f OFFICIËLE PUBLICATIES Raadsvergadering in stadskantoor Het woord aan raadslid Wim Kant Wijziging ophalen huisvuil Gratis parkeren rondom de feestdagen Stemmen Lange Jan Awards Werkgroep ontwikkelingsplan Molenwater Informatiemarkt Omgevingswet Stadskantoor gesloten Parkeerverbod Het Zwin Middelburg 24 mei Gemeentegids 2017/2018 genomen, door van die hangplek een speelplek te maken. Ook in mijn eigen wijk de Mortiere is veel ruimte om te spelen en te ravot ten. Kinderen moeten daarvoor in iede re wijk de ruimte krijgen. Dit geldt trouwens ook voor jongeren. Trap veldjes, sport- en jongerencentra, plekken waar de jongeren op een gezonde manier bezig kunnen zijn en elkaar kunnen ontmoeten. Het Parelplein heeft mij in elk geval de ogen geopend. Het CDA vindt daarom dat we in dit opzicht niet te zuinig moeten zijn. Want de jeugd heeft de toekomst! Wim Kant Fractievoorzitter CDA De volledige teksten van deze publicaties vindt u terug op www.overuwbuurt.over- heid.nl. Zoek op 'Middelburg' of op adres. Aangevraagde omgevingsvergunningen Abeelseweg, Banjaard 20 (Arnemuiden), Koningin Julianalaan 30, Seisstraaf 1 Stationsplein 7 (Arnemuiden), Zeekraal 18 (Arnemuiden) Verleende omgevingsvergunningen Arnemuiden K 110 (percelen ANMOOK 110 en 111), Buitenhove 161-163, Duke Ellingtonstraat 44, J.V. Sprengerlaan 5, Nieuwe Haven 2, Oude Vlissingseweg 135, Prinsenhove 50, Seisstraat 1Zee kraal 18 (Arnemuiden) Kennisgeving verlengde beslistermijn Dorpsstraat 13 (Arnemuiden), Elektraweg 7, Seissingel 100, Paukenweg 3 Kennisgeving ontwerpbeschikking Dam 61 Verleende omgevingsvergunning (uitgebreide voorbereidingsproce dure) Lange Noordstraat 4141A, 41B, 41C, 41 Den 43 Bekendmaking Wet Milieubeheer Nieuwe Burg 39 Wijziging Verordening voorzieningen huisvesting onderwijs Besluit Regeling Huishoudelijke Hulp Toelage (HHT) GEMEENTE MIDDELBURG Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: 14 0118 E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Spelen en ravotten Vrijwel dagelijks fiets ik vanuit mijn woning in de Mortiere door Dauwendaele naar het centrum. Ik kom dan ook langs het Parelplein. Sinds kort fiets ik daar weer met veel genoegen en wordt ik zelfs blij. Zeker zo rond een uur of vier en als het zonnetje schijnt is het Parelplein één en al activiteit van spelende kinderen in diverse leeftijden. Daarom heen moeders en vaders gezellig kletsend en zich koste lijk vermakend. Hoe een relatief klein gebaar een dergelijk positief gevolg kan hebben. Tot voor kort stond daar (al veel te lang) een lelijke overkapping die eerder als hangplek dan als speelplek werd gebruikt. Na een behoorlijk heftige discussie zowel binnen als Foto: Aart van Belzen buiten de raad heeft het gemeen tebestuur een verstandig besluit Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur Het huisvuil van donderdag 25 mei (Hemelvaartsdag) wordt twee dagen later, op zaterdag 27 mei opge haald. Het huisvuil van maandag 5 juni (Tweede Pinksterdag) wordt twee dagen eerder, op zaterdag 3 juni opgehaald. Wij vragen u het huisvuil vóór 07.30 uur aan te bie den. U vindt de gewijzigde data ook op de afval- en papierkalender of op www.middelburg.nl onder Inwoners Afval Ophaaldagen huisvuil. Op zondagen en nationaal erkende met Hemelvaartsdag op donder- feestdagen is het gratis parkeren dag 25 mei en op maandag 5 in Middelburg. Het is in verband juni (Tweede Pinksterdag) gratis parkeren met de auto op straat en in de parkeergarages. Het publiek zond maar liefst 245 nominaties in voor vrijwilligers en vrijwilligersorganisaties voor de Lange Jan Awards 2017, de vrijwil- ligersprijzen van de gemeente Middelburg. Daarna koos een deskundige jury in 3 categorieën 3 kanshebbers uit. Het publiek wordt nu opgeroepen om uit deze 9 kanshebbers de 3 winnaars te kiezen. Dit kan door het uitbren