Vrijwilligers in het zonnetje gezet Dealerklas gestart Voorlichting over hulp aan kinderen in RSA Zeeuwse Boekenprijs Stadsfeesten Middelburg 5 WOENSDAG 7 JUNI 2017 MIDDELBURG - Stichting Be houd Hoogaars, Pim Jansen en Jan Louwerse werden win naars van deze bijzondere prijs. De prijzen werden uitge reikt in een zaal met zo'n 300 vrijwilligers in het Van der Valk Hotel Middelburg. Met deze prijzen willen de ge meente Middelburg en Stich ting Welzijn Middelburg aan de vrijwilligers hun waarde ring laten blijken en hen te bedanken voor hun waarde volle inzet. Eerbetoon De winnaars ontvingen een geldbedrag van respectievelijk 250 en 500 euro, samen met een speciaal ontworpen en vervaardigde Lange Jan 'ALS JE MAAR OM ELKAAR GEEFT, DAN KOMT HET ALLEMAAL GOED' Award. De waarderingsavond had als doel om vrijwilligers die zich inzetten binnen de gemeente Middelburg, in het zonnetje te zetten. De aanwe zigen kregen een compleet verzorgde avond uit aangebo den en werden getrakteerd op optredens van Joris Linssen Caramba, Isabel Provoost Stan Bor en andere lokale en tertainers. Tevens werd er een eerbetoon voor vrijwilligers onthuld door burgemeester Harald Bergmann en wethou der Saskia Szarafinski, om alle 13.000 vrijwilligers die in Mid delburg actief zijn, te bedan ken. Dit eerbetoon, een ge dicht, is vanaf 6 juni een maand lang te zien in de hal van het stadskantoor. Daarna reist het langs diverse plaat sen in de stad. Om elkaar geven Gevraagd over vrijwilligers zie burgemeester Bergmann: "Vrijwilligerswerk is heel be langrijk. Eigenlijk moeten we er bij stilstaan dat de 48.000 inwoners van Middelburg al lemaal een beetje vrijwilliger zijn. Als je maar om elkaar geeft, dan komt het allemaal goed." De avond was extra ge zellig met serenades op Spaanse muziek door Joris Linssen en Caramba, serena des voor alle vrijwilligers. Winnaars Uit negen genomineerden werden drie winnaars geko zen. Stichting Behoud Hoogaars won de Lange Jan Award in de categorie voor de vrijwilligersorganisatie voor ruim 25 jaar inzet voor het be houd van het Zeeuws mari tiem Erfgoed. Bart Bouw meester nam de prijs in ontvangst. Pim Jansen (12) won in de categorie voor de jonge vrijwilliger t/m 23 jaar voor zijn vrijwilligerswerk bij Stichting Chocolate Lovers. Hij geeft workshops aan zieke kinderen en doet promotie- werk voor de stichting op markten. Jan Louwerse (79) won in de categorie voor de individuele vrijwilliger vanaf De drie winaars van De Lange Jan Awards, met de prijzen welke ze mochten ontvangen. Van links naar rechts Pim Jansen, Bart Bouwmeester en Jan Louwerse. Foto: Leon Janssens 24 jaar omdat hij een pioniers rol heeft vervuld bij Stichting Feest van Herkenning. Die or ganiseert bijeenkomsten voor ouderen met dementie. In to taal zijn er 245 nominaties (waarvan 108 unieke) uitge bracht. De jury heeft hieruit de 3 laatst genomineerden per categorie gekozen. Daarna was het publiek aan zet; zij konden stemmen op hun fa voriet. Er werden maar liefst 2314 stemmen uitgebracht. Veel Middelburgers hebben zo hun betrokkenheid bij en waardering voor het vrijwilli gerswerk in hun gemeente laten blijken. GOES - Op woensdag 31 mei hebben 15 aankomend Leer ling Monteurs van automoti- ons hun contract getekend op de hoofdvestiging in Goes. Opleiding Deze groep start in september 2017 in één van de automoti- ons werkplaatsen als Leerling Monteur en volgt daarnaast de opleiding tot Eerste Auto technicus in de automotions dealerklas. Samenwerking Automotions vindt het be langrijk om te investeren in de Tijdens de Middelburgse Stadsfeesten is, net als het voorgaande jaar, weer plaats ingeruimd voor een momentje van rust in het feestgedruis. Met een Klein Rondje Kunst presente toekomst en een aandeel te hebben in het opleiden van werknemers. Om die reden wordt de automotions dealer klas gevormd in samenwer king met het Radius College in Breda, onderdeel van ROC West-Brabant en het