Middelburg8oo Wij zijn De Stad: ll< doe zoals ik het doe Stichting Evenementen Middelburg Vereniging Ondernemers Middelburg moet dit jaar verdubbelen Burgemeester Harald Bergmann"Ik ben trots op de Middelburgse ondernemers" Middelburg 800 jaar is een feest voor iedereen; van jong tot oud, inwoner, bezoeker of toerist. Cemeente, ondernemers en het hoger onderwijs trekken samen op. Organisaties en particulieren konden ideeën inzenden naar een speciale website en de werkgroep heeft hieruit een keuze gemaakt Voorzitter van Middelburg 800, Frank Bijleveld: "Doel is om in november de stad een spectaculair cadeau te geven door middel van het project Waterlicht. We willen Zeeland internationaal op de kaart te zetten met Middelburg als plaats van allure en kansen. Op die manier geven we de toekomst van Zeeland en Middel burg een extra impuls voor de komende acht jaar, met het accent op onderwijs, cultuur en innovatie. I k denk aan Nacht van de Nacht, jazzfestival en Stadsfeesten. Veel evenementen komen jaarlijks of tweejaarlijks terug. Middelburg is één, maar Zeeland is ons handelsmerk, daarmee hebben we goud in handen, ledereen is sterk in zijn eigen kern. Ik ben trots op de stad en daar wil ik graag mijn steentje aan bijdragen." Foto: William van der Voort Middelburg heeft een aantrekkelijke, historische binnenstad met een gevarieerd winkelaanbod. Kijk naar de aanblik van de oude stad met al haar markante monumenten en aan de andere kant de vele ondernemers die met hun zaken publiek trekken. Naast de grootwinkelbedrijven is er eèn divers aanbod van kleinere winkels en dat onderscheidt Middelburg van de twee andere koopsteden Goes en Vlissingen. Mensen gaan juist op zoek naar dingen die niet overal te vinden zijn. Het is vooral de betrokkenheid bij de omgeving die ondernemers vasthoudt. Dat geldt zeker ook voor de industrieterreinen Ramsburg, Arnestein en Mortiere/ZEP. Mede door de ligging blijven deze terreinen interessant voor huidige en toekomstige ondernemers. Ik ben trots op ze. Wij zijn De Stad is een podium voor verhalen, foto's, interviews en opinie over de binnenstad. Een prach tige aanvulling om al het moois wat de binnenstad biedt op een toegankelijke manier op internet, Face- book, Twitter en Instagram te zetten. Edwin Mijns- bergen is de man die verantwoordelijk voor alles wat te lezen en te zien is. Edwin: "In 2010 vertrok ik bij de bibliotheek en startte ik met Middelburg Dronk. Een facebookpagina, waar ik op informele wijze berichten plaats over de geschie denis van de horeca in de binnenstad. De Vereniging Ondernemers Middelburg (VOM) heeft mij toen be naderd om ook zoiets voor de hele stad te doen; eerst met de facebookpagina Wij zijn De Stad en later is de website erbij gekomen. Mijn grootste strategie is dat ik geen strategie heb. Ik loop door de stad en daar waar ik iets hoor, ga ik simpel met mijn telefoon filmpjes ma ken en later werk ik teksten uit; maak er foto's bij en zet het op de site. Ik ben erg nieuwsgierig en wil alles weten. Op die manier ben ik ook bovenin het stadhuis geweest of heb over de daken gelopen van de Abdij. Een kwestie van vragen wie daarvoor toestemming geeft. Bij officiële gelegenheden kom ik niet graag, ik ga liever een week eerder. Ik wil niet met professione le apparatuur werken, want dan gaan ze er echt voor zitten en dat wil ik niet. Mijn grootste kracht is dat ik geen agenda heb." In Februari 1965 is de Stich ting Evenementen Middel burg (SEM) ontstaan uit de Stichting Middelburgse Bra- deriedagen. Stichting Cere moniemeesters en Horeca Activiteiten Middelburg. De SEM heeft drie kerntaken: het