van Walcheren' van Jo Dumon Tak en Frans van der Hagen. Dumon Tak is bekend als schilder van het Panorama Walcheren. Sinds juni 2010 werkt hij samen met Frans van der Hagen in de voorma lige machinefabriek van scheepswerf de Schelde aan enorme doeken die allen Walcheren als onderwerp hebben. In de vuurtoren is werk op kleiner formaat te zien. De expositie is nog tot en met 1 november te bezichtigen in de vuurtoren. De Britse rockabillybond The Jets tijdens Vlissingen Vintage FOTO: Ronny Vanhulle

de Faam | 2017 | | pagina 3