Naar Vlissingen met 'Bikini-Express' Maak selfie in 3D Hond Syra houdt van spelletjes en water Paasfeest op de Markt Nieuw stuk van de STEG 5 WOENSDAG 12 APRIL 2017 ffimw; CTifll NOMINATIE Blauwgeruite Ziel ING! N - Het was eeri warme zomer en het ging voortvarend met de Schel- destad. Zowel op economisch gebied en toerisme. Vanaf 1 juli reed de toeristentrein weer voor het eerst vanaf Ha- gen-Keulen die vakantiegan gers uit Duitsland richting Zeeland bracht om 'uit de stoffige alledaagse sleur in het Roergebied alleen of met familie naar de Zeeuwse stranden af te reizen. Is het vreemd dat deze sneltreinen die in de maanden juli en au gustus op zaterdagen mensen af en aan vervoeren in de loop der jaren de naam de 'Biki ni-Express' kreeg? ((PZC 4/7/1967)- Eindpunt van de trein was Vlissingen en de krant publiceerde een foto van een vol Vlissings perron 'En dat was 'm weer, de eerste 'Bi kini-Express' van dit seizoen. Met blauw gestippelde biki ni's, met beatmuziek, zonder restauratie naar zon, strand en duinen'. De trein vertrok vanuit Duitsland en met enkel stopplaatsen in Venlo en Eindhoven werd via Roosendaal naar Zeeland ge reden, zodat aan boord ook de nodige toeristen uit Brabant en Limburg naar de Zeeuwse kust konden reizen. Door de grote stroom toeristen floreer de ook het Vlissingse uitgaan sleven. Zoals in dancing Victo ria, in de volksmond 'de Vic' op de Boulevard. Of nachtclub La Cave op de Nieuwendijk en het Concertgebouw (het te genwoordige Arsenaalthea ter). In die laatstgenoemde locaties speelden veel live-bandjes waaronder grote namen uit de nederpop. Al leen al in de zomer van 1967 speelden in Vlissingen in het Concertgebouw de neder- beatbands The Tee Set en The Hunters (met gitarist Jan Ak kerman) en in La Cave de loka le bekende bands Flarth en Group '69. Flarth was een Vlis singse groep met gitarist Leo van de Ketterij die later bij Shocking Blue zou gaan spe len. Group '69 veranderde hun naam in Dragonfly (met o.a. Johnny Caljouw en Rudi de Queljoe) en brak landelijk door. Ze stonden in het voor programma van Pink Floyd in het Vlissingse Concertgebouw. Vlissingen was hip en swing de als nooit tevoren! Ook een andere Vlissinger deed voor het eerst van zich spreken. Hans Verhagen, geboren Vlis- Dancing Victoria aan de Boulevard Bankert, in de volksmond 'De Vic'genoemd. Foto: Collectie Gemeentearchief Vlissingen singer en later dichter en schrijver en winnaar van de PC Hooftprijs maakte die zomer de eerste aflevering van het omstreden hippieprogramma 'Hoepla' voor de VPRO. Een spraakmakend 'bont, snel en flitsend' televisieprogramma waarvan de eerste aflevering op 28 juli meteen veel stof deed opwaaien. De tweede aflevering zorgde voor nog meer commotie nadat Verha gen en consorten in dat pro gramma het volledig naakte lichaam van model Phil Bloom voor de camera zette. Zoiets was nog nooit vertoond op de Nederlandse televisie MIDDELBURG - Wie echt een origineel cadeau wil voor Moederdag, kan nu zichzelf cadeau doen! In 3D weliswaar en op Pinkeltjeformaat maar toch. Op woensdag 19 april en vrij dag 21 april kun je tussen 13.00 en 17.00 uur een uniek Moe derdagcadeau maken in het FabLab van ZB Planbureau en Bibliotheek van Zeeland. Je kunt jezelf 3D laten inscannen en uitprinten in miniatuur. De minimum leeftijd om hieraan mee te doen is 6 jaar. De kos ten zijn per print 20 euro. Aan melden kan via de agenda op - De 'blauwe golf' voor de recreatievaart blijft in 2017 gehandhaafd. Watersporters kunnen vanaf 15 april tot en met 31 oktober weer in minder dan een uur alle vijf bruggen over het Ka- www.dezb.nl. Het laten in scannen duurt ongeveer 15 minuten. Je kunt zelf een fa voriete kleur