gen van een stem via de website www.welzijnmiddelburg.nl. Er kan gestemd worden tot en met 28 mei. De 3 winnaars worden bekendgemaakt tijdens de feestelijke waarderingsavond voor vrijwilligers op 1 juni. Met de brief van 31 maart en de publicatie in de Faam is uitleg gegeven over de plan vorming van het Molenwater. Naast de vraag om ideeën aan te dragen is ook een oproep gedaan aan betrokkenen en omwonenden om zich aan te melden voor de bewoners werkgroep. Er zijn 41 reacties met ideeën ont vangen en 24 personen hebben zich aangemeld voor de bewo nerswerkgroep. Aanvankelijk werd een werkgroep van maximaal 10 personen beoogd. In overleg met de landschapsarchitect is besloten niemand teleur te stellen en de werkgroepbijeenkomsten met alle 24 deelnemers te organiseren. De werkgroep zal in drie sessies bijeenkomen. In de eerste bijeen komst ligt het accent op oriën teren; het verzamelen van alle informatie om te komen tot een 'vlekkenplan' (een ruwe indeling van het gebied). Voor de tweede bijeenkomst zijn de ideeën uitge werkt in meerdere varianten. Op basis van de inbreng en de keus voor mogelijke variantonderdelen zal de ontwerper één ontwerp verder uitwerken, dat met de inbreng van de derde bijeenkomst De gemeenteraad van Middelburg komt op maandag 29 mei om 19.30 uur bijeen in het stadskantoor. U bent van harte uitgeno digd om de vergadering bij te wonen. Op de agenda staat onder meer de herhuisvesting Stichting Volksterren wacht Philippus Lansbergén en de startnotitie toegankelijkheidsagenda inzake de rechten van personen met een beperking. De agenda's, voorstellen en besluiten van vergaderingen van de gemeen teraad en commissies zijn te lezen in het raadsinformatiesysteem op www.middelburg.nl. Ook liggen de stukken ter inzage in de hal van het stadskantoor. Vergadering live volgen en naluisteren Wilt u de vergaderingen van de Middelburgse gemeenteraad en com missies live volgen of later naluisteren? Op http://middelburg.raadsin- formatie.nl verschijnt tijdens de raadsvergadering automatisch een link die gedurende de gehele vergadering zichtbaar blijft. Later kunt u de vergadering terugluisteren. Op woensdag 31 mei is er tussen 19.30 en 22.30 uur een informatie markt over de Omgevingswet in het stadskantoor. Met de Omgevingswet wil de overheid de regels voor ruimtelijke ontwikkeling vereenvoudigen en samenvoegen. Zodat het straks bijvoorbeeld makkelijker is om bouw projecten te starten. Naar verwachting treedt de Omgevingswet in 2019 in werking. Raadsleden en collegeleden worden in de raadzaal geïnformeerd over de Omgevingswet en gaan in kleine groepjes zelf dieper in op het onder werp. U bent van harte welkom om de informatiemarkt bij te wonen vanaf de publieke tribune. Het stadskantoor is gesloten op donderdag 25 mei (Hemelvaartsdag), vrijdag 26 mei en maandag 5 juni (Tweede Pinksterdag). verder wordt verfijnd. Het resultaat zal naar verwachting op donder dag 21 september aan het publiek worden gepresenteerd. Het college van burgemeester en wethouders zal het voorlopig- ontwerp vaststellen, waarna de inspraakprocedure zal worden gevolgd, waarna het plan definitief kan worden vastgesteld. Naar verwachting kan het plan vanaf januari verder worden voorbereid en uitgevoerd. Streven is om met de heropening van de Schouwburg medio november 2018 de uitvoering gereed te hebben. In verband met een evenement is parkeren op het parkeerterrein aan Het Zwin in Middelburg op woensdag 24 mei niet toegestaan tussen 09.00 uur en 23.00 uur. Er is in deze periode een wegsleepregeling van toepassing. In september verschijnt de nieuwe gemeentegids 2017/2018. De voorbe reidingen zijn van start gegaan. De gemeente heeft ook nu weer besloten om de publicatie van de gemeentegids te gunnen aan FMR-Producties uit Breezand.

de Faam | 2017 | | pagina 9