Basgitaar na jaren weer terug bij Bl0f Bijzondere expo 'I. Taartkoningin gezocht Hond Rocky is op zoek naar een stabiele baas n Dichters op het plein 5 WOENSDAG 17 MEI 2017 Op 19 mei komt de nieuwe cd van Blof uit met de titel 'AAN'. En zoals we van Bl0f gewend zijn: een paar stevige nummers tussen schitterende luisterliedjes. Acht ^=5 nummers zijn nu al te beluisteren op Spotify. Als de cd uitkomt verdwijnen deze van Spotify en komen de nummers samen met nog 6 andere op het nieuwste pareltje van de Zeeuwse band. Speurtocht komt uit bij Peter Slager Watje al niet tegenkomt als je iemand helpt verhuizen... Zo ook op de Kinderdijk in Middelburg, jaren geleden. In een schuurtje onder de woning stond achter de ingepakte huis raad een gitaar, keurig in een koffer, in een hoek. Een gitaar met een verhaal bleek later. dat. Wel wat bijlakken zo hier en daar want je beschadigde hem natuurlijk wel op deze manier. Maar wat is dit ont zettend leuk!" Nieuwe cd, uitverkocht CAS Het concert in het Arsenaal was werkelijk één groot feest. Niet alleen voor het publiek was het dansen en zingen op de bekende nummers, ook voor de gasten die Blof had uitgenodigd. Zo spotten we onder andere' de mannen van Racoon in het publiek. Ze hebben er zin in: op naar een nieuwe cd en een uitverkocht Concert at Sea. VLISSINGEN- En nieuwsgierig als we waren hebben we de gitaar meegenomen naar huis. Koffer open en ja, daar stond ie dan... een mooie bas gitaar maar zonder snaren en fretten. Mmm tja, wat nu? Maar eens een keer langs gaan bij Sjak Zwier, gitaarbouwer in Vlis- singen. De ene regenachtige dag na de andere ging voorbij en de gitaar bleef staan waar hij stond. En toen was daar dat moment: inladen en gaan! Sjak was duidelijk met zijn verhaal: het ging een kostbare klus worden om deze gitaar speelklaar te maken. En aangezien wij er HET WAS DE TWEEDE BASGITAAR.DIE IK zelf niet op konden spelen vonden we dat een beetje zonde van het geld. Maar niet getreurd, netjes opgepoetst kwam hij in een standaard in de woonkamer te staan. Jaar najaar. Van de verhuisde kennis hoor de we op een gegeven mo ment dat er een 'Bekende Ne derlander' boven hem had gewoond: Norman Bonink, drummer van Bief. Maar of hij ook gitaar speelde? Zelfs ik, als trouwe fan van de band, wist dat eigenlijk niet. En Norman was verhuisd, weg van de Kinderdijk, al zat zijn naamplaatje nog op de brie venbus. Via Facebook zochten we con tact met Paskal Jakobsen en jawel, hij herkende de gitaar als een van de eersten van Pe ter Slager. We zochten Peter op, mét gitaar, vóór het extra concert van afgelopen zater dag in het Arsenaal in Vlissin- gen. Blij verrast "Ik ben echt verrast dat ik deze nog terug zie" zegt Peter. "Dit is de tweede basgitaar die ik ooit, op mijn 17e jaar heb ge kocht. En dat ik hem later niet echt gemist heb komt omdat mijn gitaren op dat moment overal zwierven. In de achter bak van een auto, bij Paskal thuis of waar dan ook. Inmid dels heb ik er ruim 20. Het hele verhuis-misverstand komt denk ik omdat ik eerst daar op de Kinderdijk woonde en toen Norman. We hebben samen alles verhuisd en dus niet goed opgelet. Maar ik kwam niet graag in die kelder." Niet alles verhuisd Norman zegt lachend: "Ik heb je nog gevraagd of alles er uit was. Niet dus..." Peter vertelt: "Dat de fretten ontbraken, kwam omdat ik die er af had gehaald. Als je maar half dacht dat je een beetje kon spelen dan deed je dat. Het was mode, iedereen deed MIDDELBURG - Het Zeeuws Archief te Middelburg gaat met een expositie over trans-Atlantische slavenhan del de samenwerking aan met Google Cultural Institute. De expositie 'Handelaar in slaven' is sinds vorige week donder dag te zien via www.google. com/culturalinstitute. Het Zeeuws Archief is daarmee de eerste Zeeuwse partner van Google Cultural Institute. Google Cultural Institute biedt met Google Arts Culture aan erfgoedinstellingen wereld- wijd.de mogelijkheid hun col lecties te presenteren en be schikbaar te stellen aan