Wonen 100% Perfecte locatie voor praktijk aan huis of Bed&Breakfast Er zijn veel betere oplossingen dan de sleutel onder deurmat Decoratie bij Bric a Brac Deelnemers Kunstroute Workshop hangplanten Als ouderen zelfde deur niet meer kunnen openen, dan is een toegangssysteem te overwegen. Let op het keurmerk. Foto: CW certificeerd product heeft." vari sleutelkluisjes: https:// Bekijk ook eens een filmpje www.youtube.com/wat- over de inbraakwerendheid ch?v=0lssir6YfME. Een erkend bedrijf in de buurt is te vinden via www.politiekeurmerk.nl. Meer informatie voor senioren staat op http://www.politiekeurmerk.nl/ bewoners/wat-kan-ik-zelf-doen/senioren/. 14 WOENSDAG 12 APRIL 2017 door bezorgde, welwillende kinderen. Neem de tijd om een keuze te maken en houdt tegelijkertijd het onderwerp wel bespreek baar. Leg zeker geen sleutel meer onder de deurmat. VLISSINGEN - Als je minder mobiel bent, kan dat een be lemmering vormen. Hoe doe je de deur open? En doe je nog wel de deur open voor ieder een? De Faam ging op onderzoek naar passende oplossingen en sprak met diverse deskundi gen. Lilian Tieman van het Cen trum voor Criminaliteitspre ventie en Veiligheid (CCV) ad viseert om onder andere over dit soort vraagstukken goed na te denken. Bijvoorbeeld samen met fami lie, vrienden, buurtbewoners of professionals van de zor ginstelling of woningbouw corporatie. Een goed systeem kan het da gelijks leven een stuk makke lijker maken. Toegangssysteem De thuiszorgmedewerker, maaltijdservice en schoonma ker moeten allemaal (zorg) woningen binnen kunnen. In brekers of mensen die mis bruik van de bewoner willen maken, horen er niet thuis. Als ouderen zelf de deur niet meer kunnen openen, dan is een toegangssysteem te over wegen. Gezamenlijk systeem Woont u in een woning van een zorginstelling, bespreek nut en noodzaak van een toe gangssysteem dan gezamen lijk. Laat u niet iets aanpraten wat u niet wilt of wat u wei gert te gebruiken, ook niet Codebediening Er zijn twee soorten systemen: mechanische en elektroni sche. Een sleutelkluisje is zo'n mechanische oplossing. Hier bij wordt een generale hoofd sleutel of een codebediening gebruikt om het kluisje te openen. Daarin ligt de sleutel van uw woning. Zo kan bij voorbeeld de thuiszorgmede werker naar binnen. Politiekeurmerk Lilian Tieman van het CCV: "Met een sleutelkluisje dat voldoet aan het Politiekeur merk Veilig Wonen, weet u zeker dat u een getest en ge- KOUDEKERKE - Vanwege het grote succes vorig jaar wordt ook dit jaar weer in Koudekerke en Dishoek een Bric a Brac (garagesale) gehouden. Op 15 april viert het hele dorp een uitver koop. ledereen mag mee doen. Wie leuke oude spul len over heeft mag dit op de zaterdag voor Pasen buiten op eigen terrein te koop zetten. Denk hierbij aan oude meubels, bric a brac, speelgoed, kleding en huishoudelijke apparaten. In de muziektent op het Dorpsplein is voor bezoe kers een plattegrond ver krijgbaar voor de betref fende locaties. Om het geheel in een feestelijke sfeer te brengen zal er van uit de muziektent een stemmig muziekje klinken. De locaties in het dorp zijn herkenbaar aan de goud kleurige ballonnen. De ga rage sale zal starten om 10.00 uur en ongeveer ein digen rond 16.00 uur. OOST-SOUBURG - Op za terdag 13 mei is de tweede kunstroute Oost-Souburg. Voor de Kunstroute Oost-Souburg worden nog deelnemers gezocht. Om een gevarieerd aanbod te kunnen bieden zijn veel deelnemers nodig. Op di verse locaties worden crea ties, ontwerpen of eigen dommen tentoongesteld. Ook kunnen mensen