Stoer spektakel bij de Classic Races Grote watersportdag met optreden Isabel Provoost Wijnkoperij Van Leerzem zet Middelburg als wijnstad op de kaart 11 (t 26 WOENSDAG 14 JUNI 2017 De Classic Races in Wemeldingi WEMELDINGE - In Wemel- dinge worden dan voor de 23e keer de klassieke motorraces gereden op het Kanaalcircuit aan de Hovijweg. U ziet alles voorbij komen; Van de 50 cc tot aan de 500 cc. En natuur lijk de spectaculaire zijspan nen. In de prominentenklasse aal. zullen ook weer veel lokale coureurs over de baan racen. En dit alles natuurlijk in de sfeer van vroeger. Het is 1 brok nostalgie. De klassieke motor races van de Stichting Promo tor Zeeland worden onder steund door de Historische Motorsport Vereniging. Rennerskwartier Naast veel strijd en sensatie op de baan, is er ook veel te zien en te beleven in het ren nerskwartier. Een snelle laat ste reparatie door de coureur en het warmdraaien van zo'n klassieke motor. U kunt het al lemaal van dichtbij meema ken. Het rennerskwartier is vrij toegankelijk. Naast de klassie ke motorraces zal ook het spektakel van Alex van den Broek te zien zijn. Trail Alex van den Broek is negen voudig Nederlands kampioen trail en werd in 2015 Neder lands kampioen enduro. Maar wat is trail eigenlijk? Nou, Alex is een kunstenaar op de mo tor, een hoge sprong, maar ook balanceren op het voor wiel of achterwiel is voor hem geen probleem. Ook nage noeg recht omhoog op een container springen met de motor. En? Al nieuwsgierig ge worden? Het is in ieder geval een lust om naar te kijken. Ook is er dit jaar weer een speciale parkeerplaats voor motoren. Deze is zeker de moeite waard om te kijken. Hier staan werkelijk unieke exemplaren tussen. Boluz Naast dit alles zullen ook de klassieke brommers van BO LUZ langskomen. Nog meer? Ja, natuurlijk. Zelfs leden van de Veteraan Motoren Club zijn uitgenodigd. Bij de VMC draait het om motoren van voor 1940. Eigenlijk is het VMC en rijdend museum. U kunt ze gewoon in Wemeldinge te genkomen. Merken als Adler, Henderson, of een Pope. Hoe vaak ziet u ze nog? Zoals u leest is het een dag vol met spektakel en nostalgie. welkom aan de Hovijweg in MIDDELBURG - In de Middel burgse haven is zaterdag de jaarlijkse Middelburgse Wa tersportdag van Watersport vereniging Arne. De Middel burgse Watersportdag is gratis toegankelijk en geeft bezoe kers een breed beeld over de vele facetten van de water sport. De Middelburgse Wa tersportdag was in 2016 een groot succes. In het kader van Middelburg 800 jaar stads rechten is het evenement uit gebreid met een avondpro gramma op de zaterdag en activiteiten op de zondag. Op en rond het water is van alles te doen. Zeiltochtjes met de waterscouting, roeien met roeivereniging Honte of de Zeeuwse Deernen, suppen, varen in een Optimist en rondkijken op een authentieke Hoogaars. De hele dag zijn er doorlopend watersportactivi teiten voor jong en oud. Voor de kinderen zijn er ook spring kussens aanwezig. Diverse foodtrucks zullen voor een ge varieerd aanbod aan eten en drinken zorgen. De zaterdag start om 11.00 uur. Om 13.00 uur zullen er kanonschoten klinken bij het havenkantoor. Gedurende de middag en avond zal er live muziek te ho ren zijn met als hoogtepunt Isabel Provoost in de middag tussen 15.00 uur en 16.45 uur- Op zondag 18 juni liggen de schepen van Maritiem Cultu reel Erfgoed Zeeland nog altijd aan de Loskade. Zo'n 50 au thentieke schepen uit ver schillende bouwjaren kunnen bezocht worden en sommige maken een rondvaart waar u zich ter plaatse voor in kunt schrijven. www.wvarne.nl/ middelburgsewatersportdag. MIDDELBURG - In een monumentaal pand uit 1570 aan de Dam in Middelburg zit Wijnkoperij Van Leerzem sinds vorige week en eigenaar Ben van Velzen is er trots op. Het voormalige familiebedrijf ontstond in 1948 in het pand Mo lenwater 137 door Hendrik van Leerzem die er een levensmiddelenbedrijf annex slijterij ves tigde. Familiebedrijf De levensmiddelenbranche werd in 1967 afge stoten en de slijterij bleef. In de jaren '70 ont dekte de consument wijn en werd in 1975 de zaak verbouwd met een wijnafdeling en werd de naam Wijnkoperij Van Leerzem. De zoon van Hendrik, Jo van Leerzem stond ruim een halve eeuw in de zaak die sinds januari 2007 in handen kwam van Ben van Velzen. Ben: "Ik was ooit slager en hobbykok en werd plots vi noloog," lacht hij. Na tien jaar aan het Molen water zag hij de kans schoon en kon hij zijn grote droom waarmaken. 'een fris historisch pand met veel geschiedenis' Monumentaal pand Van Velzen: "Dit prachtige monumentale pand bestaat uit twee gedeelten. Het linker gedeelte heet Het Vliegendt Hert, genoemd naar het VOC-schip dat eeuwen geleden verging bij Fort Rammekens en rechts La Rochelle, genoemd naar de Franse uitvoerhaven van wijn waar mee Middelburg nauwe handelsbetrekkingen had." Middelburg was toen een echte wijnstad en de naam dus passend gekozen. In het im mense pand is zowel ruimte voor een gespeci aliseerde wijnwinkel als voor een gelegenheid voor een wijn- of bierproeverij, waar ook een Wijnkoperij Van Leerzem Dam 61 4331SG Middelburg 0118 - 6133 38 www.vanleerzem.nl/ Wijnkoperij Van Leerzem Hapje en drankje Van Velzen: "Sinds 8 juni is de wijnkoperij geo pend en 6 juli openen we ook het restaurant gedeelte en de wijnbar." Ben laat ons de ruimte zien waar de keuken zal worden geplaatst en wijst op de geschiedenis van dit historisch erf goed. De opknapwerkzaamheden zijn nog in volle gang. Wat direct opvalt en de zaak onder scheidt zijn de persoonlijke adviezen aan klan ten en informatie over wijnsoorten, whisky en andere alcoholische dranken. Van Velzen: "Dat is voor ons de uitdaging, klanten informeren en dat in een fris historisch pand met veel ge schiedenis." hapje gegeten kan worden. !W7*i:T'-\r:ï i Op 17 en 18 juni is er van alles te doen in de Middelburgse haven tijdens de watersportdag van de Arne.

de Faam | 2017 | | pagina 26