STAAT VAN ZEELAND NIEUWE EIGENAAR LASLOODS VLISSINGEN Woensdag 31 mei 2017 Redactie: afdeling Communicatie Postbus 3000, 438Ö GV Vlissingen telefoon: 14 0118 communicatie@vlissingen.nl www.viissingen.nl Fotografie: gemeente Vlissingen, ten/ij anders vermeld. VERGADERINGEN Stadhuis Vlissingen Aanvang: 19.30 uur Besluitenraad Donderdag 1 juni Zie voor de agenda: www.vlissingen.nl/ gemeenteraad ABONNEREN OP BEKENDMAKINGEN Wilt u op de hoogte gehouden wor den van de bekendmakingen in uw ei gen woonomgeving? Dat kan. U kunt zich abonneren op 'Berichten over uw buurt' via www.overheid.nl. Op onder staande gemeentelijke website vindt u meer informatie. www.vlissingen.nl/bekendmakingen Wethouder Sem Stroosnijder Hoe gaat het met je? Dat is de kernvraag in het onderzoek naar werken, wonen en beleving onder 50.000 inwoners van Zeeland. Vragenlijst Op zaterdag 20 mei start het onder zoek 'Staat van Zeeland'. Met een vragenlijst wordt aan 50.000 inwo ners van 16 jaar en ouder gevraagd hoe ze leven, wonen en werken, hoe het met hen gaat en hoe tevreden of ontevreden ze zijn. De vragen gaan bijvoorbeeld over de buurt, de woning, vrijetijdsbesteding, werk, natuur en gezondheid. De antwoor den leveren waardevolle informatie op, tot op het niveau van wijken en dorpen voor Provincie, gemeenten en organisaties. De ervaringen en meningen van de inwoners worden benut als input voor hun toekomst plannen. Deelname 50.000 inwoners van Zeeland krij gen een vragenlijst thuisgestuurd. De vragenlijst kan zowel op papier (terugsturen is gratis) als via in ternet worden ingevuld. Inwoners worden willekeurig geselecteerd, dus er kunnen ook twee vragenlijs ten in een gezin of huishouden te rechtkomen. ZB| Planbureau en Bibliotheek van Zeeland voert het onderzoek uit in opdracht van de Provincie en in samenwerking met de Zeeuwse gemeenten. De vragen worden ano niem verwerkt. Onder de deelne mers worden 25 VW-bonnen van 50 euro verloot. GEEN HUISVUIL PINKSTEREN 0p maandag Tweede Pinksteren (5 juni) wordt geen huisvuil opgehaald. Dit wordt zaterdag 3 juni opgehaald. Zet u uw bak dan buiten? Alvast bedankt! Uitkomsten Als de informatie uit het onderzoek geanalyseerd en beschreven is, gaat de Provincie met de gemeenten sa men kijken waar het goed gaat, wat beter kan of anders zou moeten. Het doel is om een optimale mix te krijgen van gemeentelijk en pro vinciaal beleid. De gegevens zullen verder benut worden voor verdie ping op onderwerpen of bij nieuwe onderzoeksvragen, zodat er zo min mogelijk aanvullend onderzoek no- DE INCLUSIEVE SAMENLEVING Nederland heeft het VN-verdrag voor de rech- I ten yan mensen met een (onzichtbare) beper- king aangenomen. Dat betekent dat we belem- A meringen voor mensen met een beperking om rvolwaardig mee te kunnen doen, moeten gaan slechten en een samenleving inclusief mensen met een beperking die in alles mee kunnen doen mogelijk gaan maken. In het tv-programma Nieuwsuur werd gesteld dat het 100.000 banenplan van staatsecretaris Klijnsma vol goede bedoelingen zit, maar tot nu toe niet heeft gewerkt en dat ook niet zal gaan doen. Reden daarvoor was dat werkgevers met ruim 380 gemeenten van doen hadden die er allemaal hun eigen beleid op na houden. Niet te volgen voor werkgevers en dus gebeurt er niets! Hierbij roep ik ons college van B&W met een hoog SP-gehalte op om een serieus plan van aanpak te maken om in Vlissingen alles op alles te zetten om mensen met een (onzichtbare) beperking volwaardig mee te laten doen en van