voor America's Cup Endeavour Zeeuwse zeilers naar Bermuda Toernooi water specialist Zacht water... Comfort uit de kraan! Start ZLM Toer 17 WOENSDAG 14 JUNI 2017 SPORT KORT I Rex(i3) en Quint(ii) Caminada uit Koudekerke zeilen met 11 andere internationale jeugdteams de America's Cup Endea vour Junior Hobie Regatta op Bermuda. Samen met Fay en May, meisjes van hun eigen Cat(amaran) Club Zeeland, zijn ze ingeloot. Reis en race worden gesponsord door bedrijven, particulieren en zelf verdiend geld. Ze varen met een Hobie Wave, een catamaran. KOUDEKERKE - In hun Kou- dekerkse huis zitten Rex en Quint op een dressoir in de kamer. De achtergrond is een groot schilderij met zeilsche pen. In het anderhalve mi nuut tellende filmpje laten ze hun enthousiasme zien voor het zeilen. Rex's eerste zeilervaring kreeg hij toen hij drie maan den oud was. Samen met zijn ouders zejlde hij naar Enge land en Denemarken. Quint vult aan dat ze ook naar de Scilly-eilanden zijn geweest; een eilandengroep 45 kilo meter uit de kust Cornwall. Vanaf zijn zesde zeilde Rex in een Optimist, een eenper soons zeilboot. Hij behaalde verschillende prijzen bij de Delti combi wedstrijden. Sinds een half jaar vaart hij in een catamaran (Hobie Dra goon). Quint vindt vooral het praten aan boord leuk. Hij bedient het grootzeil en Rex zit aan het roer. Vanaf het moment dat ze hoorden dat ze waren inge loot, gingen ze aan de slag. Vader en moeder, beiden werkzaam in de scheeps bouwsector, zorgden voor verschillende sponsors. Rex en Quint gingen auto's was sen, maakten tuinmeubels OM DE REIS TE BETALEN GINGEN DE BEIDE JONGENS AUTO'S WASSEN schoon en haalden mos tus sen de tegels. Allemaal om de reis naar Bermuda te be kostigen. Beide broers ver wachten niet op het erepodi um te eindigen. Rex: "We hebben nog nooit in een Ho bie Wave gevaren en hebben nog niet veel ervaring. Ik vind het te gek om mee te doen." Rex en Quint Caminada uit Koudekerke vertrekken volgende week naar Zaterdag 17 juni vliegen ze naar New York. Daar blijven ze een paar dagen en bezoe ken ze de Yacht Club. Op 20 juni komen ze aan op Ber muda. De eerste dagen oefe nen ze in de baai en leren de baan verkennen. Op 24 juni is de wedstrijd. Na afloop moet er door beide jongens een verslag worden ingeleverd. naast de vele interviews. 27 juni hopen ze weer terug te zijn en kunnen ze alles delen met hun klasgenoten op Ne- halennia in Middelburg en De Sprong in Koudekerke. Rex en Quint uit Koudekerke zullen met hun Ho bie Wave (catamaran) 24 juni op Bermuda hun zeilkunsten laten zien. Ze zijn ingeloot voor de America's Cup Endeavour Junior Hobie Regatta. ARNEMUIDEN - Van 16 t/m 23 juli houdt tennisvereniging LTC De Schenge in Arnemui- den het 28e Open Arne Tennis Toernooi (ATT). Er worden deze week met name in de avonden veel wedstrijden ge speeld in diverse categorieën. De vereniging verwacht een groot aantal deelnemers en toeschouwers vanuit Walche ren en de Bevelanden. Op vrij dagavond 21 juli is de feest avond. Tijdens deze feestavond treedt de cover band Monday After op en wordt op traditionele wijze vis gebakken voor deelnemers en toeschouwers. Op zondag 23 juli worden de finales ge speeld. De inschrijving voor het ATT toernooi is inmiddels geopend via www.toernooi.nl. Inschrijven kan nog tot zon dag 2 juli 2017. WESTKAPELLE - Met de nati onale kampioenschappen en de Tour de France voor de deur, staan heel wat internati onale toprenners aan de start van de Ster ZLM Toer - GP Jan van Heeswijk. De vijfdaagse wielerkoers in het zuiden van Nederland en de Belgische Ar dennen start komende woensdag 14 juni in Westka- pelle en heeft een sterk deel nemersveld met ondermeer Marcel Kittel en André Greipel. Deelnemer Rabobank Pop up shop. Lange Vorststraat 69 Goes 15 juni t/m 8 juli 2017 Eindelijk een apparaat dat in mijn meterput past. Mijn ervaringen bestaan uit pure luxe voor weinig geld. Geen antikal e.d. meer om douche, eierkoker, vaatwasserwasmachine en waterkoker te ontkalken. Een schone theepot zonder aanslag. Maar bovenal een heerlijk gevoel bij douchen en haarwassen. Ook bij het autowassen hoef ik niet meer te zemen i.v.m.. druppels. Zeker de investering waard. Na wat wikken en wegen toch maar een waterontharder laten plaatseri in ons nieuwbouwhuis. Na het bevestigen van de bestelling was met goed overleg de waterontharder binnen enkele weken geplaatst. Snelle en nette installatie. Een korte doch duidelijke uitleg en we konden gaan genieten van zacht water. Heerlijk! Geen last meer van een droge huid of kalk aanslag op de douche ruiten. Wij zijn zeer tevreden. Fam. De Moor Goes Fam. Boogert - Kruiningen Bel voor een afspraak bij u thuis of bezoek onze showroom (Smithweg 1.32 - Goes) op dinsdag, woensdag of vrijdag. Andere dagen op afspraak. Goes T 085 3030961 www.water-specialist.nl

de Faam | 2017 | | pagina 17