Struinen over de seizoensmarkten Colours by the Sea E3 Fietsen op parcours van de professionals! Theater en rondleiding Expo Marijn Kluijfhout 17 WOENSDAG 31 MEI 2017 e jjni ;i<nr T?'* Overzicht van alle markten In de zomermaanden komt Zeeland tot leven en is er weer een hoop te beleven. De winterslaap is voorbij en het is tijd om van alles te ondernemen. Hier lees je over de leukste sei zoensmarkten in de regio. Langs de kraampjes struinen op zoek naar mooie souvenirs of lekkernijen voor op het strand of in je vakantiehuis blijft een van de leukste vakantieactiviteiten. FOTO: MARIEKE MANDEMAKER SEIZOENSMARKTEN Gedurende de komende maanden zijn er volop seizoensmarkten in Zuid-Holland en Zeeland. Niet alleen leuk voor de toeristen, ook voor inwoners zijn er prachtige producten te koop. Kijk voor meer info op www.wvzeefand.nl VLISSINGEN - Het bezoeken van een gezellige markt, dat is nou echt iets wat je doet op vakantie. Langs de kraampjes struinen op zoek naar mooie souvenirs of lekkernijen voor op het strand of in je vakantie huis. Ook dichtbij huis zijn er een boel leuke markten te vin den voor het vakantiegevoel in Zeeland en Zuid-Holland. De rommelmarkt op de Mid delburgse Vismarkt is één van de gezelligste in de provincie. Op het oude plein is in de zo mermaanden elke eerste za terdag van de maand een hoop antiek en curiosa te vin den. Aan de kramen of op de kleedjes vind je voor leuke prijsjes de mooiste schatten. KNALRODE ZOMERKONINKJES EN VERSE GRASKAAS Na afloop strijkje neer op het gezeilige terras van Sint John voor een goede bak koffie met één van de vele tosti die op de kaart staan of het befaamde yoghurtijs. Verse vis en Zeel and zijn onlosmakelijk met elkaar verbonden. Vanaf 7 au gustus tot 1 september is er op de Kaai in Veere een wekelijk se vismarkt waar je de lekker ste en verste vis proeft of meeneemt voor thuis in de pan of op de barbecue. Dat combineer je natuurlijk uitste kend met een rondje door het Walcherse historische stadje VLISSINGEN - Naast het spor tieve programma met duizen den kleurige hardlopers en wandelaars, zorgt Colours by the Sea zaterdag 3 juni ook voor een feestelijk muzikaal programma. Het Bellamypark in Vlissingen wordt voor en na de finish van dit enorme loo pevenement omgebouwd tot evenementen-locatie met en tertainment voor jong en oud, food-court en gezelligheid. De middag wordt om 14.45 geo pend door niemand minder dan 'Voice-finaliste' Isabel. Daarna neemt Woodworks het podium over, met een ge- - In het pinks terweekend is de derde editie van Cuisine Machine, het grootste gratis culinaire car naval van Nederland. Van vrijdag 2 tot en met maandag 5 juni staan in en rond de en een hapje en drankje op één van de vele terrassen. Ook op Schouwen-Duiveland zijn er leuke seizoensmarkten. Wat dacht je van de Zeeuwse streekproducten markt Onder de Beuze in Zierikzee? Elke derde dinsdag van de maand koopje op deze markt lekkere producten uit de regio. Lokale ondernemers bieden onder andere groente, fruit, kaas en brood aan. De monumentale binnenstad van Zierikzee is ook de moeite waard, dus combineer het bezoek aan de markt direct met een wande ling door het centrum en een terrasje aan de haven. In het levendige Renesse is er de hele zomer van alles te bele ven. Zo bezoekje er op 17 juni een markt dat compleet in het teken van Ibiza staat. Je koopt er Ibizagerichte producten. De DJ maakt er helemaal een feest van. Elke laatste donderdag, vrij dag en zaterdag zijn er op de Uithaven in het Bevelandse Kamperland allerlei evene menten. Zo is er op zaterdag een braderie en nachtmarkt, met een indrukwekkende la sershow en spectaculair vuur werk. De avond wordt afge sloten met live muziek. In dit dorp aan het Veerse Meer is in de zomer ook een wekelijkse zomermarkt op woensdag. Kraampjes met curiosa, streekproducten en andere leuke hebbedingetjes. De eer ste markt is op 13 juli en de zedige mix van bekende pop en rock. Daarna starten de lo pers: de hardlopers vertrekken om 16.30 uur, en de wande laars rond 17.00. De route van het leukste loop-evenement van