f Het woord aan raadslid Jeroen van Dijen Start verkoop Rittenburg Fase 2 Janak Raut te gast bij Mensenrechtencafé Vragen over de berenklauw Commissievergaderingen r Draag uw steentje bij aan Middelburg 800 MIDDEL BURG GEMEENTE MIDDELBURG Telefoon: 14 Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg 0118 E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem_ Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur OFFICIËLE PUBLICATIES "Zijn het weer verkiezingen?" Twijfelende gezichten als ik aan de voordeur sta. Is deze SP'er soms vergeten dat de verkiezingen al 2 maanden geleden waren? Het is een logische reactie, aangezien de meeste politieke partijen alleen tijdens een verkiezingscampagne zichtbaar op straat zijn. Voor de SP is de buurt in gaan veel meer dan een verkiezingspraatje verkopen, het is ons bestaansrecht. Als enige partij die het kapitalistische systeem afwijst, waarbij winst en cijfers doorslaggevend zijn, proberen wij samen met mensen verandering af te dwingen en alternatieven te ontwikkelen waarbij de menselijke maat en solidariteit de leidraad zijn. Overal waar we komen, zien we Foto: Aart van Belzen dat mensen tegen dingen aanlopen waar ze geen invloed op hebben. Of het nu gaat om woningen met schimmel, het eigen risico in de zorg of een onveilige kerncentrale, zodra mensen zich organiseren ervaren ze zelf dat de samenleving niet iets is dat je klakkeloos moet accepteren, maar dat we die samenleving zelf verbeteren. Dat is de kracht van het socialisme! Mocht u dus een groep tomaatrode jassen aan uw voordeur treffen, laat ons weten wat u bezighoudt. Wij horen graag uw ideeën. U kunt ook zelf contact opnemen, de koffie staat klaar! Jeroen van Dijen Fractievoorzitter SP jvdijen@sp.nl 06-30962949 De verkoop in Rittenburg (fase 2) aan de zuidzijde van de Stromenwijk gaat van start. De gemeente biedt dertien bouwkavels aan voor particulieren. Daarnaast worden er projectmatig 21 woningen gebouwd door Bouwbedrijf De Delta bv uit Middelburg. De vrije kavels zijn bedoeld voor kopers die hier zelf een (vrijstaande) woning op willen laten bouwen. Deze kavels grenzen grotendeels aan de Stromenweg, andere aan het (uitgebreide) Park Toorenvliedt. Het aanbod is gevarieerd in oppervlakte en Bouwbedrijf De Delta realiseert verschillende types woningen; stadswoningen, levensloopwoningen en twee- onder-één-kapwoningen. Start verkoop 8 juli Op zaterdag 8 juli vanaf 10.00 uur tot 12.00 uur in de centrale hal van het stadskantoor (Kanaalweg 3 in Middelburg) is er een gezamenlijke informatiemarkt van de gemeente en Bouwbedrijf De Delta. Daar is ook gelegenheid tot inschrijven. Vrij parkeren in de parkeergarage onder het stadskantoor. Gemeente De verkoopbrochure van vrije kavels, het inschrijfformulier en beeldkwaliteitsplan zijn te vinden op www.middelburg.nl/ bouwkavels. U kunt ook een papieren exemplaar aanvragen bij de heer K.J. Aartsen van de gemeente Middelburg, bereikbaar Op zaterdag 17 juni organiseert gemeente Middelburg samen met University College Roosevelt (UCR) een Mensenrechtencafé. Te gast is Janak Raut. Hij is een mensenrechtenverdediger uit Nepal en de oprichter van de organisatie Conflict Victims Society for Justice. In het kader van het programma Shelter City is hij drie maanden te gast in Middelburg, om uit te rusten, kennis op te doen en te werken aan een (politiek) netwerk. Janak Raut zal vertellen over de situatie van de mensenrechten in zijn land, over zijn werk en hij gaat in discussie met het publiek. Het mensenrechtencafé vindt plaats van 15.00 tot 17.00 uur in het café van het Zeeuws Museum (Abdij 3). De toegang is gratis. W De gemeente krijgt de laatste tijd veel vragen over de gevaren van de plant berenklauw. Alhoewel aanraken van de minder voorkomende grote variant van de plant tot klachten kunnen leiden, vraagt het gevaar van de plant wel enige nuancering. Er bestaan twee soorten berenklauw: een kleine berenklauw en een zogenoemde reuzenberenklauw. De kleine ofwel gewone berenklauw komt het meest voor en geeft doorgaans weinig problemen. De reuzenberenklauw bereikt een groeihoogte van vier tot zes meter en dat is de plant die klachten kan veroorzaken. Dit kan echter alleen als de huid in contact komt met het plantensap. Hierin zit namelijk een stof die de huid extra gevoelig maakt voor zonlicht. In combinatie met fel zonlicht kan er dan sneller een verbrande huid ontstaan. Óf dit gebeurt en in welke mate verschilt van persoon tot persoon. Stadsbeheer bestrijdt de berenklauw door de bloemschermen te verwijderen en langs wegen en paden de plant weg te maaien. Weet u een berenklauw die op een gevaarlijke locatie staat? Geef dat aan ons door via 14 0118 of via het formulier Melding Openbare Ruimte. Na melding beoordelen we de locatie en gaan zo nodig maaien. via 0118-675215 of per e-mail: k.aartsen@middelburg.nl. Ook als u vragen