M\ Fair op één van de meest idyllische plekjes van Zeeland Expositie tocht naar Chatham 9/Looi 31 WOENSDAG 31 MEI 2017 TENTOONSTELLING MUZEEUM Eind deze week is in het muZEEum een tentoonstelling over de tocht naar Chatham. Afbeelding: PR - Van 2 juni tot en met i oktober presenteert het muZEEum de tentoon stelling 350 jaar Tocht naar Chatham. In juni wordt herdacht dat 350 jaar geleden de Tocht naar Chatham plaatsvond (The Dutch Raid/Raid on the Medway). De spectaculaire aanval op de Engelse scheepswerven en oorlogs vloot is een van de bekend ste wapenfeiten van Michiel de Ruyter. De aanval leidde tot het einde van de Tweede Engels-Nederlandse oorlog. Vanaf juni vinden er in het Verenigd Koninkrijk en in Nederland diverse activitei ten en tentoonstellingen plaats die aandacht geven aan deze historische gebeur tenis. Het muZEEum heeft zitting in de Nederlands-En gelse projectgroep die de ac tiviteiten afstemt. De coördi natie van de projectgroep is in handen van het Rijksmu seum. Naar aanleiding van het Chathamproject zijn ge sprekken opgestart met het Rijksmuseum om het bruikl- eenverkeer te intensiveren. Met meer De Ruyterobjecten uit het Rijksmuseum wordt het aanbod van het mu ZEEum nog interessanter. In de expositie zijn onder meer scheepsmodellen te zien van de Zeven Provinciën (hetzelfde model had een rol in de speelfilm Michiel de Ruyter) en de Walcheren. Daarnaast wordt doorlopend een animatiefilm getoond, waarin de 'slag' aan de hand van een schilderij in het Rijksmuseum te volgen. Deze film werd gemaakt in opdracht van het Vaderland- sch Fonds ter Aanmoediging van 's-Lands Zeedienst. Tijdens de expositie zijn er interactieve spellen te spelen zoals het Chatham-kwartet waarin alle hoofdrolspelers terugkomen. In het weekend van 17 en 18 juni zijn er speci ale rondleidingen door Chatham-kenner Arthur Scheijde. Tientallen kraampjes van Zeeuwse ondernemers, mu ziek aan het water en cate ring waar je van gaat water tanden. Allemaal op één van de meest idyllische plekjes van Zeeland. Dit is de Oude- landse Zomerfair in een no tendop. door Rachel van Westen OUDELANDE - De Oudelandse Zomerfair vindt plaats op za terdags en zondag 4juni in de Koffietuin aan de Evering.- seweg 2g in Oudelande. Er staan bijna vijftig standhou ders op de fair, stuk voor stuk Zeeuwse ondernemers met elk een eigen creatieve in breng. Ondertussen zorgt de band Elsewhere voor live mu ziek op een podium aan het water. Jacqueline Paree en Janet Mol, eigenaressen van Janna Jöa- ne Brocante en Opknappertjes in 's Heerenhoek stonden al tijd graag op fairs en kwamen daardoor op het idee om zelf zoiets te organiseren. Door hun ervaring als standhouder, hadden ze in de loop van de jaren een goed beeld gekre gen hoe ze het wilden vorm geven. "We vinden het be langrijk om de standhouders in de watten te leggen, dan ontstaat vanzelf de vrolijke en vriendelijke sfeer die we voor ogen hebben. Zes jaar geleden kwamen we Marco Wagenaar tegen, eigenaar van de Koffie tuin in Oudelande. Hij koes terde de wens om een fair in zijn tuin te organiseren en stelde voor om samen te wer ken", vertelt Janet Mol. "Een schot in de roos. De Koffietuin is een fantastische locatie en de catering van Marco Wage naar is heel erg goed. Hij maakt alles zelf, van pom poensoep en tomatensoep tot brownies en gebak. Echt een aanrader." De fair wordt ge houden op 3 juni van 10.00 tot 17.00 uur en op 4 juni van 11.00 tot 17.00 uur. De entree is 2,50 euro per persoon. ^vjw.mooifiguuj. nen op een massagebank of in een capsule terwijl het desbetreffende apparaat het werk doet. Deels door elektrotherapie, ultrasoonthe- rapie, vibratietherapie, therapeutisch infrarood en lichttherapie. Alle