J Dineren en muziek in de strandtent 5 WOENSDAG 31 MEI 2017 wmm* Waar je in Zeeland ook bent, het water is altijd dichtbij. Kilometers lange kustlijn met prachtige brede zandstranden. Het Zeeuwse strand biedt voor ieder wat wils. Zwemmen in zeewater van uitstekende kwaliteit, zonnen op een schoon strand of beoefenen van watersporten. Wil je een hapje of drankje doen op het strand? Strijk neer bij één van de vele strandtenten. Bijvoorbeeld bij de Pantha Rei in Vlissingen met live muziek op zondag of het Zeecafé in Oostkapelle voor het ultieme strandgevoel. Op het terras van De Landing heb je een uniek uitzicht, direct aan de Westerschelde. Voor wat meer actie ga je naar Beachdub Natural High aan de Brouwersdam. echte strandgevoel, is het Zee café in Oostkapelle een aanra der. Gelegen aan het mooiste strand van Nederland met een eindeloos uitzicht waar je naar blijft kijken. Het Zeecafé is een heerlijke plek om na een stranddag een glas koele witte wijn, ijskoud bier of gin tonic te drinken. Bij je drankje be stel je geitenkaas- of chori- zokroketjes, Spaanse patatas brava's of scampi's. Spannender Mag het allemaal wel wat spannender? Ga dan naar Be achdub Natural High aan het strand van de Brouwersdam. Op de grens van Zeeland en Zuid-Holland. Hier combineer je een dag strand met lessen in kitesurfen, blokarten of suppen. Na zo'n intensieve les plofje neer op het fijne terras waar je lekker wat eet of drinks. In de zomermaanden wordt elke zondag het terras BROUWERSDAM - De Zeeuw se stranden zijn de mooiste van Nederland. Vaak bekroond met een Blauwe Vlag wat be tekent dat het strand schoon is en het zwemwater van uitste kende kwaliteit. Op de Zeeuw se stranden staan een hoop strandtenten die een bezoek aan het strand compleet ma ken. Muziek Naar de strandtent van nu ga je niet meer alleen voor een frietje met frikandel. Ook uit gebreid dineren, luisteren naar een live band, tot diep in de nacht dansen of leren hoe je kitesurft, het kan allemaal. Strandpaviljoen Pantha Rei op het Vlissingse Nollestrand is al jaren een begrip. De locatie is uniek. Pal aan de Wester scheid e varen de schepen zo dichtbij de kust dat het bijna lijkt alsof je ze kunt aanraken. Op het grote terras is het heer lijk zitten en kijken naar alles wat er gebeurd op het strand. De sfeer is er gemoedelijk en gezellig. Elke zondag is er 's middags een live band. Net naast het terras staan ook een paar picknicktafels waar je met je voeten in het zand ge niet van je koude biertje. Voor wie wil genieten van het Op een zomerse dag is het heerlijk toeven in de strandtenten en op hun terrassen langs de hele Zeeuwse kust. FOTO: STEFANIE VAN DER MAAS ingericht als live cooking zone. Een populaire Zeeuwse bad plaats is Renesse. Het strand van Renesse is wijds en ruim. Onderaan de hoge duinen ligt strandpaviljoen Zuid-Zuid- West. Een ontmoetingsplek voor jong en oud. Op een war me zomerdag zit je geweldig op het terras om even af te koelen met een verfrissend drankje. Het uitzicht op de Oosterschelde is spectaculair en met een beetje geluk zie je de zeehonden op de zandbank pal voor het paviljoen. Op Zeeuws-Vlaanderen zijn ding ligt uniek aan de Wester schelde en het Scheldestrand. Verscholen achter de Zeedijk van Baarland kijkje uit op de zee en de grote zeeschepen die voorbij varen of kitesurfers die laten zien wat ze allemaal kunnen. ook ontzettend leuke strand tenten. Wat dacht je bijvoor beeld van Loods Tien aan het strand van Breskens? In een ongedwongen sfeer genieten van een prachtig uitzicht op de skyline van Vlissingen, de Westerschelde en de vuurto ren. Strandbrasserie De Lan- Dit is nog maar een kleine greep uit alle leuke strandtenten die Zeeland rijk is. Er is nog zoveel meer wat de moeite van het bezoeken waard is. Ga er zelf lekker uit op. Pak de fiets en rijdt langs de kust om je eigen favorieten te ontdekken.

de Faam | 2017 | | pagina 5