r Het woord aan raadslid Wim Steketee f Voorstel hervorming Porthos Bewonerswerkgroep Molenwater Commissievergaderingen Wijziging ophalen huisvuil Stadskantoor gesloten Gratis parkeren rondom de feestdagen OFFICIËLE PUBLICATIES MIDDEL BURG GEMEENTE MIDDELBURG Telefoon: 14 0118 Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: ©GemMiddelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur Verrommeling/ Middelburg 800 jaar Onder meer omdat wij als LPM aan de toeristen, maar ook aan onze inwoners een schone en leef bare stad willen presenteren, heb ben wij hiervoor enkele maanden geleden een voorstel ingediend bij de rest van de gemeenteraad. Helaas werd dit voorstel niet overgenomen. Het gevolg is dat de verrommeling in de stad nog steeds voortduurt. Dat betekent: grote rommel in de binnenstad met name ook op zondagmorgen, overlast, ja nog steeds, van hondenpoep, putten in het asfalt en zebrapaden die nauwelijks nog zichtbaar zijn op een van de belangrijkste toe gangsroutes naar de binnenstad, de Bolwerken gaan achteruit enz. Maar ook de onkruidbestrijding Foto: Aart van Be/zeri zal, nu de zomer nadert, eens goed aangepakt moeten worden. Het college van burgemees ter en wethouders van Mid delburg stelt voor Porthos te hervormen tot een organisatie met minder administratieve drukte, meer ruimte voor de professionals en een betere inrichting van het onderdeel preventie. De afgelopen weken heeft het college verschillende modellen uitgewerkt en verkend. Het college adviseert een model vast te stel len waarin Porthos informatiepunt is en het naast de controle ach teraf ook zorgt voor het creëren van een platform waar zorgvra gers en -aanbieders met elkaar in contact komen. Bij dit model is er ruimte voor de professional en minder administratieve drukte dan nu. De integraliteit, één gezin, één plan, één regisseur, is in dit model Op 20 maart heeft de gemeente raad besloten om het ontwikkelings plan voor het Molenwater in co- creatie op te stellen. Dat wil zeggen dat de gemeente dit plan samen met inwoners en andere belangheb benden opstelt en uitvoert. U kunt aan dit proces deelnemen door ideeën voor de inrichting in te dienen of zitting te nemen in een bewoners werkgroep. In hoofdlijn gaat het om het ma ken van een inrichtingsplan voor een stadspark met ruimte voor water(berging), die oplossing moet bieden voor wateroverlast in de binnenstad. Het plan omvat ook een uitbreiding van de parkeercapaciteit bij de huidige schouwburg. Als be langrijke randvoorwaarde van het plan geldt dat het groen behouden blijft. U kunt uw idee en/of uw aanmelding Als de vele mensen die onze stad gaan bezoeken voor Middelburg 800 jaar per trein aankomen, treffen ze gelijk al een vies en verwaarloosd station aan zonder enig informatiepunt en dus ook geen toeristische informatie. Een slechte blikvanger en geen reclame voor Middelburg. Ook vragen toeristen mij vaak: Waar is uw VW-kantoor? Jammer, het is er gewoon niet meer. Positief is wel dat bij iedere toe gangsweg tot Middelburg op een mooi bord staat: Middelburg viert feest. Laten we daarvan maar gaan genieten. ledereen alvast een fijne zomer toegewenst. Wim Steketee Raadslid Lokale Partij Middelburg www.lokalepartijmiddelburg.nl Voorafgaand aan de gemeenteraadsvergadering komen de raadscommissies bij elkaar. Een belangrijk deel van het raads werk wordt hierin voorbereid. In deze commissies worden geen besluiten genomen. Daar is de raadsvergadering voor bedoeld. Die staat gepland voor dinsdag 18 april. De commissievergadering Maatschappelijke Zaken wordt gehouden op woensdag 5 april. Op maandag 10 april vergadert de commissie Ruimte. De commissievergadering Algemeen Bestuur is op dinsdag 11 april. De commissievergaderingen Ruimte en Algemeen bestuur beginnen om 19.30 uur in de raadzaal van het stadskantoor. In verband met een pre sentatie door de HZ over het onderzoek naar stapeling van kosten begint de vergadering Maatschappelijke Zaken ditmaal om 18.30 uur. Inspraak Het eerste deel van een commissievergadering is gereserveerd voor burgers, ledereen kan op een agendapunt inspreken, maar ook zelf een onderwerp inbrengen. Wie wil inspreken krijgt daarvoor vijf minuten de tijd, maar moet dat wel 24 uur voor de vergadering laten weten aan de commissiegriffier. Dat zijn Ko Noordhoek, telefoon 67 54 82 en Ans de Nooijer, telefoon 67 54 81. De volledige agenda's van de commissievergaderingen zijn te bekijken op www.middelburg.nl. De stukken liggen vijf dagen voor de vergadering ook ter inzage in de hal van het stadskantoor. Dit raadsvoorstel wordt eerst behandeld in de commissie Maatschappelijke Zaken op 5 april, waarna de gemeenteraad op 18 april een besluit neemt. Het is nadrukkelijk de bedoeling te blijven samenwerken met de drie Walcherse gemeente binnen Porthos. Bij de uitwerking van de hervorming wordt het werkveld betrokken. Het huisvuil van maandag 17 april (tweede paasdag) wordt twee dagen eerder, op zaterdag 15 april opgehaald. Het huisvuil van donderdag 27 april (Koningsdag) wordt twee dagen later, op zaterdag 29 april opge haald. Wij vragen u het huisvuil vóór 07.30 uur aan te bieden. U vindt de gewij zigde data ook op de afval- en papierkalender of op de website van de gemeente Middelburg: Inwoners Afval Ophaaldagen huisvuil. voor de bewonerswerkgroep mailen naar: molenwater@middelburg.nl of per post versturen aan: Middelburg, t.a.v. Molenwater, Postbus 6000 4330 LA Middelburg. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Sjaak de Visser, s.de.visser@mid- delburg.nl, 0118- 67 53 72. Ideeën kunt u aandienen tot en met 21 april. Kijk voor meer informatie op: www.middelburg.nl/molenwater Het stadskantoor is gesloten op vrijdag 14 april (Goede Vrijdag), maan dag 17 april (tweede paasdag), donderdag 27 april (Koningsdag) en vrijdag 28 april en vrijdag 5 mei (Bevrijdingsdag). Op donderdag 4 mei is het stadskantoor open tot 18.00 uur in verband met Dodenherdenking. Op zondagen en nationaal erkende feestdagen is het gratis parkeren in Middelburg. Deze maand is het in verband met Goede Vrijdag op 14 april, tweede paasdag maandag. 17 april en Koningsdag op donderdag 27 april gratis parkeren met de auto op straat en in de parkeergarages. De volledige teksten van deze publicaties vindt u terug op www.overuwbuurt.overheid.nl. Zoek op 'Middelburg' of op adres. Aangevraagde omgevingsvergunningen Elektraweg 7, Jan Campertstraat 59, Lange Noordstraat 66, Langevielesingel 46, Sint 1 Janstraat 62, Van 't Hoffweg 4, Varkensmarkt 15 Verleende omgevingsvergunningen Benensonstraat 1Breeweg 71 E (zijde Nieu- wervestraal), Breeweg 92, Lammerensteeg 3, Molendijk 20 (Nieuw- en Sint Joosland), Rams- burgerweg 5, Westdijkstraat 43 (Arnemuiden) Kennisgeving ontwerpbeschikking Stationsstraat 15 en 17 Verleende omgevingsvergunningen Houlkaai 9,9 A, 9 B, 9 C en 9 D, Nieuwstraat 27, Seissingel 4 Verleende exploitatievergunning Damplein 44, Varkensmarkt 15, Vlasmarkt 32 RUD-Zeeland Begroting 2018 Verordening Wmo en Jeugdhulp 2017 Op 20 maart 2017 heeft de raad van Mid delburg besloten om de verordening Wmo en Jeugdhulp 2017 vast te stellen. De verordening zal op 1 april 2017 in werking treden. Beleidsregels Wmo en Jeugdhulp 2017 Op 7 maart 2017 heeft het college van Burge meester en Wethouders van Middelburg besloten om de Beleidsregels Wmo en Jeugdhulp 2017 vast Ie stellen. De beleidsregels treden op 1 april 2017 in werking. Verkeersbesluit Instellen parkeerschijfzone op Agaat tussen Se- geerssingel en Agaatplaats, en op de Agaatplaats Wet Geluidhinder Banckertplein, De Ruylerstraat, Karei Door manplein, Langevielesingel, Langevieleweg, Vlissingsesingel, Willem Barenlszstraat Voorontwerpbestemmingsplan 'Mond- zorgpraktijk Wakherseweg' In het kader van artikel 1.3.1 van het Besluit ruim telijke ordening en de Inspraakverordening van de gemeente Middelburg, ligt vanaf 5 april 2017 tot en met 16 mei 2017 ligt het vooronlwerpbe- stemmingsplan Mondzorgpraktijk Wakherseweg voor een ieder ter inzage bij de vakbalie in het Stadskantoor aan de Kanaalweg 3 te Ar Het plangebied ligt aan de noordwestelijke rand van Middelburg, ten noorden van de rotonde die de Wakherseweg verbindt met de Laan der Ver enigde Naties. Ten zuiden van het plangebied ligt de woonwijk Griffioen. Aan de westzijde grenst het perceel aan woningen aan de Wakherse weg. Aan de noord- en oostzijde van de locatie grenzen bosschages, met daarachter agrarische gronden. Het doel van het bestemmingsplan is om de Mondzorgpraktijk Ier plaatse planologisch mogelijk te maken. Inspraak Inspraak wordt verleend aan ingezetenen en in de gemeente een belang hebbende natuurlijke en rechtspersonen. Het vooronlwerpplan kan ook worden bekeken op de gemeentelijke website www.middelburg.nl onder wonen en (verjbouwen bestemmingsplannen plannen in procedure. Daarnaast is het vooronlwerpbestemmings- plan raadpleegbaar via de landelijke website www.ruimtelijkeplannen.nl onder plancode NLIMRO.0687. BPBGMMZW-V001. Tijdens de genoemde termijn kunnen schriftelijk of mondeling inspraakreacties ingediend worden. Een schriftelijke reactie moet gericht worden aan het college van burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000,4330 LA Middelburg. Voor een mondelinge inspraakreodie is het nood zakelijk tijdig vooraf een afspraak te maken via telefoonnummer (0118) 67 5285.eer informatie over het voorontwerpbestemmingsplan kunt u contact opnemen met de heer A J.W. Kuijper, telefoonnummer (0118) 67 5285.

de Faam | 2017 | | pagina 9