behandelingen zijn er op gericht de stofwisseling te stimuleren, de calo rieverbranding te ondersteunen en de vetcellen te verminderen en af te breken. De therapieën zijn ook uiterst geschikt voor reuma, artrose en fibromyalgie. Bevriezen van vetcellen (Cryo 21) Deze metho de rekent af met de hardnekkige vetlagen door bevriezing van de vetcellen. Deze zijn dan defini tief weg. Gelijk centimeters weg, gelijk resultaat! Endermologie voor gezicht én lichaam. Deze methode zorgt ervoor dat de huid zich van bin nenuit verjongt. Een strakke, gezonde en stralen de huid zijn het gevolg. Ontspanningsmassage. Gun jezelf een moment van rust. Massage ontspant je lichaam en geest. Zorgt voor een goede bloeddoorstroming, ver- minderding van stress, rug- en schouderklach ten. Voedingscoach Uiterlijke schoonheid komt natuurlijk ook van binnenuit. Mooi Figuur is voedingscoach van Oerslank. Door een combinatie van gezond eten en de therapieën van Mooi Figuur blijf je werken aan je vitaliteit, een gezonder, strakker en een energieker lichaam. Loop gerust eens even binnen of maak een af spraak. www.mooifiguur.com Mooi 'Figuur Gerrit van der Veenstraat 13 4333 AR Middelburg T. 0118 - 62 85 87 06 38 24 02 66 ebeutlng@live.nl gegeven door zowel vrouwen als mannen, de keuze is aan u. Een selectie van de behandelingen: Veel vrouwen en mannen verkiezen een praktijk boven een sportclub of fitnesscentrum, omdat er meer privacy, discretie en een ongedwongen atmosfeer is. Een persoonlijke begeleiding tij dens de kuur is van groot belang voor het suc ces van de therapie. Gewichtsverlies Mooi Figuur is er voor jong en oud en voor zo wel vrouwen als mannen of je nu 16 of 86 bent, ga je voor veel gewichtsverlies of wil je slechts, plaatselijk een paar kilo afvallen. Met Mooi Fi guur val je af, krijg je meer energie en wordt je huid verstevigd. De behandelingen worden De Vacuslim zorgt voor een goede bloedcircula tie, activeert het lymfedrainagesysteem, ontgift het lichaam bestrijdt cellulite en heeft positieve invloed op onrustige benen. De Universel Contourwrap reinigt je huid. Gega randeerd cm verlies van minimaal 15 cm tot 39 cm in omvang bij de eerste behandeling. Minder dan 15 cm bij de le behandeling? Dan krijg jij je geld terug. Een confectiemaat minder na drie behandelingen is géén uitzondering! De Interslim, Firmingbooster, Lymfopress of Styling Capsule. Hierbij lig je geheel ontspan- Persoonlijke begeleiding Afvallen is niet makkelijk, daarom is persoonlijke begeleiding en een permanente morele onder steuning heel belangrijk. Met Mooi Figuur sta je er niet alleen voor, samen werken wij naar het afgesproken doel, met een gegarandeerd resul taat. Na een uitgebreid gratis intake gesprek, waarin alle gezondheidsaspecten aan de orde komen, wordt gezamenlijk voor de beste aanpak gekozen. Tijdens, maar ook na de kuur, word je bij Mooi Figuur op een professionele en persoon lijke manier begeleid. De TFM infraroodcabines zijn de enige actieve apparaten bij Mooi Figuur. In deze cabine doe je geselecteerde oefeningen bij een temperatuur van ca. 39 gr. Je verliest gewicht, centimeters en je werkt aan een betere conditie. Het thera peutische infraroodlicht werkt tevens helend bij gewrichtspijnen, reuma en fybromialgie. De Oudelandse Zomerfair vindt plaats op zaterdag 3 en zondag 4 juni in de Koffietuin in Oudelande. FOTO: PR Mooi Figuur is met haar con cept uniek in Zeeland. Dit door de combinatie van een geweldig aanbod aan spe ciale therapieën, op maat gemaakte behandelingen en persoonlijke begelei ding. Samen met Mooi Figuur werken we naar je streefgewicht en zorgen wij voor een energieker, strakker en gezonder lichaam.

de Faam | 2017 | | pagina 31