Veelzijdige visserijdag Arnemuiden Nazomerfestival Kater Diezei zoekt een rustig nieuw thuis Dans in Middelburg Juke Joints op Jazz by the Sea 5 WOENSDAG 21 JUNI 2017 TRAPLOOP Gratis gebakken vis De markt is één van de publiekstrekkers tijdens de Visserijdag Arnemuiden. Foto: pr. De visserijdag in Arnemuiden met ruim honderd kramen begint om 10.00 uur en fQj eindigt om 16.00 uur. Optredens zijn er vanaf 11.00 uur tot 15.30 uur in de tent op de Markt onder de toren. Parkeren kan beperkt in het dorp. ARNEMUIDEN - "De charme van de Visserijdag Arnemui den vind ik het samenzijn tussen de dorpelingen, hen die naar elders zijn verhuisd en even terugkomen, Zeeu wen uit de regio en toeristen. Dan hoor je verhalen van vroeger", vervolgt Van Belzen. Volgens haar zijn er tijdens de Visserijdag Arnemuiden verschillende hoogtepunten. "Een publiekstrekker is onge twijfeld het uitdelen van gra tis gebakken vis. Dat gebeurt dankzij Zeevishandel de Gruijter, sponsorende onder nemers en diverse vrijwilli gers. Ook de markt doet het goed bij de bezoekers. Er zijn ruim 100 kramen met veel aandacht voor de visserij. Compleet met gerookte pa ling eri ook zalm en haring", aldus Van Belzen. Er is van alles te beleven in de Langs traat, Westdijkstraat en op de Markt. En natuurlijk het ringrijden. Verzorgd door ringrijdersvereniging In Gal op, in de Burgemeester Hack- straat. "Aanrader is de kinder rommelmarkt. Deze is op de Zuidwal. Prachtig dat die kin deren genieten van het ver kopen van spullen", klinkt het uit haar mond. Voorts optre dens van Spaanse Dans en MIDDELBURG - Het Zeeland Nazomerfestival (ZNF) heeft het programma voor dit jaar zo goed als rond. Het festival wordt gehouden van dinsdag 22 augustus tot en met zater dag 2 september. De Oester- dam, het Industrieel Museum in Sas van Gent, de schouw burg van Middelburg en de Nieuwe Kerk in Middelburg zijn decor van de locatievoor stellingen op het Zeeland Na zomerfestival. Het Abdijplein in Middelburg is het festival- hart. Daar vinden verschillen de voorstellingen plaats. FUSE opent het festival. Andere na- Een gids van Staats bosbeheer neemt natuurlief hebbers woensdag 21 juni mee op pad door natuurge bied de Schotsman. In deze periode van het jaar is het weer genieten van de orchis- Muziek Vereniging Arnemui den (MVA). "Wij treden op van 11.00 uur tot 12.00 uur op de Markt", meldt MVA-secre- taris Philip Groenendijk. "Het publiek kan een zeer gevari eerd programma verwachten: van marsjes tot hedendaagse muziek. Zelfs een samenspel met een doedelzakspeler." Daarna komt zanger Dave Caljouw: "Ik speel vanaf 14.15 uur op de Markt, als het ware onder de 'klokken van Arne muiden'. Ik heb verschillende keren gedacht om een num mer te maken over dit histo rische vissersdorp. Maar niet een cover van: de Klok van Arnemuiden. Van sommige liedjes moet je afblijven. Ik kom uit een echte visserijfa milie. Mijn vader, broers en neven beoefenen dit mooie, historische ambacht. Mijn vader is eigenaar van de Arm- 25." Verderop in het dorp valt er op een ander vlak te genie ten. "Henk Meerman heeft ervoor gezorgd dat er zo'n 15 mini-kotters bij ons te zien zijn in de historische scheeps werf Meerman", meldt secre taris Wim Schuit van ge noemde werf. "Wij vinden het leuk. En de mensen mo gen gratis de werf bezoeken", voegt hij eraan toe. José Poortvliet is net als Van Bel zen en anderen betrokken bij de organisatie van het evene ment. "Wij proberen alle at tracties in de sfeer van de vis serij te presenteren. Zoals een schommelschip, oude men zijn rapper Diggy Dex, troubadour Charl Delemarre en zangeres Isabel Provoost. Meest opvallende locatie is de Oesterdam bij Tholen. Hiroshima, mon amour wordt bij eb gespeeld op de droog vallende zandplaten voor de dam. Het begintijdstip van de voorstelling wordt dus be paald door het getij. In het In