Zeeland voert de deelne mers door de stad en over de stranden van Vlissingen, met natuurlijk de zeven kleurpun- ten. Terug op het Bellamypark worden de lopers verwelkomd door de nummer-1 party-DJ van Nederland; Party DJ 'W'. Om half acht verzamelt ieder een voor het hoofdpodium voor de legendarische kleur- explosie! Vanaf half negen Vlissingse Machinefabriek tientallen fbodtrucks, eet- kraampjes van toko's en res taurants uit de buurt en van heel ver weg. Er is muziek en er zijn veel rare verrassinkjes. Er komen vijfendertig laatste van het seizoen op 24 augustus. Van 1 april tot 1 ok tober bezoek je in Ouddorp, op Goeree-Overflakkee, elke dinsdag de weekmarkt. Van half negen tot drie uur kun je hier terecht voor je bood schappen. Knalrode zomerko- ninkjes bij de groenteboer en graskaas bij de kaasboer. De markt staat er ook in de win termaanden maar dan een uurtje korter. Doe er je inko pen voor een dagje strand, 's Avonds plofje dan neer aan aan van de tafels van strand tent Natural High of het pas geopende Werelds aan het Strand. gaat de party echt beginnen, met op het grote podium de feest-formatie 'Captain Mid night'. Een 9-koppige live band, die de ene na de andere hit speelt, onder leiding van de knotsgekke Captain Mid night op piano. De avond wordt afgesloten door DJ Maurice, die tot middernacht Vlissingen op zijn grondvesten laat dreunen. "Dit wordt echt gen familiefeest, met volop sportiviteit en gezelligheid, we hebben echt voor ieder wat wils", aldus organisator Anthony van de Berg. www. coloursbythesea.nl. föod-verstrekkende deelne mers uit Frankrijk, BeJgië, Luxemburg en Nederland. Er is eten verkrijgbaar uit onder meer Chili, Hawaï, Mexico, Vietnam, Congo en Marokko. cuisinemachine.nl. - Nieuw in Middelburg: de Storytrail stadswandeling. Een stads- rondleiding en een ver- teltheatervoorstelling in één. Meesterverteller Jo hannes is uw gids. Hij ver telt het verhaal van Mid delburg zo meeslepend dat u zich eeuwen terug waant in de tijd. De Storytrail is op zondag 25 juni en vrijdag 14 juli om 14.00 uur op de Markt voor de Drukkery. Reserveren noodzakelijk en kan via www.storytrail.nl/ stadswandeling-middel burg. GOES - In de maand juni is er een kunstwandelroute in Goes. De folder met routekaart langs de etalage ligt bij de deelnemende winkeliers, de vw en de bibliotheek. De ne gen kunstenaars tonen zo het publiek een voorproefje op de expo in de Grote Kerk. WESTKAPELLE - Fietsliefheb- bers opgelet. Van 14 tot en met 18 juni wordt de Ster ZLM Toer verreden in het zuiden van het land en in België. De proloog is dit jaar in Westkapelle. Re creatieve wielrenners krijgen nu de kans om op het afgeslo- VEERE - Deze zomer expo seert Marijn Kluijfhout in de Grote Kerk in Veere van mei tot oktober. De expositie be slaat een groot deel van de kerk. De expositie laat in de eerste plaats fotografie zien. Maar daarnaast is er ook gra fisch en ruimtelijk werk te zien. Tijdens de tentoonstel ling zijn er veel zwart-wit fo to's, meubels, grafisch werk en vervreemdende objecten te zien. Kluijfhout: "Ik vind het een hele eer om door Muziek- podium Zeeland gevraagd te worden na Elis Vermeulen en Kees Wijker, en man wat is die kerk groot! Dit jaar komt alles samen: mijn bedrijf bestaat ten parcours de proloog te fietsen op woensdag 14 juni. De start is om 13.30 uur bij res taurant Het Kasteel van Bata via. Aanmelden kan via info@ wielerstichting-westkapelle. nl. De professionals starten deze middag om 16.30 uur. tien jaar, ik rond projecten af en ga samenwerkingen aan. Speciaal voor deze expositie maak ik ook nieuw werk. Ik ben gevraagd vanwege mijn 'Houten Koppen' maar zo'n ruimte als de Grote kerk doe je te kort als je alleen maar die portretten laat zien. Dit wordt hoe dan ook mijn beste expo sitie tot nu toe, al was het maar omdat er 20.000 men sen per jaar komen. Oké die komen natuurlijk ook omdat het zo'n mooi gebouw is met fantastisch uitzicht, maar dat vind ik prima." De grote kerk heeft twaalf nissen. In alle nis sen presenteert Kluijfhout verschillend werk.

de Faam | 2017 | | pagina 17