Spandoek sponsoren: Op&Top Zij, RijZeker, BLVD, Damen Schelde Navel Shipbuilding, Dutch Vermin Solutions Colours by the Sea zorgt op 3 juni voor een feestje in Vlis singen! JiljyJJJD RGD CATERING ^•bfjadvies RijZeker wielemaker Hofman' westslrate Zaterdag 3 juni 2017 vindt de 5d' editie van Colours by the Sea plaats. Colours by the Sea is het leukste en kleurrijkste loopevenement van Nederland. Een onvergetelijke beleving. Het is ongekend dat het evenement na 4 edities al zo groot gegroeid is. Aangemoedigd door ruim 15.000 bezoekers zetten ruim 7000 deelnemers heel Vlissingen op zijn kop! Maar eigenlijk is het ook niet zo gek. Je loopt bij Colours by the Sea op een toplocatie langs de kust, dat start op het feestelijke Bellamypark in Vlissingen om vervolgens via de boulevard, duinen, strand en de glooiing terug te keren op een bomvol Bellamypark, en te finishen. En het is een running feest voor de hele familie waarbij plezier het doel is. Als je s kilometer kan wandelen of hardlopen kun je al mee doen. Deelnemers in alle leeftijden tussen 4 en 77 jaar hebben de voorgaande edities van Colours by the Sea gelopen. Colours by the Sea 2017 was binnen 9 uur uitverkocht. Anthony van den Berg Voorzitter Stichting Samen in Beweging "Wat ook een belangrijke taak is die bijna niemand ziet, is het klaarzetten van alle plannen B". Achter de schermen is het organiseren van een groot evenement als Colours by the Sea gewoon keihard werken. Anthony is de drijvende kracht achter Colours by the Sea en is het hele jaar door bezig met de voorbereidingen. Vanaf 1 januari als de inschrijving start, komen de kriebels en begint het echt te lopen. Het coördineren van een groot evenement betekent veel contact met alle betrokken partijen, zodat alles op tijd geleverd wordt en op de dag zelf iedereen precies weet wat ie moet doen. En natuurlijk de financiën in de gaten houden, het verzorgen van pr, afspraken met de gemeente, een feestprogramma in elkaar zetten en alle vragen beantwoorden. Gelukkig zijn er naast Jan en mijzelf steeds meer vrijwilligers die maanden voor het evenement al taken op zich nemen en voorbereiden, want alleen kunnen we het simpelweg niet. Inmiddels is het een flink team dat bijvoorbeeld zorgt voor de vrijwüligerscoördinatie, vrijwilligers catering, het verwerken van alle inschrijvingen. We hebben ook verschillende opbouw teams en personen die verantwoordelijk zijn voor het parkoers, het feest op het Bellamypark en alle kleurpunten. Voor onze vrijwilligers willen we zo goed mogelijk zorgen, want we kunnen niet zonder. Anthony: "Veel vrijwilligers hebben we te danken aan Loopgroep Zeeland. Op het laatst moeten we nog wel eens wat tekorten vullen maar heel veel mensen zijn enthousiast om te helpen. We hebben zelfs voor het eerst een reservelijstje, omdat dit jaar alle kleurpunten door medewerkers van de sponsoren worden gevuld." Wat ook een belangrijke taak is die bijna niemand ziet, is het klaarzetten van alle plannen B. Anthony: "Bij verschillende weersomstandigheden willen we het evenement goed laten verlopen. We hebben doorlopend contact met onze weerman Jos Broeke. Als er bijvoorbeeld veel wind aankomt hebben we met Wielemaker afgesproken om een scherm van zeecontainers te maken. En behalve met het weer houden we natuurlijk elk jaar rekening met het tij. Al bij het plannen van een datum voor Colours by the Sea volgend jaar kijken we naar een zaterdag waarbij het op een gunstig tijdstip laag water is." Anthony: "Mijn motivatie om dit te doen is zoveel mogelijk mensen te laten bewegen. Om ook kinderen te laten bewegen. Kinderen willen echt graag lopen en nemen de ouders mee. Er zijn nu ouders met kinderen die op de boulevard aan het trainen voor Colours by the Sea. Vaak hun eerste 5 kilometer die ze gaan lopen." Ook mooi om te zien is dat er een verschuiving te zien is tussen het aantal wandelende deelnemers en de hardlopers. Steeds meer deelnemers zijn hardlopers, omdat een grote groep de eerste keer wandelt en het jaar daarna toch graag hardlopend mee wil doen. En de bijzondere verhalen die de organisator hoort van de deelnemers. Omdat iedereen zijn eigen redenen en motivatie heeft om mee te doen. Dat kan een heel persoonlijk verhaal zijn. Anthony met zijn team, vrijwillige coördinatoren en familie, zijn samen de bezemlopers van Colours by the Sea. Anthony: "Dat is fantastisch, de ontlading, de adrenaline en de magie. En om te zien dat het kan hier in Vlissingen. Met al deze mensen op deze bijzondere plek." Naast het sportieve programma met duizenden kleurige hardlo pers en wandelaars, zorgt Co lours by the Sea dit jaar ook voor een feestelijk muzikaal program ma. Het Bellamypark in Vlissin gen wordt voor en na de finish van dit enorme loopevenement omgebouwd tot evenementen-lo catie met entertainment voor jong en oud, food-court en volop gezelligheid! De middag wordt om 14.45 uur geopend door niemand minder dan 'Voice-finaliste' Isabel. Daarna neemt Woodworks het podium over, met een gezellige mix van bekende pop en rock. Dan gaan we van start met de lopers: de hardlopers vertrekken om 16.30 uur, en de wandelaars rond 17.00. De route van het leukste loop-evenement van Zeeland voert de deelnemers door de stad en over de stranden van Vlissingen, met natuurlijk de zeven kleurpunten! Terug op het Bellamy- park worden de lopers muzikaal verwelkomd door de nummer-1 party-DJ van Nederland; Party DJ 'W'. Swingend de finishlijn over dus. Om half acht verzamelt iedereen voor het Sponsort Colours By Th* Sta dcspeüo SERVICES BAREND BAK event-safe.nl Techno West Services vorkheftruck* - verreikers terminal!rekker» DELTA Pluljm Audio TRaimncscenTRum VKSSIRGER PAREE B.V. ben* zichtbaar PRODUCTIONS BV-

de Faam | 2017 | | pagina 20