r Het woord aan raadslid Piet Kraan OFFICIËLE PUBLICATIES Thema Open Monumentendag: 'Boeren, burgers en buitenlui' Papiercontainers Dauwendaele ny Commissievergaderingen Bijeenkomsten vrijwilligersorganisaties Kom naar de wijktafels MIDDEL GEMEENTE MIDDELBURG Telefoon: 14 0118 Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg E-mail: info@middelburg.nl Internet www.middelburg.nl Twitter: @Gem Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur Zomaar wat Middelburg. Prachtig stadhuis, Kloveniersdoe len, St. Jorisdoelen, Oostkerk, Ab dij met Lange Jan, niet te vergeten een dikke duizend andere mooie monumenten. Koeien die lopen tot de Schroe- brug, Bolwerk als langste park van Nederland, Molenwater, tenminste vier mooie andere parken, veel prachtige oude bomen, Cleene Hooge. Regionaal centrum, grote toeristi sche attractie, levendig, groeiend waar anderen krimpen, meer en beter onderwijs, veel welvarende wijken, betrokken burgers, crisis voorbij. Vele rondes van zware bezuini gingen die burgers veel te fors raakten, nu weer dreigende bezui nigingen van tientallen miljoenen Foto: Aart van Belzen op rekening van burgers, dik 200 miljoen schuld, 100 miljoen on verkochte grond, op de rand van faillissement, onder provinciale curatele, Veiligheidsregio, Trekdijk, Cleene Hooge, Waterpark Veerse Meer, Julianabad, Porthos, veel achterstallig onderhoud van we gen en groen, verkoop van panden met als verliezers vele sportclubs en verenigingen, niet luisteren naar burgers, niet beseffen dat be stuur er is voor burgers in plaats van (zoals nu) andersom. Wat een contrast hè? Vooral aan die laatste opsomming moet echt iets worden gedaan. Eigenlijk moet die zo snel mogelijk van tafel. Daarom de Lokale Partij Mid delburg. Links, rechts en vooral lokaal. En o ja: wij zeggen nog U tegen burgers. Piet Kraan www.lokaiepartijmiddelburg.nl en natuurlijk ook op Facebook. Open Monumentendag in Middelburg vindt plaats op zaterdag 9 september en heeft als thema "Boeren, burgers en buitenlui". De nadruk ligt hiermee sterk op mensen en op hun onderlinge eco nomische en culturele relaties. Het thema verbindt stadsbewoners, plattelandsbewoners en mensen met een rondtrekkend bestaan, en het verbindt uiteenlopende histori sche perioden met het heden. 'Boeren, burgers en buitenlui', dat was van oudsher de uitroep Foto: Aart van Belzen waarmee de stadsomroeper de aandacht van het publiek trok. Met die drie begrippen was in feite iedereen genoemd: de bewoners van stad en land plus rondtrek kende mensen zonder vaste woonplaats. Het thema wijst op hun onderlinge relaties, en dus op voedsel, grondstoffen, handel, vervoer, communicatie, markten, kermissen en volksvermaak. Het is verbonden met talloze gebouwen, monumenten en andere objecten: van boerderijen, melkfabrieken, werkplaatsen, tolhuizen, tuinders complexen en molens via mark- In Dauwendaele zijn sinds kort drie containers voor oud papier in gebruik genomen. De containers worden goed gebruikt, maar niet alle in dezelfde mate. De container bij het winkelcentrum Dauwendaele wordt intensief gebruikt en is regelmatig vol. De containers aan de Dauwendaelselaan en aan de Roozenburglaan zijn minder vaak vol. Mogelijk zijn deze locaties niet bekend, maar kunnen ze wel een goed alternatief zijn. Ook glas en plastic verpakkingen, drank- en zuivelpakken kunt u hier aanbieden in een ondergrondse container. Mogelijk dat u een volgende keer deze containers kunt gebruiken waardoor er ook niet zo gemakkelijk overlast ontstaat door een volle container. De volledige teksten van deze publicaties vindt u terug op www.overuwbuurt.over- heid.nl. Zoek op 'Middelburg' of op adres. Aangevraagde omgevingsvergunningen Biesbosstraat 41, Dorpsstraat 13 (Arnemui- den), Herengracht 80-82, Kinderdijk 34B, Uijlerschoolweg 20, Watersniphof 27 Verleende omgevingsvergunningen Damplein 42, Kleverskerkseweg 14/Nieu- ten, waaggebouwen, pakhuizen en winkels tot buitenplaatsen, waterstaatcomplexen en bierbrou werijen. Het is een thema met talloze aanknopingspunten en een rijk assortiment aan bijzondere monumenten en verhalen dte tijdens de Open Monumentendag