Middelburgs Abdij Bier Festival gaat van start PLflMECO Uitnodiging PLAFONDSHOW Plafonds Sierlijsten Verlichting 'ir Het Joodse leven in ons land voor de oorlog terwijl de meubels blijven staan Een nieuw plafond in 1 dag! Geschikt voor elke ruimte. Vrijdag 12 mei van 14.00 tot 18.00 uur. Zaterdag 13 mei van 10.00 tot 16.00 uur. Schone montage in één dag. Zonder hakken en breken. De meubels kunnen blijven staan. Voor elke interieurstijl. Verlichting naar wens. Uit één geheel op maat gemaakt. Plameco Plafonds Van Gilst v.o.f. Showroom: Columbusweg 3,4462 HA Goes Tel: 0113-270000 - www.plameco.nl 27 WOENSDAG 10 MEI 2017 MfDDELBURG Het derde deel van de boekenserie Jood se Huizen werd afgelopen zondag gepresenteerd in boekhandel de Drvkkery in Middelburg. Voor dit boek schreef Rebecca van Wittene een verhaal over de oude sla gerij van Os in Middelburg. Van Wittene interviewde op deze middag redacteur Esther Shaya. Beide auteurs droegen hun verhaal uit het boek voor. Hoe zag het vooroorlogse joodse leven in Nederland er uit? Wat gebeurde er in de cir ca zesendertigduizend huizen die door joodse landgenoten werden bewoond? Joodse Huizen deel 3 houdt met 29 verhalen de herinneringen le vend aan de Nederlandse jo den en hun cultuur. De vluch- telingenthematiek is in Joodse Huizen 3 prominent aanwezig. Maar liefst tien van de verha len gaan over joden die vanuit heel Europa naar Nederland kwamen en hier hun plek pro beerden te vinden. De parallel met de huidige actualiteit is onontkoombaar. De verhalen in dit deel spelen zich af in verschillende plaatsen in Ne derland. Ze gaan over een turntalent, een voddenboer, een hoogleraar, een wiskundi ge, een kunstschilder, een huisarts, een leraar, een para plumaker: kortom, over men sen als u en ik. In Joodse hui zen deel 3 staan bijdragen van o.a. Rob Snijders, Esther Sha ya, Joanne Nihom, Annemiek Lely, Denise Citroen, Erik Brouwer, Esther Gaarlandt, Es ther Pouwels, E. Schaap, Soesja Citroen, Stefan van der Poel, Trea Scholten, Moshé Lewkowitz en Chaja Polak. Het derde deel van de boekenserie Joodse Huizen werd afgelopen zondag gepresenteerd in boekhandel de Drvkkery in Middelburg. PLAFONDS Tijdens deze speciale show kunt u zich uitvoerig laten voorlichten over de vele mogelijkheden van dit unieke en beproefde plafondsysteem. De koffie staat klaar! MIDDELBURG - De Stichting Bier in Zeeland (BIZ) organi seert het Middelburgs Abdij Bier Festival dit jaar voor de derde keer. De. locatie is de historische Onze Lieve-Vrouw abdij aan het Abdijplein in Middelburg. Doel van het tweedaagse festival is om be zoekers kennis te laten maken met allerlei klooster- en abdij bieren uit verschillende lan den. Maar bovenal is het de plek waar Zeeuwse brouwe rijen hun nieuwste biersma ken presenteren. Degene die de biercultuur in Zeeland heeft gepromoot is mede au teurvan het boek Hop en gerst veredeld, Eric Hageman. Sa men met Toon Franken be schrijft hij in het boek het bierverleden van Middelburg en omstreken vanaf het jaar 1700. Hageman overleed drie jaar geleden en zijn naam blijft onverbrekelijk verbon- In de kloostergangen van de Middelburgse abdij proeven bezoekers kloosterbieren. FOTO: Ricardo Kievit den aan het festival. Renny Minnaert: "Na jaren lang het Jazzfestival georgani seerd te hebben, ben ik met Eric Hageman na gaan denken om een bierfestival op te zet ten. Het bestuur van de pro vincie had er wel oren naar en zodoende zijn we dit jaar aan de derde editie toe. BIZ zorgt voor het programma: stads dichter Karei Leeftink opent het festival vrijdag om 17.00 uur. De exclusiviteit zit 'm in het assortiment: enkel kloos ter- en trappistenbieren kun nen worden geproefd. Tien Zeeuwse brouwers, vier Ne derlandse kloosterbrouwers en zes Belgische abdijbierpro ducenten zijn present. In de stand van BIZ zijn exclusieve abdij- en kloosterbieren uit Duitsland, Oostenrijk, Zwit serland, Italië, Frankrijk, Span je, Schotland en België aan wezig. Daarnaast zijn er lezingen over bijvoorbeeld de invloed van mout op de smaak van bier. Een paar foodtrucks en muziek van accordeonist Monty van Belzen maken het festival compleet.

de Faam | 2017 | | pagina 27