uitkiezen. Het printen van je eigen minia tuurversie duurt twee uur en zal nog nabewerkt worden. De miniatuur is vijf centimeter hoog. Je krijgt bericht wan neer deze klaar is om op te halen. FabLab Zeeland FabLab Zeeland is een leer- en werkplaats van ZB Planbureau en Bibliotheek van Zeeland, waar iedereen spelenderwijs kan kennis maken met digitale naai door Walcheren voorbij varen. Provincie Zeeland past in het zomerseizoen zes keer per dag de brugtijden aan op de snelheid van de recreatie vaart. Dit is gewijzigd ten op zichte van eerdere jaren: toen kon er drie keer per dag snel ler door het kanaal gevaren worden. Er is nu elke twee uur een blauwe golf; zowel van Vlissingen richting Veere als omgekeerd. fabricage. Je kunt de machines van het FabLab gebruiken voor je werk, opleiding of hobby. In FabLab Zeeland staan moderne, computerge stuurde 'maakmachines', zoals 3D-printers, een lasersnijder, een vinylsnijder, een 3D-scan- ner en een transferpers. Met behulp van de aanwezige ont- werpsoftware en FabSheets kun je zelf dingen maken of leren maken. Het FabLab be vindt zich in het souterrain van de ZB. Meer informatie op www. dezb.nl Honderd afleveringen van Blauwgeruite Ziel zijn gebundeld in 'Blauwgeruite Ziel' (Vlissingse Verhalen)' door Uitgeverij Den Boer-De Ruiter. Het ligt in de Zeeuwse boekhand dels en kost 15 euro. In het boek afleveringen met nieuwe feitjes en reacties, rijk geïllus treerd met foto's uit de collectie Gemeentearchief Vlissingen. - De Sou- burgse toneelvereniging STEC staat komend week end met een nieuw toneel stuk op de planken. De mo derne komedie Hartblok is op 15 en 22 april om 20.00 uur te zien in De Zwaan. Deze soms absurde kome die, die laveert tussen slap stick, slappe en diepzinnige gesprekken, laat zien hoe zwaar het soms is om vol wassen te moeten zijn en hoe heerlijk het kan zijn daar aan te ontsnappen. Meer info over de kaartver koop via www.stec.nu. VLISSINGEN - Syra is een lieve teef van 2008. Ze is hier in het asiel omdat ze absoluut niet met katten kan en hier een aanvaring mee heeft gehad. Ze woonde in een gezin met kinderen en een ander hond. Het is voor haar leeftijd een energieke gezonde hond. Ze houd van spelletjes en is dol op water, Syra kan ook goed mee naast de fiets. Syra is ge steriliseerd. Meer informatie over Syra is te vinden op www.dierenasiel- walcheren.nl. MIDDELBURG - De Zeeuwse kunstenaar Frank Leenhouts, vaste exposant in Galerie T in Middelburg, is genomineerd voor de Nederlandse Portret- prijs. Galerie T is gevestigd in de huizen De Egelantier, De Croone en De twee Visschen aan de Turfkaai in Middelburg. MIDDELBURG - Op 15,16 en 17 april wordt op de Markt in Middelburg de paasfair ge houden, een jaarlijks terugke rend evenement dat de start inluidt van het marktseizoen. De fair is zaterdag van 10.00 tot 17.00 en zondag en maan dag van 11.00 uur tot 17.00 uur. De toegang is gratis. Pagodetenten Er staan pagodetenten afge wisseld met marktkramen. Het aanbod op de paasfair be staat uit klein antiek zoals spiegels, meubelen, oude ver lichting, aardewerk, zilveren objecten, en oude decoratieve zaken om de tuin en de wo ning mee te decoreren. Daar naast zijn er ook kramen met boeken en prentbriefkaarten. Muziek Zaterdag wordt de muzikale omlijsting verzorgd door Ed Citroen uit Voorschoten en Belinda Hemelaar uit Terneu- zen. Bij Ed kan het publiek verzoeknummers aanvragen. Daarbij begeleidt hij zich op gitaar. Ed betreedt het podium van 12.00 tot 16.00 uur. Heeft u thuis iets waar van u niet weet wat het is of wilt u gewoon eens weten wat het waard is Breng het dan mee naar de paasfair, op de paasfair kom je het te weten.

de Faam | 2017 | | pagina 5