dustrieel Museum in Sas van Gent staat de openingsvoor stelling gepland. In de Nieuwe Kerk in Middelburg wordt Een Nieuwe God gespeeld, ge schreven voor Heieen Verburg van wie eerder op het Zeeland sen, de Europese orchideeën, die hun pracht ontvouwen. De gids kent tal van interes sante wetenswaardigheden over het gebied. De wande ling, die circa anderhalf duurt, begint om 14.00 uur ambachten, waaronder man den knopen en een visser man als levend standbeeld", legt ze uit. "Ik denk dat visse rij heel belangrijk-is voor Ar nemuiden. Er zijn dorpelin gen die in de visserij werken en verschillende Arnemuide- naren die een eigen schip hebben." Poortvliet: "Tijdens de Visserijdag zijn er dames in klederdracht. Er lopen van daag de dag nog zo'n 10 vrou wen in Arnemuidense dracht. Op ons evenement mag de klederdracht niet ontbreken." De organisêtie roept bezoe kers zoveel mogelijk op om de fiets te komen." Nazomerfestival al Coupure en De Dikke van Dale werd ge speeld. De voorstelling Vla- klanders in de Middelburgse schouwburg is voor het pu bliek voorlopig de laatste kans om de schouwburg van bin nen te zien. Na het Nazomer festival begint de verbouwing van het gebouw. De organisa tie raadt bezoekers aan met het openbaar vervoer naar Middelburg te komen. Kaar ten zijn verkrijgbaar via thea- terzeelandia.nl of bij Boek handel De Drvkkery in Middelburg. Bij vragen: kaar- ten@theaterzeelandia.nl. aan de parkeerplaats aan de parallelweg van de N57, te genover de windsurfschool. Aanmelden kan via staats- bosbeheer.nl. Dezelfde ex cursie vindt ook plaats op 28 juni en 5 juli. Festival Jazz by the Sea heeft voor dit jaar een aantal grote na men voor het hoofdpodi um in Domburg kunnen vastleggen. Het festival vindt plaats van 14 tot en met 17 september. Enkele namen zijn: The Preservati on Hall Jazzband, een in ternationaal samengesteld orkest. The Juke Joints zor gen voor een Zeeuws saus je. Uit Stockholm komen de Ladies Got The Blues. Het festival vindt plaats bij.het Badhotel in Domburg. Een uniek en eenmalig evene ment: de eerste Lange Jan trappenloopwedstrijd. Die start vrijdagavond 21 juli. Wie het eerst de 207 traptrede weet te bedwingen en boven de bel aantikt wint. Kinderen starten om zes uur, volwasse nen om half acht. Diezei is op zoek naar een nieuw thuis. Zijn baasje had geen zin ou- derdomskwaaltjes van de ka ter en zodoende is hij in het asiel terechtgekomen. Diezei is de laatste tijd met veel lief de en aandacht behandeld en MIDDELBURG - De jazz- en streetdance groepen van VTV Vlissingen geven woensdag 28 juni een gevarieerd dansoptreden in de Schouw burg in Middelburg. Het pu bliek zal kunnen gaan genie ten van kleuterdans, streetdance, moderne dans, musical en jazzdance. De dansvoorstelling begint om 19.00 uur. Kaarten zijn ver krijgbaar bij de kassa van de Schouwburg in Middelburg. De commissie dans van het KNGU District Zuid-West Ne derland heeft dit seizoen twee dansdemodagen georgani seerd, waar maar liefst 68 groepen van veel verenigin- flink opgeknapt. Hij is toe aan een rustige plek waar hij kan genieten van zijn oude dag. Het asiel plaatst Diezei niet bij andere huisdieren en kinde ren. Daar is hij niet aan ge wend. Diezei is veertien jaar en ligt graag in de zon. gen hun beste dansen lieten zien. Uit deze demodagen heeft een jury een selectie ge maakt van 28 groepen. Deze groepen mogen hun dans nog een keer laten zien tijdens het speciale theaterdansgala op 29 september in schouwburg de Mythe in Goes. Vijf dans groepen van VTV, die ook mee zullen doen aan de voorstel ling op 28 juni, zijn hiervoor geselecteerd. Dit zijn de streetdancegroep 12-13 jaar o.l.v. Stacy Hoogesteger, de jazzdansgroep 12-16 jaar o.l.v. Gina Boogaard, de dames jaz zdansgroep o.l.v. Nicole de Kam, het demoteam modern o.l.v. Rienke Kempe en de jazz-

de Faam | 2017 | | pagina 5