Al vijftig jaar struinen in de duinen zomerbloeiers vele soorten zoals geranium, fuchsia, petunio, verbena of lobelia per stuk -■ Sundaville XL potmaat 0 19 cm diverse kleuren per stuk Anthurium potmaat 0 12 cm diverse kleuren per stuk Mariska den Hartog Aanbiedingen uit deze advertentie zijn geldig t/m zaterdag 13 mei. @ogrimarkt Prijswijzigingen en drukfouten voorbehouden. Kijk voor openingstijden en overige informatie op www.agrimarkt.nl 14 WOENSDAG 10 MEI 2017 Nieuw fotoboek WESTENSCHOUWEN - Sinds jaar en dag stellen ze boekjes samen met fietsroutes en veel informatie over de aanwezige flora en fauna in de Westhoek. Om te vieren dat Jan al vijftig jaar door de duinen struint is het fotoboek Te Gast op Schouwen-Duiveland samen gesteld. Foto's vertellen "Het is vooral een boek ge worden waarin de foto's het verhaal vertellen", licht Jan toe. "Er staat wel een inleiding in, zodat de lezer een beetje meer weet over onze achter grond en de geschiedenis van het gidsen in de natuur. De fo to's laten veelal zien hoe de Westerse Laagte, ook wel de Meeuwenduinen, is ontdaan van duindoornstruiken, vlie ren, Amerikaanse vogelkers, abelen, wilgen en elzen. Zo krijgt de oorspronkelijke duin vegetatie misschien weer een kans zich te herstellen." Maar zoals bij alle boekjes die Jan en Ellen maken, kunnen de fietsroutes natuurlijk niet ont breken in dit nieuwe fotoboek. Fietsroutes Er staan er zes in, die het stel allemaal zelf gefietst heeft. Ze voeren vanaf Schouwen-Dui veland naar Veere, Middel burg of Oostkapelle. "We heb ben altijd veel routes gemaakt over ons 'eigen' eiland, maar FIETSROUTES er komen ook heel vaak men sen bij ons een fiets huren die naar Domburg willen of naar Veere. En waarom eigenlijk ook niet? Daar is ook heel veel mooie natuur te zien. Neem de route over de stormvloed kering naar de Banjaard en terug. In deze tijd van het jaar zit het daar bomvol nachtega len. Prachtig. De routes zijn over het algemeen een rondje, dus je kunt natuurlijk op iede re willekeurige piek beginnen. Al start je in Veere, dat maakt niet uit." Het fotoboek Te Gast op Schouwen is gemaakt in een oplage van duizend stuks en tot stand gekomen zonder subsidie en met behulp van diverse ondernemers. Dat voor elkaar krijgen kost Jan weinig moeite. "De meesten kennen me en als ze me aan zien komen, weten ze al hoe laat het is. Ze helpen graag mee." Te koop Het boek telt 32 pagina's en is voor 8,95 euro te koop bij on der andere de Drukkerij in Middelburg, Fiets Outlet in Zierikzee, Bakkerij Sonnemans in Burgh, Pizzeria di Firenze in Westenschouwen en de Klei ne Stern in Haamstede. Om te vieren dat Jan Midavaine al Dirk-Jan Gjeltèma vijftig jaar door de duinen struint is het fotoboek Te Gast op Schouwen-Duiveland samengesteia. tu 1U:

de Faam | 2017 | | pagina 14