m 'Anders kijken naar elkaar' Brief aan een Zeeuw Jazz Amuse Kroegentocht Middelburg Een snackbarhouder uit Goes noemde de snackbar naar zijn dochter Wendy net zoals die vader in Amerika deed 15 WOENSDAG 14 JUNI 2017 MIDDELBURG IN DIALOOG COLUMN KEVIN VAN KALKEREN MIDDELBURG - ZeelandJazz heeft op donderdag 15 juni de Jazz Amuse Kroegentocht in Middelburg toegevoegd aan het programma. Een oude tra ditie in een nieuw jasje. Zeel andJazz kreeg dit jaar een nieuwe opzet in Middelburg en dat wordt enthousiast ont vangen. De jazzy kroegentocht kon eigenlijk niet uitblijven. Echt een bijzondere samen werking met veel horecazaken die allemaal nog zo vlak voor het festival aanhaken bij dit idee dat ontstond in samen werking met Cuisine Machine. Rond 17.30 uur is de aftrap bij B'tje Anders met DJ Remarka ble. Daarna volgen zo'n 15 op tredens op diverse locaties in de binnenstad. Kijk op www. zeelandjazz.nl voor een over zicht. Twee wildvreemden van elkaar met geheel andere interesses. Het enige wat zij gemeen heb ben is dat ze allebei in Rotterdam geboren zijn. Peter van Berkel 60 jaar geleden, Bo Beijer 50-plus jaar geleden. Peter is kunstschilder en heeft een galerie, Bo is eigenaresse van een tweedehands winkel. Het gespreksthema waarmee zij aan de slag gaan is 'De wereld zou gelukkiger zijn als ie in Middelburg woonde'. Zij vertellen over hun droom voor de stad en zichzelf. zou graag zien dat er meer groen kwam in deze stad. Ik wil geen strakke plantenbak ken in mijn omgeving. We moeten allemaal van deze stad kunnen genieten. De term Middelburg Rozenstad vind ik daarom hartstikke leuk." Peter zou graag zien dat de hele kaai waar hij woont vol kwam te zitten met galeries. Dertig stuks op een rijtje lijkt hem wel wat. "Ik werd des tijds met open armen ontvan gen hier. En ik zie het al hele maal voor me, deze prachtige panden zijn hier uitermate geschikt voor." Hun conclusie: ook al komen zij 'niet van hier', zij voelen zich toch allebei wél Zeeuw. middelburgindialoog.nl. internationale keten zou uit groeien, ook naar zijn dochter. Wendy's. En laten de naam rechten die de eerste papa van Wendy in de Benelux heeft, nu die tweede papa van een Wendy ervan verhinderen in Nederland uit te breiden. Meermaals een rechtszaak, en tot dusver blijft alles zoals het is. Kan ik toch van genieten. Niet dat ik nu iedere gele 'M' mijdt of nooit andere grote Amerikaanse films of franchi ses bezoek, maar dit is toch wel lekker. De Amerikanen oogsten toch al niet veel po pulariteit met hun huidige re gime, dus dan is zo'n kleine steek boven water wel eens leuk. Wellicht dat ik ooit nog eens daar binnenstap, en heel stoer en zelfvoldaan een Pa tatje Oorlog bestel. Smaakt een frikadel speciaal toch een beetje als een verzetsdaad, en niet als een stiekeme snack. Dus Lang Leve de Minihelden! MIDDELBURG - Bo geniet, er is ieder weekend wel iets te doen in de stad en dat brengt mensen bij elkaar. Wat haar betreft zou de wereld een stukje gelukkiger worden als de mensen zo bezig zouden zijn zoals in Middelburg. "Maar," zegt ze, "daar alleen hangt mijn geluk niet vanaf. Ik Wie was het? Een snackbarhouder uit Goes, met een snackbar genaamd 'Wendy's'. Al decennia vernoemd naar zijn dochter. Maar - toeval toeval - aan de andere kant van de plas noemde even geleden een Amerikaan zijn snackbar, die weldra tot een door Conny den Heijer Beste viceadmiraal De Moor, mÊ Afgelopen week werd een miniheld uit N W Zeeland breed uitgemeten, en ik moest f aan u denken. Ondanks dat u wellicht niet gelijk op het puntje van de tong ligt a's je bij een rondje Triviant 'Zeeuwse zeeheld!' roept (en zelfbij Pictionary legt u het waarschijnlijk af tegen 'De Ruyter'), toch was uw rol in de Tachtigjarige Oorlog geen kleine. Een held die daarom, zonder cape of gigantische armada, toch stand bleef houden bij bijvoorbeeld Duinkerken. Dan mag je nog wel eens af en toe over de tong gaan. Net als die miniheld vind ik. •Bezoek het ALKU Ontdekkingscentrum voor alle voordelen en voorwaarden. Open dagen bij ALKU, daar word je toch warm van? Met maar liefst 50% korting op alle rolluiken en sereens* zorgen wij ervoor dat je niet overhit raakt. Van bloedheet naar aangenaam, dankzij ALKU. Profiteer van de uit-zon-derlijke korting in ons Ontdekkingscentrum! ALKU Ontdekkingscentrum Middelburg: Klarinetweg 5 www alku.nl Openingstijden: vr. 23 juni 09:30 -18:00 uur I za. 24 juni 09:30 -16:00 uur Duurzame geveltoepassingen

de Faam | 2017 | | pagina 15