Vlissingen een voorbeeld van de inclusieve samen leving te maken! Rens Reijnierse, raadslid PvdA Email: rens@pvdavlissingen.nl STAD AAN ZEE NIEUWS- EN INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VLISSINGEN VAN GEMEENTE VLISSINGEN EN OMSTREKEN ARTIKEL 12 EN DE WERKELIJKHEID Zoals uw wellicht weet, is de gemeente Vlissin- gen sinds 2015 failliet en heeft hulp gevraagd aan Den Haag. De schatbewaker in Den Haag is de Raad voor de financiële verhoudingen (Rvf) en deze zit spreekwoordelijk 'als een bok op de haverkist'. Dat is goed want zij waken ervoor dat niet alle inwoners van Nederland opgescheept worden met de problemen van Vlissingen. Toch is er in Vlissingen iets aan de hand. De afgelopen tientallen jaren is er fors bezuinigd, noodzakelijk op zaken die inwoners raken. Een groot deel van de inwoners is niet draagkrachtig genoeg om bijvoor beeld gemeentelijke belastingen te betalen. En het Scheldekwartier is niet één of andere buitenwijk, maar ligt in het hart van de stad en is essentieel voor de opleving van de binnenstad van Vlissingen. Kortom wij denken genuanceerder over de te nemen maatregelen, immers wij moeten de gemeente leefbaar en aantrekkelijk houden en maken voor de toekomst. Invulling De Poort BV heeft het voornemen om in de voormalige lasloods bedrijfs- units te ontwikkelen en deze te verhuren. Daarnaast is er ook ruimte voor horeca. De definitieve invulling staat nog niet vast. De Poort BV richt zich eerst op de renovatie van het gebouw. Het gebouw behoudt zijn karakte ristieke uitstraling. De gemeente is verheugd met deze ontwikkeling. Een karakteristiek histo risch gebouw blijft behouden voor Vlissingen en herontwikkeling van het gebouw kan als vliegwiel fungeren voor de verdere ontwikkeling van het Vacht Valley terrein. Vorige week zaterdag werd ik wakker met de krantenkop: "Forse kritiek op 'falend financieel beleid' Vlissingen". Na het lezen van het kranten artikel kom je snel tot de conclusie dat er niet veel deugt binnen de gemeente, maar zoals altijd ligt de waarheid ergens in het midden. Ik wil u graag meenemen in ons dilemma. De voormalige lasloods op het Yacht Valley terrein (Binnenhavens) heeft een nieuwe eigenaar. Eerder liet de gemeente al weten in gesprek te zijn met een potentiele koper. Inmiddels is de verkoop een feit, De Poort BV is de trotse nieuwe eigenaar. BEKENDMAKINGEN U kunt bekendmakingen van de gemeente Vlissingen digitaal raadplegen via https:// zoek.officielebekendmakingen.nl/zoeken/ gemeenteblad. Kennisgeving beschikking voornemen maatwerkvoorschriften Wet milieubeheer Reguliere procedure: Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken het volgende bekend. Op grond van artikel 3.131 vijfde lid van het Activiteitenbesluit worden maatwerkvoorschriften opgelegd voor: 1. Lidl Nederland, Hermesweg 23 te Vlissingen (23 mei 2017) Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Vlissingen, Postbus 3000, 4380 GV Vlissingen. Het maken van bezwaar schorst de werking van het besluit niet. Wel kan een belanghebbende die bezwaar heeft gemaakt, de Voorzieningenrechter van de Rechtbank Zeeland-West-Brabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda verzoeken een voorlopige voorziening te treffen, indien onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. Concept subsidieverordening en subsidieverlening Het college van B8tW heeft een nieuwe concept-subsidieverordening vastgesteld. Er is namelijk gebleken dat de huidige subsidieverordening te gedetailleerd is en