het publiek. Het Zeeuws Archief is na het Nationaal Archief de tweede archiefinstelling in Nederland die partner is ge worden van Google Cultural Institute. Google Arts Cultu re omvat content van meer dan 1.200 toonaangevende musea en archieven die sa menwerken met Google Cul tural Institute om 's werelds grootste schatten online be schikbaar te maken. Voor Google Arts Culture heeft het Zeeuws Archief de online expositie 'Handelaar in slaven' ingericht. De trans-At lantische slavenhandel of driehoekshandel heeft be staan van de 16e tot in de 19e eeuw. Vanuit Europese ha vens vertrokken schepen met handelsgoederen naar de kust van West-Afrika. Daar werden de goederen geruild tegen ge vangen genomen Afrikanen, die vervolgens over de Atlanti sche Oceaan werden vervoerd en verkocht om als slaven te werken op de plantages. In to taal werden 12 miljoen Afrika nen verhandeld. De Middel burgse Commercie Compagnie (MCC) verhandelde in de 18e eeuw 31.000 mensen. in de Mythe in Goes. De vak jury bestaat uit economen, mensen uit het bedrijfsleven en toonaangevende bestuur- ders.Aanmelden kan tot en met eind augustus via www. zeelandbusiness.nl/awards. Omdat Zeeuwse Familiebedrijven sinds jaar en dag fundamen teel belangrijk zijn voor de Zeeuwse economie organi seert Zeeland Business sa men met accountantskantoor Baker Tilly Berk, de Zeeuwse Rabobanken en als nieuwe partner Adriaanse van der Weel Advocaten de award 'Familiebedrijf van het Jaar'. De uitreiking vindt dit jaar plaats op maandag 2 oktober - In het ka der van het project 'stel de stad een vraag' is op zater dag 20 mei vanaf 15.00 uur een poëziefestival op de Helm (het plein achter de Vleeshal) in Middelburg. Het festival wordt georga niseerd door ex-stadsdich ter Jan J.B. Kuipers. Deelne mende dichters zijn Jacoline Vlaander, Karei Leeftink, Theo Raats, Anna SchenkJuul Kortekaas, Jo- han Meesters, Joop Buma, Tijs van Bragt, Marcel Koopman, Stefaan van den Bremt en Jan J.B. Kuipers. V.l.n.r: Norman en Clyde Bonink en Peter Slager, kort voor het optreden afgelopen woensdag in het Arsenaal met de 'verloren' basgitaar. Foto: Conny den Heijer VLISSINGEN - Deze week zet ten we Rocky, een kruising Bullmastif Reu in het zonne tje. Rocky is drie jaar jong. Hij zat voorheen veel in de bench en wilt een baas om alles mee te ontdekken. Hij is wat terug houdend en' kan zeker ook waaks reageren. Is Rocky een maal vriendjes met de baas, dan is het dikke pret. Hij is ge wend aan andere honden en zoekt een stabiele baas die hem veel kan leren. Meer info op www.dierenasielwalche- ren.nl. MIDDELBURG - De eerste edi tie van het Yoga Health Event Zeeland is vandaag (woens dag) op en rond het histori sche Abdijplein in Middelburg. Er is een gevarieerd program ma met lessen en worksout. Kijk voor meer informatie op www.yesnederland.nl. VLISSINGEN - Heel Vlissingen bakt, als het aan de organisa tie van Vlissingen Vlooit ligt. Zij houden op Hemelvaarts dag twee grote bakwedstrij- den: het Groot Open Vlissings Taartenkampioenschap en het Groot Open Vlissings Snack kampioenschap. Vlissingen Vlooit is een grote markt met een hoop gedoe er omheen in en rond de Machi nefabriek op 25 en 26 mei. De organisatoren, Marco Even huis en Louk Peperkamp, leek het leuk om er een paar wed strijden aan vast te knopen. Peperkamp: We wilden be halve een gezellige vlooien- en vintage-markt ook een leu ke doe-activiteit. Qua taartenbakken is alles moge lijk. Er zijn geen categorieën. Bak gewoon je lekkerste, fees- telijkste taart en meld je met taart en formulier op donder dag 25 mei om 10.00 uur bij de Machinefabriek." Een jury be oordeelt de taarten. De win naar mag zich een jaar lang Taartenkoning(in) van Vlissin gen noemen en krijgt een leuk prijzenpakket. Wat snacks be treft, zoekt Vlissingen Vlooit de meest originele nieuwe combi/constructie van snacks en saus. Denk aan de nieuwe kapsalon, catamaran of be renklauw. Meer info op www. vlissingenvlooit.nl.

de Faam | 2017 | | pagina 5