promoten van de stad, het positioneren van de stad als levendig middelpunt en gezellig winkelhart en een sa menbundeling van krachten om met gezellige evenemen ten en leuke festiviteiten het aanzien van de stad naar een hoger niveau te tillen. Voorzitter Sjaak van den Berg: "In de SEM werk ik samen met dertig fantastische vrij willigers. Dat is gewoon goud. Als tegenhanger voor kleinere evenementen, is het goed dat de SEM er is. Denk bijvoor beeld aan de Oldtimerdag, Koningsdag, kleedjesmarkt. Bouwplaats Middelburg en de intocht van Sinterklaas. Zonder steun van de onderne mers zou zoiets niet kunnen. Net belde iemand van de VOM nog over de jaarlijkse hutten- bouw met kinderen in Middel burg-Noord. Drie dagen lang spelen zo'n 6po kinderen in juli in een zelfgemaakt dorp." Van den Berg wordt steeds en thousiaster: "Zevenenveertig jaar geleden ben ik naar Mid delburg gekomen en direct begonnen als hoofdpiet, naast Gert de Ru als Sint en tot slot heb ik zelf de mijter opgezet. Ik herinner mij nog het eve nement Maritiem: Van Heden tot Verleden. Ik hoefde burge meester Schouwenaar maar te bellen en alles werd geregeld, compleet met helikopters en straaljagers boven het Kanaal. Ik weet nog goed dat hij mijn vrouw belde. "Je moet hem zeggen dat ik een goed en slecht bericht heb. Ik begin met het goede bericht. De Ko ninklijke familie komt op 30 april 2010 naar Middelburg en het slechte bericht is dat Sjaak dit moet organiseren." Sjaak: "Het mooiste compli ment van de Koningin was tijdens haar slottoespraak op het bordes van het stadhuis: Middelburg heeft ons en het volk Koninginnedag terug gegeven." Ik denk ook met plezier terug aan de jaarlijkse braderie die duizenden men sen trok. Ik hoop dat de SEM nog jarenlang evenementen blijft organiseren." De Vereniging Ondernemers Middelburg (VOM) is ruim twintig jaar geleden ontstaan uit vier straatverengingen. De gemeente was in die tijd bezig met de herinrichting van de Binnenstad en ver langde één aanspreekpunt De VOM was geboren. Waarnemend voorzitter van de VOM, Dick Anbeek: Wij werken samen met de web site Wij zijn De Stad; een po dium voor verhalen, foto's, interviews en opinie over de binnenstad. Een prachtige aanvulling om al het moois wat Middelburg biedt op een toegankelijke manier te communiceren via internet, Facebook, Twitter en Insta gram." Anbeek heeft voor zichzelf drie doelen geformuleerd, die tijdens zijn aantreden gere aliseerd moeten worden. Sa men met de gemeente moeten oplossingen gezocht worden voor een aantrekkelijke bin nenstad. Dit heeft geleid tot een Actieplan Binnenstad. En daaruit voortgekomen is de regiegroep Binnenstad, die bestaat uit de VOM, vertegen woordigers van de onroerend goed branche en de toeristi sche sector. Er worden wel wat punten uitgevoerd, zoals het aanstellen van een acquisi teur Binnenstad. Aan de hand van het Actieplan Binnenstad probeert die de leegstand van winkels zoveel mogelijk tegen te gaan. Verder zal de regie groep eind dit jaar de nieuwe verlichting in de binnenstad presenteren. Het Stadhuis zal worden verlicht, evenals de Lange Jan en de Kloveniers doelen. Anbeek: "Maar we willen eigenlijk op alle uitein den van het winkelgebied een historisch gebouw prachtig verlichten." Het derde punt wat de VOM wil realiseren is de stad gast vrijer en schoner te maken. Dat houdt in dat er dagelijks een karretje door de stad rijdt met mensen die zwerfvuil op ruimen, maar ook toeristen de weg wijzen. Ze krijgen een soort gastheerfunctie in de stad. Middelburg hoort bij de beste winkelsteden van Ne derland en dat wil de VOM zo houden.

de Faam | 2017 | | pagina 17