100% Wonen i 0*0 Levensloopbestendig wonen naar eigen wens in de natuur Kom in de Zeeuwse molens tijdens de nationale Molendag In een groene omgeving van natuur en prachtige boomgaar den ligt 0e Grenadier in Biezelinge. Oe nieuwbouwwoningen die deze krant vandaag mag bezoeken liggen bij een water loop waar eeuwen geleden het havenkanaal naar Biezelinge lag. De levensloopbestendige woningen van De Grenadier in Biezelinge kunnen worden ingedeeld naar de wensen van de koper. FOTO: FAASSE FERMONT BIEZELINGE Het kleinschali ge project De Bieselinghe in Kapelle heeft precies de ei genschappen die wonen in De Grenadier tot een soort van permanente vakantie maakt. Het is met name het zeer aan trekkelijke gebied van groen, water, ruimte, rust en een weidse blik dat tot de verbeel ding spreekt. Dat de A58 en de voorzieningen van Kapelle op slechts enkele minuten af stand liggen is aan de rust niet te merken. Kenmerkend aan de twee-on der-een-kap woningen van De Grenadier is dat het ont werp op speelse wijze gebruik maakt van kubistische vor men. Het design past bij de rust van de natuurlijke omge ving, terwijl het er tegelijker tijd een contrast mee vormt waardoor het niet gaat verve len. Een belangrijkere eigen schap is dat de woning in de basis levensloopbestendig zijn. Het complete woonpro- gramma, inclusief slaapkamer en badkamer, wordt op de be gane grond gerealiseerd. Comfortabel, onderhouds- vriendelijk en erg gemakkelijk en niet alleen voor senioren. Standaard is er namelijk ook in een tweede badkamer en twee slaapkamers op de ver dieping voorzien, waardoor de woningen ook perfect als ge zinswoning kunnen functio neren. 'In de basis' en 'standaard' zijn belangrijke sleutelwoorden voor De Grenadier. De ontwer pers van Aannemingsbedrijf Fraanje hebben in het project de indeling van de woningen flexibel opgezet, waardoor er volop rekening gehouden kan worden met de wensen van de koper. Zo kan de verdieping verkort worden, waardoor er een slaapkamer komt te ver vallen. Er kan een garage wor den gerealiseerd met behoud van levensloopbestendig wo nen door de achterzijde uit te bouwen met een slaapkamer en badkamer, bijkomend voordeel is dan dat het moge lijk wordt de verdieping naar eigen wens uit te bouwen. Net zo gemakkelijk kan de slaap kamer en badkamer op de be gane grond plaats maken voor een garage. De straat heeft overigens ook meer dan vol doende slaapplaatsen voor de auto, dus zelf de garage een andere bestemming geven is ook een optie. De woonkamer kan van de voorzijde naar de tuinzijde ge wisseld worden en de kers op de taart is wel de mogelijkheid om een groot dakterras aan de woning toe te voegen. Verko pend makelaar Faasse Fer- mont uit Goes gaat graag de uitdaging aan om over elke woonwens te praten. De woningen hebben de energieklasse A++ en zijn dus erg zuinig. De kozijnen wor den in kunststof uitgevoerd en de huizen zijn voorzien van vloerverwarming. Van de in totaal elf woningen zijn er nog zes beschikbaar. Molens zijn onlosmakelijk verbonden met ons Zeeuwse land schap. En dan hebben we het nu uiteraard over de klassieke, houten molens. In tegenstelling tot het Hollandse landschap zien we hier hoofdzakelijk korenmolens en slechts af en toe een watermolen. Op Noord- en Zuid-Beveland wordt dit weekend voor de 45ste keer Molendag gehouden, onderdeel van de landelijke Molendag. GOES Komend weekend vormt de uitgelezen kans om een molen in de buurt van binnen te bekijken. Ruim 900 molens door het hele land zullen draaien of malen en het merendeel zet de deuren open vor het publiek. In Zeeland gaan maar liefst 43 molens open. Kom binnen en ervaar van dichtbij het stoere karak ter van de molen en de mole naar. Kijk op molens.nl welke molens bij jou in de buurt open zijn. Bijzonder Vele Zeeuwse moleneigena ren, molenaars en vrijwilligers organiseren extra activiteiten om het bezoek dubbel zo leuk te maken. Denk daarbij aan pannenkoeken en brood bak ken, speurtochten, fiets- en wandelroutes, molen- en streekmarkten