i# Brief aan een Zeeuw DAAROM KIES JE VOOR AVA Trapliften en rolstoelen Samen wonen en werken Metamorfose bij koffiehuis Open huis bij Compassie Leren omgaan met dementie Soms is het beter om een goudvis te zijn dan een T-Rex, blijkt na de bui bij Tropical Zoo Vonk markeert fietspad onvoldoende KWALITEIT SERVICE KOEL EN RELAXT VAN HET VOORJAAR GENIETEN. Aanbiedingen geldig tot 31 mei 2017 Kanaalstraat 44 4388 BN Oost-Souburg V# 0118 47 1777 S inforaavaelectro.nl-ft www.avaelectro.nl ir\^ÖfeSSDAG"l7 MEI 2017 VLISSINGS N - Medipoint houdt op zaterdag 27 mei een gezondheidsmarkt in de win kel van Thuiszorgcentrum Zeeland aan de Badhuisstraat 104 in Vlissingen. Tussen 10.00 en 16.00 uur (vrije inloop) is er deskundig en persoonlijk ad vies over de verschillende pro- ducten, zoals bedden en scootmobielen. Deze zijn uitte testen en men kan er eventu eel een proefrit op maken. Ook is er gelegenheid om uit gebreid kennis te maken met de partners van Zorgstroom X-tra. Bovendien profiteren leden van 20% korting op het hele assortiment. Meer info op www.medipoint.nl/be- leefhet. MIDDELBURG - Op zaterdag 20 mei is de jaarlijkse Europe se GemeenschappelijkWo- nenDag. Veel woongemeen schappen zetten op deze dag hun deuren open. ledereen is dan welkom om eens rond te kijken, zich te laten informe ren of de eigen ideeën en dro men met anderen te delen. In Zeeland organiseert Woon- werkgemeenschap Walcheren (in ontwikkeling) op deze dag een 'open inloop'. De huizen staan er nog niet dus die deu ren kunnen nog niet open, wel is er niet ontmoeting. Be zoekers op hun beurt kunnen vertellen over hun plannen of dromen op dit gebied. De bij eenkomst is zaterdag 20 mei van 13.00 tot 15.00 uur in Dorpshuis Van Cittershoff in de Van Citterstraat 64 in Sint Laurens. - In Koffiehuis de Ontmoeting is op vrijdag 19 mei een heuse verwenoch tend. Bezoekers kunnen hun haren laten knippen en nagels laten lakken. Zelfs een kleure nanalyse en een mooie ma- ke-up behoort tot de moge lijkheden. Gedurende de maanden juli en augustus is Koffiehuis de Ontmoeting aan de Oosterscheldestraat 1 in Middelburg elke vrijdag open. ZOUTELANDE - Compassie uitvaartzorg aan de Meises- weg 3 in Zoutelande houdt open dagen op vrijdag 19 mei van 13.00 tot 19.00 uur en za terdag 20 mei van 11.00 tot 18.00 uur. Het thema is 'ko men en gaan'. Jannie Ruiten burg-den Ouden en Karin Wouterts-Kleinepier willen zo in een informele sfeer mensen kennis laten maken met hun bedrijf. Er is gelegenheid om een kijkje te nemen in de sfeervolle opbaarruimte 'Tuinkamer de Wende' en een blik te werpen op en in de rouwauto. Er zullen collega's uit de uitvaartbranche aanwe zig zijn om hun producten en hun vakmanschap te tonen. Daarnaast zijn er drie korte presentaties, om 14.00 uur over de dames achter Com passie, om 15.00 uur over het omgaan met verlies en rouw en om 16.00 uur over het op stellen van een levenstesta ment. MIDDELBURG - Op zaterdag 20 mei is in 't Gasthuis, Noord - poortplein 2, te Middelburg weer een Alzheimercafé van 14.00 tot 16.00 uur. De zaal is geopend vanaf 14.00 uur. Gastspreker is Carolien Lan- gendijk. Het onderwerp is 'Omgaan met dementie in de thuissituatie, praktische hand reikingen'. Na de presentatie is er ruim gelegenheid om met elkaar ervaringen uit te wisse len en in discussie te gaan. Ook kunt u vragen stellen aan Carolien Langendijk en aan de professionals en vrijwilligers in de zaal. U kunt lotgenoten ontmoeten en ervaringen uit wisselen. Er wordt een hapje en een drankje aangeboden. KEVIN VA KALKEREN Beste Annie M.G., Een luchtig briefje vandaag, dat leek me gezellig. Een briefje