Uitgelicht Wat een geluk; Het regent vandaag! ÉÜB 25 WOENSDAG 31 MEI 2017 Zeeland staat bekend om de meeste zonuren. Maar zelfs in deze zonnig provincie valt wel eens een buitje. Gelukkig maar, want Zeeland heeft zoveel meer te bieden dan alleen het strand en heerlijke fiets- en wandelroutes over de bekende bloemdijken. Dan hebben we het niet alleen over de gezellige winkelcentra in onze Zeeuwse stadjes, maar ook over leuke musea, speelparadijzen of dierentuinen. Er is te veel om op te noemen. Laten we maar eens beginnen met Mini Mundi in Middelburg en Berkenhof's Tropical Zoo in Kwadendamme. Hier kunnen jong en oud zich kostelijk vermaken als het eens een dagje regent. En om eerlijk te zijn... als de zon schijnt is het hier ook heel leuk. Berkenhof's Tropical Zoo in Kwadendamme laat zich nog het best omschrijven als een combinatie tussen een die rentuin en een speeltuin. Bij binnenkomst fladderen vogels en prachtige vlinders tussen de tropische bloemen en planten. Hier en daar zie je een kleurrijke toekan, grappi ge aapjes of een kameleon. Vanuit de tropische ruimte met prachtige felgekleurde bloemen wandel je een fos- sielenmijn binnen. Hier is het schemerig en eigenlijk best een beetje spannend. De spin nenwebben hangen aan de wanden. Je verwacht ieder moment dat een reusachtige spin zijn harige poten uit een van de kieren steekt of dat er ergens een slang sissend te voorschijn schiet. Maar in de fossielenmijn zitten geen slangen en spinnen, die zitten elders in de Tropical Zoo. Veilig achter glas. In de fossielen mijn grijnzen talloze schedels je tegemoet, variërend van de schedel van een holenbeer tot de gigantische schedel van een mammoet. Vanuit de mijn kom je in de wereld van de di nosauriërs. De reusachtige di- no's zijn van heel dichtbij te bekijken, samen met allerlei bijzondere fossielen zoals dino eieren, botten, schedels en tanden. Na de dinowereld wandel je de kidsjungle bin nen. Hier kunnen kinderen als een aapje door touwbruggen en klimtorens klauteren of achter het stuur van een stoe re jeep gaan zitten. Neem ook je zwemspullen mee, want bij de junglerivier mag je lekker met water en zand kliederen. In de Natuurklas wordt vanaf dit jaar het Natuur Uur gehou den. Kinderen mogen een na tuurvoorwerp aanwijzen waarover ze meer willen we ten en er lustig op los vragen. Wat is het grootste knaagdier ter wereld? welke slang heeft de langste giftanden? Wat zijn de allersnelste dieren ter we reld? Je mag ook op de foto met een dier... En is het mooi weer? Dan kun nen de kinderen zich heerlijk uitleven in het buitenspeel- bos, terwijl de ouders op het buitenterras genieten van een hapje of drankje. Mini Mundi Ook in de binnenspeeltuin van Mini Mundi in Middelburg kun je jezelf prima vermaken als het eens een dagje regent. Kleine en grote kinderen kun nen hier eindeloos klimmen en klauteren. Niets is te gek. Lukt het jou om de giganti sche klimvulkaan te trotseren? En durf je vervolgens van de top te glijden? Heb je zin om je uit te leven in de botsauto- tjes? Ben je daarna nog niet moe? De laatste energie eruit springen kan op het spring kussen. De allerkleinsten kun nen hun hart ophalen in 0-4 land. Hier kunnen ze klimmen en glijden op het springkus sen, spelen in de grote ballen bak en een rondje maken in de fietsweide op een van de verschillende loopauto's en fietsjes. Ook staat er een grote treintafel en een speelkeuken. Voor baby's is er een speciaal plekje met een zachte hoge omheining, waar ze op onder zoek kunnen gaan Ouders kunnen een oogje in het zeil houden vanaf het terras in het paviljoen. Als het weer het even toelaat, ga dan ook zeker naar buiten. In het pretpark maakje met de hele familie een spannend rondje in de achtbaan of een wat rustiger ritje door het park in het treintje. Hier kun je zwieren en zwaaien in de schommelschuit of rondjes draaien in de tien meter hoge ballonnentoren. Daarnaast kun je ook nog genieten van de authentieke draaimolen en de springende autootjes van de Jump Around. Mini Mudi is elke dag geopend van 10.00 tot 18.00 uur en in juli en augustus tot 20.00 uur. Berkenhof's Tropical Zoo is elke dag geopend van 10.00 tot 17.00 uur, met uitzondering van enkele maandagen. Kijk voor de actuele openingstijden op www.tropicalzoo.nl Ook in de binnenspeeltuin van Mini Mundi in Middelburg kun je jezelf primo vermaken als het eens een dagje regent. Kleine en grote kinderen kunnen hier eindeloos klimmen en klauteren. Niets is te gek.

de Faam | 2017 | | pagina 25