Syrische cartoonist Zarraa exposeert in MAS Een Dagje Wellness voor maar 5?5 Veertig jaar topsport op de Vrije School 1 .«Mm:minui mmMJUIM Ga naar pzc.nl/krantsparen 21 WOENSDAG 7 JUNI 2017 Van 8 tot en met 11 juni ver zorgt de Middelburgse Ate lier Stichting MAS, in het ka der van de stadsfeesten, Aleppo 8ooo. Dit met een knipoog naar Middelburg 8oo. MIDDELBURG - Een van de exposanten is Mohamad Abo Zarraa, de cartoonist uit Syrië, waar deze krant eind februari al uitgebreid aandacht aan besteedde. Kunstenaar Kees van de Ven van het Atelier van IJzer had het artikel gelezen en nodigde Zarraa uit om bij hem te komen exposeren. Nieuwsfoto's uit Aleppo Aleppo is een van de oudste steden ter wereld waar nu zo'n 2,5 miljoen mensen wo nen. Het aantal oorlogsslacht offers in het land is niet meer te tellen, het gaat inmiddels om honderdduizenden. Reden voor Kees van de Ven om naar aanleiding van nieuwsfoto's tekeningen te gaan maken met houtskool onder de naam 'Isolated'. Te zien is hoe Syri sche burgers lakens en doeken over de straten spannen om sluipschutters het zicht te be lemmeren zodat zij tenminste MIDDELBURG - Al maanden lang voeren leraren in het ba sisonderwijs actie tegen de hoge werkdruk en lage sala rissen. In september 2017 is een staking aangekondigd. Hans Le Due (64) is er niet bij. Hij neemt aan het einde van dit schooljaar afscheid. Hans werkt al 40 jaar als leer kracht op de Vrije School in Middelburg. Elke dag begroet hij de leerlingen bij binnen komst. Hans: In het begin nam ik de leerlingen zes jaar lang mee. Maar met een nieuwe regel is dit nu vier jaar. Per soonlijk vind ik datje dit moet laten afhangen van de klas, de ouders en de leerkracht. Hans vertelt graag over zijn vak. Zo legt hij uit dat de dag begint met 'de beweging'. Hans: Van daaruit ga je door het gevoel; je doet iets met ze; een vingerspelletje of je loopt. En dan ga je naar het denken toe. Dus alle leerstof bied ik aan in een kunstzinnigjasje;je hebt erover nagedacht hoe je dat gaat aanpakken. Het eer ste vak is tekenen, schrijven en reciteren. Dit laatste kan bijvoorbeeld het samen spre ken zijn (iedereen hetzelfde tempo) of het opzeggen van de tafels. De Vrije school scheidt bewust groep 1-2 en groep 3-8. Kleu ters moeten hun zintuigen nog ontdekken en zichzelf. Hans: 'Vier jaar met een klas is niet nadelig. Als ik geen toe gang heb tot een kind, ligt dat niet aan het kind maar aan de volwassenen.' Hans stopt op zijn hoogtepunt. Aan het eind van dit cursusjaar neemt hij vrijwillig afscheid. 'Veertig jaar topsport vind ik genoeg.' Aan het einde van dit schooljaar neemt Hans ie Due afscheid van de Vrije School: 'Veertig jaar topsport vind ik genoeg.' FOTO: PR De Syrische cartoonist Mohamad Abo Zarraa en Kees van de Ven van de Middelburgse Atelier Stichting voor een tekening uit de collectie 'Isolated'. Foto: Conny den Heijer 'veilig' de straat over kunnen steken. Maar daarmee isole ren zij ook zichzelf. Zarraa's thema is 'My life': te keningen over zijn leven in Sy rië, zijn vlucht naar Nederland en zijn toekomstbeeld, on danks zijn lichamelijke beper king. De heren organiseren naast de expositie een Syri sche middag met hapjes en drankjes zodat het publiek kennis kan maken met de Sy rische cultuur. Syrische middag In het voormalige Geloof, Hoop en Liefde gebouw aan de Gravenstraat 63, waar de Vrije School ooit onderdak vond, wordt deze week ook geëxposeerd door Nanda Runge, Barbara Jean, Sabine Beckmann, Anne-Marie van Sprang en Kees Wijker. Nicole Bianchet en Fux Taxidios spe len er muziek en Hans Bom- meljé geeft een workshop voor kinderen. Meer informa tie is te vinden op Facebook: www.ftftebook.com/ MiddelburgseAtelierStichting Een dagje heerlijk ontspannen? Even weg uit de hectiek van alledag, zodat u helemaal tot rust kunt komen. De PZC biedt u een bijzondere mogelijkheid. Spaar mee en ga voor slechts 5,95 naar één van de zeven mooiste wellnessresorts van Nederland. U kunt kiezen uit de volgende wellnessresorts: ^SpaPuur fSpaWell ^ÉLYllUM ^SpacSense *VeluwseBron 'zwaluwhoeve ^Thermen Holiday Hoe werkt het? Ga naar pzc.nl/krantsparen Vul de activatiecode krantsparen in en klik verder Vul uw gegevens in en klik op bestellen U ontvangt uw persoonlijke spaarkaart per e-mail Print de spaarkaart en verzamel 4 originele zegels Deze staan wekelijks in de krant tot en met 30 juni 2017 Spaarkaart vol? Maak uw reservering voor slechts 5,95 op de website van het resort van uw keuze. Volg hiervoor de stappen op uw spaarkaart.

de Faam | 2017 | | pagina 21