Scalda in Vlissingen. In deze klas zitten de Leerling Monteurs die bij automotions werken en één dag in de week naar school gaan. Contracten Uit een sollicitatieronde met hoge selectiecriteria zijn in to taal zestien geschikte kandi- ren Atelier Gerdi Zwaan, Ate lier Sandra van der Meulen en GalerieGerritse eigen werk en werk van derden. De loca ties bevinden zich op loopaf stand en zijn via een mooie wandeling door de binnen- VRIJWILLIGERS: BEDANKT! De Lange Jan Awards zijn de vrijwilligersprijzen van de gemeente Middelburg. In W Middelburg zijn er ruim 13.000 vrijwilligers actief. Om hen te bedanken voor hun enorme inzet worden er iedere twee jaar Awards uitgereikt tijdens een feestelijke waarderings avond voor vrijwilligers. Afgelopen donderdag was het weer zover. daten te voorschijn gekomen voor de automotions dealer klas. Het waren deze kandida ten die op woensdag 31 mei hun contract getekend heb ben tijdens een informatie bijeenkomst. Rondleiding Daarnaast hebben zij die dag een rondleiding gekregen door de splinternieuwe werk plaats van Volvo, hebben zij hun automotions overall ge past en is hen het één en an der verteld over de geschiede nis en de toekomstvisie van het bedrijf automotions. stad te bereiken. In de ate liers vertellen kunstenaars over hun werk, hun inspiratie en drijfveren. Deze zijn van donderdag tot en met zater dag zelfs tot 9 uur s 'avonds te bezoeken. DOE? BURG Volgend weekend, tijdens de Mid delburgse Stadsfeesten, biedt het Zeeuws Museum een programma dat gro tendeels in het teken staat van de tentoonstelling Uyt eygen ervarentheyd en in sectenkenner Johannes Goedaert. Op zaterdag om 14.00 uur geeft Midas Dek kers een gratis openlucht lezing op het Abdijplein over de kunst van het goed kijken. U kunt ook meelo pen met een stadswande ling in de geest van Goe daert of 'Dierkens' maken. NIEUW- EN SINT JOOSLAND In de dorpskerk van Nieuw en Sint Joosland is vrijdag 9 juni voorlichting over de op vang van verwaarloosde kin deren in de Zuid-Afrikaanse stad Port Elizabeth. Het project wordt vanuit Nederland on dersteund door de Stichting Zanethemba. Het project wordt sinds drie jaar gerund door Catherine van Rensburg. Zij wil graag iedereen ont moeten die dit project steunt. Catherina van Rensburg ver telt van 19.45 tot 21.30 uur. In het weekend van 8 en 9 juli houden imkers op meer dan 200 locaties open huis. Voor het achtste jaar werzorgt de Nederlandse Bijenhouders vereniging de Landelijke Open Imkerijdag. Kijk voor een loca tie bij jou in de buurt op www. bijenhouders.nl VLISSINGEN - De jaarlijkse in schrijftermijn voor deelname aan de Zeeuwse Boekenprijs (ZBP) is geopend van 15 juni tot 15 juli 2017. Aanmelden kan officieel via de website van het Zeeuws Tijdschrift (zeeuwstijdschrift.nl). Ook dienen er zes exemplaren van het boek te worden toege stuurd aan ZB| Planbureau en Bibliotheek van Zeeland, t.a.v. Anya Marinissen, Kousteense- dijk 7, 4331 JE Middelburg, on der vermelding van Zeeuwse Boekenprijs. Voorwaarde is dat het boek is verschenen tussen 15 juli 2016 en 15 juli 2017. Het boek moet gaan over een Zeeuws of een aan Zeel and gerelateerd onderwerp en het boek moet zijn geschreven door een Zeeuwse- of een uit Zeeland afkomstige auteur. Uit de boeken die voor de ZBP in aanmerking komen, kiest.de jury, tijdens het zogenoemde ZBP-beslissingsdiner, ten slot te één boek dat naar haar oor deel het meest waardevol is. Dit boek wordt bekroond met de ZBP 2017. Verder deelt de jury enkele 'Accolades' uit, bij voorbeeld aan het Best Uitge geven Boek, het Beste Jeugd boek of het Beste Debuut. Traditioneel wordt de winnaar bekendgemaakt, op de laatste zaterdag van de Week van het Zeeuwse Boek, 5 november. Lange Jan Awards uitgereikt Tijdens een feestelijke waarderingsavond op 1 juni werden de winnaars van de Lange Jan Awards 2017, de vrijwilligersprij zen van de gemeente Middelburg, bekend gemaakt.

de Faam | 2017 | | pagina 5