kunnen worden beleefd. Meedoen en informatie Het Middelburgs organisatiecomité is op zoek naar huiseigenaren, in stellingen of organisaties die deze dag hun monument open willen stellen of mensen die iets vertellen over bovengenoemd thema. Vaste deelnemers aan de monumenten dag ontvangen binnenkort hun aanmeldingsformulier. Voor meer informatie of aanmel ding kunt u, graag vóór 9 juni, contact opnemen met Jacky Nij- sen, tel. (0118) 67 54 58 of Annet Hannewijk, tel. (0118) 67 52 82. Of mail naar j.nijsen@middelburg. nl of a.hannewijk@middelburg.nl. Open Monumentendag is een jaarlijks evenement in het tweede weekend van september, waar bij duizenden monumenten in Nederland gratis toegankelijk zijn voor publiek. De Open Monumen tendag is uitgegroeid tot één van de grootste culturele evenementen van Nederland. we Kleverskerkseweg 1Sint Jansiraat 40 Kennisgeving verlengde beslistermijn Prinsenhove 50, Nadorslweg 42B Verkeersmaatregel Parkeervak Watersniphof 54 Vaststelling Budgethoudersregeling gemeente Middelburg 2017 Voorafgaand aan de gemeenteraadsvergadering komen de raadscom missies bij elkaar. Een belangrijk deel van het raadswerk wordt hierin voorbereid. In deze commissies worden geen besluiten genomen. Daar is de raadsvergadering voor bedoeld. Die staat gepland voor maandag 29 mei. De commissievergaderingen beginnen om 19.30 uur in de raadzaal van het stadskantoor. De commissievergadering Maatschappelijke Zaken wordt gehouden op woensdag 17 mei. Op maandag 22 mei vergadert de commissie Ruimte. De commissievergadering Algemeen Bestuur is op dinsdag 23 mei. Inspraak Het eerste deel van een commissievergadering is gereserveerd voor burgers, ledereen kan op een agendapunt inspreken, maar ook zelf een onderwerp inbrengen. Wie wil inspreken krijgt daarvoor vijf minuten de tijd, maar moet dat wel 24 uur voor de vergadering laten weten aan de commissiegriffïer. Dat zijn Ko Noordhoek, telefoon 67 54 82 en Ans de Nooijer, telefoon 67 54 81. De volledige agenda's van de commissievergaderingen zijn te bekijken op www.middelburg.nl. De stukken liggen vijf dagen voor de vergadering ook ter inzage in de hal van het stadskantoor. Het werven, begeleiden en behouden van vrijwilligers zijn thema's die voor alle vrijwilligersorganisaties van belang zijn, maar niet altijd makkelijk zijn te verwezenlijken. Daarom organiseert Stichting Welzijn Middelburg (vrijwilligerssteunpunt Samen Vrijwillig) een reeks van 3 IDEE bijeenkomsten, waarin tips, trucs en tools worden gedeeld. Op 16 mei gaat het over het werven van vrijwilligers, op 8 juni wordt het begeleiden van vrijwilligers behandeld en op 27 juni wordt het behouden van vrijwilligers besproken. Alle bijeenkomsten duren van 19.00 tot 21.00 uur. De bijeenkomsten vinden plaats in Porthos, Sint Sebastiaanstraat 12 in Middelburg. Vrijwil ligersorganisaties die (o.a.) actief zijn in de gemeente Middelburg kunnen zich nog aanmelden voor één of meerdere bijeenkomsten. Meer informatie en aanmelden via het Kennisplatform voor vrijwilligers: www.welzijnmiddelburg.nl/vrijwilligerswerk De voorjaarsronde van de wijktafels is in volle gang. In mei zijn er de volgende wijktafels die u als inwoner kunt bezoeken. Donderdag 11 mei wijktafel Klarenbeek/Veersepoort in Café Willem Dinsdag 16 mei dorpstafel Nieuw- en Sint Joosland in het Dorpshuis Dinsdag 16 mei wijktafel Binnenstad in de Schouwburg GEANNULEERD Donderdag 18 mei wijktafel Nieuw Middelburg (Nieuwe datum volgt) Dinsdag 30 mei wijktafel Mortiere in hotel Van der Valk De bijeenkomsten Nieuw- en Sint Joosland, Binnenstad en Mortiere beginnen 20.00 uur met inloop vanaf 19.30 uur. De wijktafel Klarenbeek/ Veersepoort begint 20.15 uur met inloop vanaf 20.00 uur. Tijdens de wijktafels komen in een paar uur tijd de actualiteiten aan bod. Zowel projecten en plannen van het wijkteam als van de gemeente. Tij dens de avond kunt u kennismaken met het wijkteam, de wijkwethouder en de wijkmanager van uw wijk. Daarnaast is het de ideale gelegenheid om wensen of klachten kenbaar te maken. U bent als bewoner of onder nemer van harte welkom deze wijktafels te bezoeken.

de Faam | 2017 | | pagina 9