en vele activi teiten voor kinderen, in Zeel and zijn bijvoorbeeld combi neert bijvoorbeeld De Vijf Gebroeders in Heinkenszand de Molendag met een molen- markt, oude tractoren, dors- kassen en pannenkoeken eten. In Goes kunnen bezoe kers bij de Koornbloem op de markt oude boeken en tijd schriften kopen, aan de over kant, bij molen Windlust in Hoek, wordt Axelse kleder dracht gepresenteerd, zie je hoe paeremessen worden ge sneden en kun je heerlijke pannenkoeken eten. Kleurwedstrijd Voor de allerkleinsten ligt op elke opengestelde molen een gratis Molen-kleurboekje klaar. Dit boekje staat vol met mooie kleurplaten waarmee zij de verschillende molenty pen leren ontdekken. Daar naast kunnen de kinderen meedoen aan een kleurwed strijd. Vereniging De Holland- sche Molen beloont de mooi ste kleurplaat met een molenbezoek voor de hele schoolklas van de winnaar. Molendag Nationale Molendag wordt georganiseerd door vereni ging De Hollandsche Molen en Het Gilde van Vrijwillige Mole- W5>| Bij molen De Vijf Gebroeders in Fleinkenszand zijn een een moten- markt, oude tractoren, dorskassen en pannenkoeken. FOTO: PR DE VIJF naars. Daarnaast wordt de dag mede mogelijk gemaakt door de BankGiro Loterij. Het volle dige programma voor Natio nale Molendag vind je op mo- lens.nl 1.200 MOLENS Als de molen voor bezoekers open is, dan hangt de blauwe wimpel uit. Een molen bezoeken is leuk. Wilt u een molen bezoeken, kijk dan op www.molens.nl GOES Stichting Land schapsbeheer Zeeland zoekt vrijwilligers die wil len helpen bij het controle ren van landschappelijke beplantingen op bacte rie-infecties. Het gaat voor namelijk om heggen met veel meidoorns op Zuid-Beveland. De bedrei ging van deze heggen is de gevreesde 'bacterievuur'. Dit is een besmettelijke ziekte die begin zestiger ja ren voor het eerst van zich deed spreken en sindsdien met enige regelmaat terug komt. Dat kan rampzalig zijn voor kwekers, telers, maar ook voor natuur en landschap. De eerste verse aantastin gen van bacterievuur, ook wel perenvuur genoemd, treden op als de struiken net goed in blad en bloe sem staan en de tempera tuur boven 17 graden Celsi us stijgt. De uiteinden van jonge scheuten gaan bruin tot zwart verkleuren en hangen er dan een beetje bij als een uitgebrande lu cifer, dit verschijnsel noemt men "vaantjes". Ook de bloemen kunnen besmet raken. Infecties kunnen er al snel toe leiden dat de desbetreffende struik ja renlang wegkwijnt. Dit kan worden voorkomen als de aangetaste delen tot ruim 50 cm onder de zichtbare aantasting worden geknipt. Op voorwaarde dat dit re gelmatig en nauwkeurig gebeurt blijkt dit de ziekte onder de duim te houden. Stichting Landschapsbe heer Zeeland (SLZ) past al jaren deze werkwijze toe om de karakteristieke mei doornhagen in Zuid- Beve land in stand te kunnen houden. Het werk bestaat uit het lopen langs hagen en zieke takken er uit te knippen. Grotere of dikkere takken worden later door de eigenaar zelf of door SLZ uitgevoerd. De locatie er van wordt met een gps vastgelegd. De specialisten van SLZ zijn vanaf eind mei tot eind van de zomer weer op pad in het buitengebied van Zuid-Beveland om de mei doornhagen van particulie ren te controleren. Zij zoe ken daarbij nog hulp van vrijwilligers. Bent u geïnte resseerd in het behoud van de landschappelijke hagen kom dan naar de startbij eenkomst op donderdag ochtend 18 mei aanstaande in Zuid Beveland. Meld u hiervoor aan via info@ landschapsbeheerzeeland. nl. Wilt u zich gelijk aanmel den als vrijwilliger om één a tweemaal per week een dag het veld in te gaan, stuur dan een email aan info@landschapsbeheer- zeeland.nl of meld u aan via de website www.na- tuurwerkzeeland.nl. Op deze website staan meer vacatures voor vrijwilli gerswerk in het landschap. KENMERKEND Kenmerken van de nieuwbouwwoningen De Grenadier zijn het kubistische ontwerp, de levensloopbi stendigheid, de flexibiliteit van de indeling naar eigen wens en de natuurlijke en rustige omgeving.

de Faam | 2017 | | pagina 13