over verhalen. Soms schrijven verhalen zichzelf. Dat moet ook u wel eens gezien hebben (al heb ik niet het gevoel dat er zo veel uit het leven gegrepen aspecten zitten in uw oeuvre. Kinderen met kraanwagens zie je nog zelden, zeker met die nieuwe ARBO-wetten.) Ik moest afgelopen week smakelijk lachen om een foto van een triceratops met een dweil. Zie je ook zelden, zelfs niet in de De leted Scenes van Jurassic Park (maar laten we wel wezen, niet alle dino's kunnen daar stoere rollen gekregen hebben. Iemand moet ook schoonmaken en de catering verzorgen). Wat was er gebeurd? Een 'voorjaarsbuitje'. Zo noemde Tropical Zoo het althans. De dierentuin kreeg te maken met een flinke bui, waardoor het dinoverblijf flink onder water kwam te staan. Flink veel water, plassen, rotzooi. Gelukkig geen schade, maar er moest goed gedweild worden om de dino's te redden. En ik nog denken dat die komeet de enige natuurlijke vijand bleek te zijn van de dinosauriërs. Water! Water is minstens zo gevaarlijk voor dino's blijkt. En zo zie je toch maar weer dat het soms beter is om een goudvis te zijn dan een T-Rex. Klonk voor mij als een prima premisse voor een verhaal, toch? Goudvis die bevriend raakt met een kudde T-Rexen (hor de? School? Zijn T-Rexes über haupt groepsdieren?), eerst de underdog lijkt, maar uiteinde lijk de held wordt? Nou goed, moeten we mis schien later eens over praten. Voor nu ben ik gewoon geluk kig af en toe mezelf eens te vermaken met leuke nieuws- berichtjes. Leuk, maar daardoor niet minder echt. Ook wel eens fijn. MID LBURG - Waterschap Scheldestromen en de Sandee Groep hebben begin dit jaar een deel van het fietspad langs de Leliëndaalseweg tus sen Sint-Laurens en Middel burg veranderd in een 'fiets-vonkpad'. Voor- en na dat over een lengte van 300 meter de 'vonkjes' werden aangebracht, is de beleving van de weggebruikers onder zocht. Helaas is gebleken dat het effect van de 'vonkjes' niet aan de verwachtingen vol doet. Het licht dat de vonkjes afgeven is onvoldoende om het fietspad goed te markeren of te verlichten. Het idee om duurzame verlichting te ge bruiken valt wel in de smaak. Daarom wil het waterschap andere toepassingsmogelijk heden onderzoeken. «Jin o" Jura koffiezetters AVA electro is sinds kort de trotse dealer van Jura volautomatische koffiemachines. Dit Zwitserse merk levert kwalitatief hoogwaardige apparaten die uitblinken in bedieningsgemak en ook nog eens onderhoudsarm zijn. Kies uw perfecte kop koffie, met of zonder melkproducten. Kom voor een lekkere kop koffie naar onze winkel. Jura - if you love coffee Wij hebben al een prachtige Jura koffiemachine vanaf Tijdens de Karolingenmarkt 27 mei komt het JURA promotieteam de hele dag koffiemachines demonstreren. Bosch vitafresh koel/vriescombinatie Prachtige greeploze koelkast met 3 laden, energieklasse A++ •ai J 21A liter koelen en 105 liter vriezen, 186 cm hoog. Normaal 7A9t96 Lenteprijs L3 j ïöfti Liebherr koel/vriescombinatie Kleine combinatie met 2 laden en koeler, Energieklasse A++ 53 liter vriezen en 155 liter koelen. Normaal AWt69 Lenteprijs! Samsung QLED televisie 49 inch, Beelddiagonaal 123 cm, Ultra HD QLED televisie, smart Introductieprijs! v *na aftrek 200,- cashback of gratis 10 inch Samsung tablet bij prijs 2299,- Deskundig en persoonlijk advies E Eigen servicedienst Moderne en eigentijdse winkel I Uitgebreid assortiment voor eerlijke prijzen Uw aankoop gratis thuisbezorgd en geïnstalleerd Uitgebreide service Eigen reparatiedienst en monteurs I Al 30 jaar ervaring Voor de meeste problemen een oplossing Aangesloten bij Electroworld

de Faam | 2017 | | pagina 17