hun woning, tuin, carport of ga rage als locatie aanbieden. Ook mensen die een mu ziekinstrument bespelen zijn welkom zodat huiska merconcerten kunnen worden toegevoegd aan de route. Meer info via kun- stroute@zeelandnet.nl of kijk op facebookpagina Kunstroute Oost-Souburg. Aanmelden is mogelijk tot en met zaterdag 22 april. RITTHEM - Groei&Bloei houdt een workshop han ging basket op vrijdag 28 april bij Joyplant, Dorps straat 2 in Ritthem. De mid dag is van 14.00 tot 16.00 uur. Aanmelden kan tot en met 21 april. Koffie en thee met iets lekkers wordt aan geboden door Groei&Bloei, afdeling Walcheren. De basket stellen de deelne mers samen met éénjari gen die bij Joyplant te koop zijn. Alle verdere benodig de materialen zoals mos en grond zijn aanwezig. Het is mogelijk om zelf een bas ket mee te nemen, deze zijn ook ter plaatse te koop. Aanmelden via www.wal- cheren.groei.nl. licht in die kamers. "Door die speciale ramen kijkje hier aan alle kanten de straat in en op het speelveld aan de overkant. Prooijenspark is een rustig ge legen wijk met gezinnen van alle leeftijden. En je zit hier met de auto binnen drie mi nuten op de aansluiting met de nieuwe N59." De half open keuken met 6-pits fornuis is modern en licht van kleur. Erna zegt: "Al les is hier licht en dat maakt de woning nog ruimtelijker dan het al is qua oppervlakte. Er ligt op beide etages parket, ook op de trap en dat maakt de inrichting, of die nu mo dern of antiek is, warm en ge zellig." In de badkamer boven liggen Portugese tegels met een prachtig motief op de vloer, de badkamer beneden heeft vrolijk gekleurde tegels aan de wand. De master be droom is door het plaatsen van een tussenwand in twee- en te splitsen, zodat je van de drie slaapkamers eenvoudig vier slaapkamers kunt maken. De woning beschikt zowel bo ven als beneden over vol doende bergruimte. Volop privacy in de tuin Rondom de woning ligt een tuin met verschillende terras sen. Een flink houten tuinhuis maakt het geheel compleet. Via het tuinpad langs de voor- en zijkant van de woning kom je in de prachtig aangelegde achtertuin. Gedeeltelijk om heind door een heg en schut tingen biedt de tuin veel pri vacy. Het overkapte gedeelte aan de keuken biedt een per fecte zitplaats als je even een schaduwplekje zoekt. Kortom: een bijzondere, ruime en lich te hoekwoning met vier slaap kamers en twee badkamers. alle leeftijden, zowel met als door Conny den Heijer MIDDELBURG - De schitte rend gelegen vrijstaande hoekwoning van Erna is le- vensloopbestendig. "De gara ge is een paar jaar geleden omgebouwd tot slaapkamer met eigen badkamer." vertelt Erna. "Die is vanaf dat mo ment in gebruik geweest als Bed&Breakfast. Door de zij-in gang onder de carport naast het huis hadden de gasten hun eigen entree en konden zij een gedeelte van de tuin gebruiken. Maar zowel voor ouderen die levensloopbe- stendig willen wonen als voor iemand die een flinke wer kruimte of praktijk aan huis wil voeren, is déze ruimte zeer geschikt." Lichtinval door hoekramen Bijzonder aan de woning is de lichtinval: in de hoeken van de kamers, zowel boven als be neden, zijn hoekramen ge plaatst. Dit zorgt voor veel Levensloopbestendig wonen in een park aan de rand van Middelburg, met de mogelijkheid voor een Bed&Breakfast of praktijk aan huis. Het Prooijenspark staat garant voor groen, rust en ruimte. En toch binnen drie minuten op de snelweg. Erna de Haan bij een van de hoekramen die naar alle kanten een breed uitzicht geven. Foto: Conny den Heijer

de Faam | 2017 | | pagina 14