Groot vliegerfestival op het strand Vlissingen weer op zijn kop met Cuisine Machine Toeristenmarkt met volop echt Zeeuwse folklore en ambachten 6 WOENSDAG 31 MEI 2017 In het centrum van Vlissin- gen mis zaterdag 3 juni een toeristenmarkt. Deze wordt gehouden in de Lange Zelke onder de overkapping. Het thema van de markt is Zeeuwse folklore. Er zijn meerdere ambachtslui aan wezig die hun hun vaardig heden aan het publiek zullen tonen. VLISSINGEN - Van 11.00 tot 16.00 uur kunnen belangstel lenden en toeristen kennis maken met regionale folklo risten die in de Lange Zelke hun vaardigheden presente ren en hun producten verko pen. Klederdracht Ina van Lomwei uit Vlissingen geeft in haar stand tekst en uitleg over de borstbeelden van diverse regionale kleder drachten. Zelf draagt zij de Walcherse klederdracht. De mandenmaker geeft tekst en uitleg over het maken van di verse soorten en maten ge vlochten gebruiksartikelen van wilgentenen. Op een au thentiek spinnenwiel wordt het spuinnen van schapenwol gedemonstreerd en er worden attributen getoond waarmee de wol werd bewerkt. Touwslaan De touwslagerij uit St. Anna- land toont de hele dag op welke wijze in het verleden De stichting Zeeuwse klederdracht demonstreert hoe de originele Zuid Bevelandse protestantse kappen worden opgemaakt. FOTO: PR touwen werden gemaakt. Jongeren kunnen er zelf hun eigen springtouw maken on der toezicht van hun ouders. Leden van de folkloristische groep Medioburgum-Walacra verzorgen demonstraties bab belaars bakken. Tevens bieden ze diverse smaken, vers ge bakken, babbelaars te koop aan. Voor de liefhebbers van de Zeeuwse knoop is een be zoek aan de kraam van Paul Walthuis uit Middelburg de moeite waard. In zijn stand staan diverse creaties van de Zeeuwse knoop voor allerlei toepassingen. Keramiek De stand met keramiek wordt verzorgt door Rian uit Zierik- zee. Naast schalen, potten, va zen, kettingen en wierook- houders toont ze decoratieve tuinbeelden die geschikt zijn als voeder-drink bakjes voor de vogels. De stichting Zeeuw se klederdracht demonstreert hoe de originele Zuid Beve landse protestantse kappen worden opgemaakt. Deze techniek wordt slechts door enkele dames in de regio be oefend en werd eigenlijk nooit aan het publiek getoond. Te vens richt de Goese stichting een stand in met het origineel Zeeuws sieradenkussentje, gemaakt van regionale om slagdoeken. Een groot assorti ment blikjes babbelaars is te koop en te bewonderen, net als boerenzakdoeken in diver se maten. Daarnaast sleutel hangers met folkloristische motieven, wens- en ansicht kaarten, een origineel Zeeuws speldje, bord en kop en scho tel. Voor de buitenlandse gas ten is een magazine in het Duits en Engels beschikbaar. Alie iofo over Cuisine Machine staat op www.cuisinemachine.nl. FOTO: PR VLISSINGEN - Het foodfeest Cuisine Machine wordt door de organisatoren omschreven als de vrolijkste voorjaars- storm en de tofste stofwolk van het jaar. Zo'n 35 fbodtrucks en eetkraampjes parkeren vrijdag 2 tot en met maandag ,5juni in en rond de Machine fabriek in Vlissingen. Organisator Evenhuis: 'Meer dan de helft van alle deelne mers komt voor het eerst naar Zeeland. Er zit onder meer een foodtruck uit Frankrijk bij en zelfs eentje uit Luxemburg, met Afrikaans/Rwandese spe cialiteiten.' Vissersboot Los van deelnemers van ver weg, zijn er ook veel lokale food-mensen aanwezig. 'Ik denk dat ongeveer een derde uit Zeeland komt. De vistruck VLI-25 van Ricardo de Nooijer speelt wel heel erg een thuis wedstrijd. Hij komt met vis, vissoep en scheermessen en kan vanaf het terrein de vis sersboot van z'n familie zien liggen.' Qua entertainment is Cuisine Machine dit keer gro ter dan ooit, weet Louk Peper kamp: 'We hebben op vrijdag middag de grootste weekendborrel van Zeeland, vrijdagavond een grote pre-party van Colours by the Sea, die zaterdag wordt ge houden. Die is voor iedereen toegankelijk en bovendien gratis. Zoals alles tijdens ons feest. Behalve het eten en drinken natuurlijk.' 'Verder is er continu muziek, sluit op za terdag Leroy Rey van Crazy Jazz Sounds Amsterdam af en spelen er zondag drie bands van Pop Aan Zee. Ruim dertig (professionele) vliegeraars uit België en Nederland zullen op 3,4 en 5 juni ruim zestig vliegers oplaten. Er zijn ondermeer Japanse, dieren en honinggraad vliegers in alle soorten en maten te zien. Het driedaagse vliegerfestival wordt voor de tweede keer gehouden op het strand nabij het strandrestaurant "Our Seaside", duinovergang Strand Renesse Oost 2 aan de Rampweg te Renesse. Naast deze grootse vliegershow, worden ook nog een aantal andere nevenactiviteiten georganiseerd voor jong en oud. Elke dag om 11.00 uur is de opening met historische vliegers. Daarna volgt ondermeer balletvliegeren en een demonstratie met Japanse vliegers. Rond 17.00 wordt de dag afgesloten. Foto PR Het vliegerfestival is op 3,4 en 5 juni. Voor jong en oud zijn allerlei activiteiten op het strand.

de Faam | 2017 | | pagina 6