In uw Toeristisch seizoen is positief gestart J®o 0 21 WOENSDAG 17 MEI 2017 Mariska den Hartog HET MOOIE WEER KOMT LAAT OP GANG Al hebben we in Zeeland doorgaans de meeste zonuren van Nederland, dit jaar komt het mooie weer wat laat op gang. Hadden we in 2016 begin mei al enkele stranddagen gehad, nu is het pas deze week zover. Voor de bezetting in de toeristische sector maakt dat niet heel veel uit. Patrick Polie, directeur van VW Zeeland waar de Zeeuwse eilanden en Goeree Overflakkee onder vallen, ziet positieve cijfers. "De start van het toeristenseizoen is zeer positief. De bezetting lag met de Pasen rond de 80 procent en in de mei vakantie rond de 70 procent. Dat is iets beter dan vorig jaar." ZEELAND - Het aantal vroeg- boekingen laat ook positieve cijfers zien. Gasten boeken volgens Polie de laatste tijd steeds vroeger om zekerheid te hebben over een goede plek. En dat geeft weer zeker heid voor ondernemers. Dat laatste heeft ook te maken met het feit dat het aantal Belgische en Duitse gasten verder blijft stijgen. Deze groep boekt sowieso eerder en is minder weersgevoelig. Invloed van het weer "Tijdens Pasen waren er zelfs meer Duitse gasten dan Ne derlandse gasten in onze pro vincie", weet Polie. "De bezet ting ligt het hoogst in hotels en vakantiewoningen. Dat is natuurlijk ook mede verklaar baar door het weer. Bij koud weer kiezen mensen eerder voor alternatieven met wat meer comfort in plaats van een camping." Dat kan Jelle Landman, general manager bij Grand Hotel ter Duin in Burgh-Haamstede beamen. Voor hen is het seizoen met de maand april 'super' begonnen. "Met bijvoorbeeld 25 procent meer overnachtingen dan vo rig jaar met een gemiddeld 24 procent hogere kamerprijs. Dit geeft aan dat er veel behoefte was aan accommodaties." Landman schrijft dit onder an dere toe aan een fijne verde ling in feestdagen en vakan ties in met name Nederland, Duitsland en België. "Het weer viel de eerste week van mei wel wat tegen, maar ook die eerste week van mei zat net tussen de vakantieperioden Nagenoeg vol Ook Roompot Vakanties is het seizoen goed gestart. Woord voerder Mare Volleman: "We hebben de weken rondom Pa sen een uitstekende bezetting gehad. Het aantal vrije accom modaties was nog op één hand te tellen. Alle vijftien parken in Zeeland zaten nage noeg vol. Je ziet dat de kust populair blijft vooral onder de Duitse vakantiegangers. Grof weg acht op de tien toeristen in Zeeland kwamen over de Duitse grens vandaan. Dat is ruim 10 procent meer dan het jaar ervoor." Volgens Polie zet de trend van meer vraag naar luxe en com fort zich nog steeds voort. "Die trend is er uiteraard sowieso, dat zien we ook in Zeeland en diverse ondernemers spelen daar op in. Dat doen campings bijvoorbeeld door privé sani tair, soms zelfs met een ligbad, bij kampeerplaatsen te reali seren. Of door het ontwikke len van binnenvoorzieningen, zoals een zwembad of een binnenspeeltuin." Optimistisch Polie is optimistisch over de rest van het seizoen. "De ver wachtingen voor het seizoen zijn positief. De verwachting is dat het aantal gasten net als voorgaande jaren dit jaar weer verder zal groeien." Landman van Grand Hotel Ter Duin deelt die verwachting. "De rest van het seizoen ziet er wat mij be treft hoopvol uit. De feestda- VERWACHTINGEN gen vallen dit jaar goed." Vol leman is iets voorzichtiger: "We kijken verwachtingsvol uit naar de rest van het toeris tisch seizoen. Hopelijk zijn de weergoden ons goed gezind." Kijk ook eens op www. vwzeeland.nl "We kijken verwachtingsvol uit naar de rest van het toeristisch seizoen. Hopelijk zijn de weergoden ons goed gezind." Patrick Polie, directeur van VW Zeeland waar de Zeeuwse eilanden en Goeree Overflakkee onder vallen, ziet positieve cijfers. "De start van het toeristenseizoen is zeer positief FOTO: Pixabay

de Faam | 2017 | | pagina 21