heeft, kunt u hier terecht. In de verkoopbrochure wordt de procedure en uiterlijke datum van indienen van uw inschrijving nader toegelicht'. Bouwbedrijf De Delta De verkoop van de projectbouw- woningen verloopt via Aerssens Partners makelaars, zij zijn bereikbaar via 0118413920 of via de e-mail info@aenpmakelaars.nl. De volledige teksten van deze publicaties vindt u terug op www.overuwbuurt. overheid.nl. Zoek op 'Middelburg' of op adres. Ter inzage Concept jaarstukken 2016 Aangevraagde omgevingsvergunningen Herculesweg 38, Sprencklaan 12, Van Akenstraat 1D Verleende omgevingsvergunningen Althoornweg 10, Jan Campertstraat 59, Podium 19, Zeerustlaan 3/ Kennisgeving verlengde beslistermijn Kerkplein IA (Nieuw- en Sintjoosland) Voorontwerpbestemmingsplan 'assistentiewoningen Achter de Houttuinen' In het kader van artikel 1.3.1 van het Besluit ruimtelijke ordening en de Inspraakverordening van de gemeente Middelburg, ligt vanaf 16 juni tot en met 27 juli 2017 het voorontwerpbestemmingsplan Assistentiewoningen Achter de Houttuinen voor een ieder ter inzage bij de vakbalie in het Stadskantoor aan ae Kanaalweg 3 te Middelburg. Het bestemmingsplan heeft ten doel het lische kader Ie scheppen de nerontwikkeling van de locatie 5 Alai/Bristol op de y irage 'Achter de Houttuinen', huidige bebouwing op de parkeergarage zal worden gesloopt ten behoeve van de realisatie van 28 assistentiewoningen. Het plangebied nat aan de westzijde van de binnenstad van Middelburg en wordt globaal begrensd door de straten; Looierssingel, Baanstraat en Achter de Houttuinen. Inspraak Inspraak wordt verleend aan ingezetenen en in de gemeente een belang hebbende natuurlijke en rechtspersonen. Het voorontwerpplan kan ook worden bekeken ojj de gemeentelijke website (verlbouwen bestemmingsplannen plannen in procedure. Daarnaast is het voorontwerpbestemmingsplan raadpleegbaar via de landelijke website www.ruimtelijkeplannen.nl onder plancode NL.IMR0.0687.BPBNSAH-V001 Tijdens de genoemde termijn kunnen schriftelijk of mondeling inspraakreacties ingediend worden. Een schriftelijke reactie moet gericht worden aan het college van burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000. 4330 LA Middelburg. Voor een mondelinge inspraakreactie is het noodzakelijk tijdig vooraf een afspraak te maken via telefoonnummer (0118) 67 5225. Voor meer informatie over het voorontwerpbestemmingsplan kunt u contact opnemen met mevrouw Brandwijk, telefoonnummer (0118) 67 5225 of de heer Loogman (0118) 67 55 37. Voorafgaand aan de gemeenteraadsvergadering komen de raadscommissies bij elkaar. Een belangrijk deel van het raadswerk wordt hierin voorbereid. In deze commissies worden geen besluiten genomen. Daar is de raadsvergadering voor bedoeld. Die staat gepland voor maandag 3 juli. De commissievergaderingen beginnen om 19.30 uur in de raadzaal van het stadskantoor. De commissievergadering Maatschappelijke Zaken wordt gehouden op woensdag 21 juni. Op maandag 26 juni vergadert de commissie Ruimte. De commissievergadèring Algemeen Bestuur is op dinsdag 27 juni. Inspraak Het eerste deel van een commissievergadering is gereserveerd voor burgers, ledereen kan op een agendapunt inspreken, maar ook zelf een onderwerp inbrengen. Wie wil inspreken krijgt daarvoor vijf minuten de tijd, maar moet dat wel 24 uur voor de vergadering laten weten aan de commissiegriffier. Dat zijn Ko Noordhoek, telefoon 67 54 82 en Ans de Nooijer, telefoon 67 54 81. De volledige agenda's van de commissievergaderingen zijn te bekijken op www.middelburg.nl. De stukken liggen vijf dagen voor de vergadering ook ter inzage in de hal van het stadskantoor. Zaterdag 17 juni is de M800 Mozaïek Challenge op de Markt in Middelburg, ledereen is van harte welkom om letterlijk een steentje bij te dragen aan Middelburg 800 jaar. Dan worden namelijk vanaf 08.00 uur de cijfers 800 met mozaïeksteentjes ingevuld. Jeugdteams van Vv Zeelandia Middelburg en cliënten van Arduin maken een mozaïek van 2,44 bij 3,66 meter. Het project wordt ondersteund en voorbereid door SVRZ. Els Goudt van MozArtE Glasmozaïek uit Arnemuiden coördineert het evenement. Van 's morgens 08.00 tot 08.00 uur 's avonds wordt gewerkt aan een groot mozaïek waarin de cijfers 800 ingekleurd worden. Elk uur gaan drie teams van 10 mensen aan de slag. In totaal gaan we meer dan 24.000 steentjes leggen, met 20 kilo lijm en meer dan 25 kilo voegsel. Wethouder Chris Simons legt om 08.00 uur het eerste steentje. Het wordt heel gezellig én spannend. En iedereen is welkom om zijn of haar steentje bij te dragen. Nadat alle steentjes geplakt zijn, wordt het kunstwerk gevoegd. Begin juli wordt het totale kunstwerk voor het stadhuis op de Markt geplaatst. Daar blijft het dan de rest van het jaar staan. Kijk voor het totale programma van 800 jaar Middelburg op www.middelburg800.com.

de Faam | 2017 | | pagina 9