niet geheel aansluit op het nieuwe subsidiebeleid. Bij het actualiseren van de verordening is zoveel mogelijk uitgegaan van de bepalingen uit de modelverordening van de Vereniging Nederlandse Gemeenten. Ook zijn de vereenvoudigingen uit dit model toegepast. De verordening ligt gedurende zes weken ter inzage, van 1 juni mei t/m 12 juli. Belanghebbenden kunnen een zienswijze indienen. Daarna zal het college de eventueel gewijzigde verordening aan de gemeenteraad ter besluitvorming voorleggen. Tevens heeft het college de subsidieverlening geëvalueerd. Het college heeft vastgesteld dat de huidige regels waarop de subsidieverlening is gebaseerd onvoldoende flexibel zijn en te weinig uitgaan van de eigen verantwoordelijkheid. Ook is er veelal sprake van historisch gegroeide subsidierelaties. Het college wil deze relaties loslaten en alleen nog activiteiten subsidiëren die passen binnen de actuele beleidsdoelstellingen. Voor een aantal organisaties heeft dit met ingang van 2018 consequenties. Binnenkort ontvangen de organisaties hierover een brief. Het college wil het mogelijk maken dat vrijwilligersorganisaties onder bepaalde voorwaarden een beroep kunnen doen op een investeringsfonds. Dit fonds is bedoeld voor organisaties die vanwege de consequenties van het nieuwe beleid minder kunnen reserveren voor onder andere materieel. Kennisgeving terinzagelegging Burgemeester van Vlissingen is voornemens vergunning ingevolge de Drank- en Horecawet te verlenen aan de hierna genoemde paracommerciële instelling: 1. Het bestuur van de Vereniging Culturele Belangen 'Lammerenburg' Zuidbeekseweg 22 4383 W Vlissingen Op grond van de artikelen 3 en 4 en 30 van de Drank- en Horecawet wordt aan deze vergunning voorschriften verbonden. Het ontwerp van het besluit ligt met ingang van 1 juni 2017 tot en met 13 juli 2017 in de centrale hal van het stadhuis van de Gemeente Vlissingen (Paul Krugerstraat 1) tijdens kantooruren voor belanghebbenden ter inzage. Gedurende deze periode kunnen zij hun zienswijze over aanvraag of ontwerp schriftelijk of mondeling naar voren brengen. Aanvraagomreguliereomgevingsvergunning Scheepswerf Reimerswaal B.V. Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat zij op 25 april 2017 een aanvraag voor een omgevingsvergunning, waarbij de reguliere voorbereidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen van Scheepswerf Reimerswaal B.V. voor de locatie gelegen aan de Schotlandweg 1 in Ritthem. De aanvraag heeft betrekking op het tijdelijk plaatsen van een variantloods en portocabins voor de duur van twee jaar. Deze aanvraag ligt niet ter inzage, maar kan op verzoek wel worden ingezien. Als een bezwaarschrift wordt overwogen, moet eerst het besluit op de aanvraag worden afgewacht. Voor nadere informatie kunt u zich wenden tot B.J. Hanning, tel. +31 (06) 5120 0601 van RUD Zeeland. De aanvraag staat geregistreerd onder nummer W-ABG170082. Melding van Stichting Zeeuws Radiotherapeutisch Instituut (ZRTI) Op 28 maart 2017 is een melding in het kader van het Activiteitenbesluit ontvangen van Stichting Zeeuws Radiotherapeutisch Instituut (ZRTI) gelegen aan Koudekerkseweg 90 in Vlissingen. Het betreft een melding voor het veranderen van het bedrijf. Indien daaraan behoefte bestaat kunnen inlichtingen worden ingewonnen bij RUD Zeeland, telefoonnummer +31 (0)6 51204632. De melding is geregistreerd onder nummer M-ACT170231. Vlissingen, 31 mei 2017 B&W Vlissingen, Postbus 3000 4380 GV Vlissingen

de Faam | 2017 | | pagina 11