[EMTÉ Over gedichten, triomfen en tegenslagen 'Vergeten Kinderen' op de planken Rondleiding op zolder stadhuis Wjj nodigen u uit voor een gezellige EMTÉ Paasproevenj in uw winkel op zaterdag 8 april van 10.00 tot 15.00 uur. Met inspiratie en veel handige en smakeljjke boodschappen voor Pasen. ouw Douwe gber Douwe Egberts jéèm Egberts 2 DOZEN 8 WOENSDAG 5 APRIL 2017 OP DE PLANKEN MIDDELBURG - Op zaterdag 22 april gaat de voorstelling Vergeten Kinderen in premi ère bij het Middelburgs The ater in het Minitheater aan de Verwerijstraat 53, in Mid delburg. Geschreven en ge regisseerd door Peter Adri- aanse. Tweede Wereldoorlog Een speciale voorstelling van het Middelburgs Theater over mensen met een ver standelijke beperking aan het einde van de Tweede Wereldoorlog op Walcheren. Er is weinig informatie over deze groep mensen, terwijl ze er toch echt zijn geweest. Ze werden verstopt en ver borgen gehouden voor de buitenwereld en de vijand, om erger te voorkomen. Het speelt zich af vlak voor het bombardement op de dijken van Westkapelle begin okto ber 1944. De bevrijding was in zicht. "Ze noemen ons hier kinderen. Gek eigenlijk. Als je naar mij kijkt zie je toch geen kind. Maar ze zeggen ook geen groot mens. Soms wel anders. Vervelende klier of misbaksel. Net of de taart is aangebrand, met zo'n zwart-bruine rand." schuur. Ze pakte haar pop stevig vast en gaf haar een dikke zoen op het voorhoofd. Zachtjes vertelde ze: "Toen het water kwam zijn ze mij vergeten, geeft niet hoor, ik word zo vaak vergeten." Een aantal spelers heeft ook daadwerkelijk een verstan delijke beperking. Dat is zo uniek aan deze productie. Zij spelen zichzelf in bijzondere omstandigheden in het ver leden. De voorstelling begint zaterdag om 20.00 uur. Het stuk is nog te zien tot en met zondag 7 mei. Alleen op zolder Jannetje bleef alleen achter op de zolder in de grote VEERE - Museum Veere houdt op donderdag 6 en zaterdag 8 april rondleidingen naar de zolder van het Stadhuis. Hier staat de grote speeltrommel van het carillon. Een gids geeft uitleg over het instrument. De deelnemers kunnen van dichtbij zien hoe het mecha nisme werkt dat elk half en heel uur voor vrolijk klokken spel iri de stad zorgt. De rond leidingen zijn in het kader van de Nationale Museumweek Douwe Egberts Koffie roodmerk 500 gram 3 pakken TUrf Maximaal 6 pakken per klant! Cinema Middelburg vertoont vanaf vrijdag 7 april om 21.30 uur Paterson. Paterson leidt een eenvoudig maar gelukkig leven als buschauffeur in de stad Paterson, New Jersey. De indrukken die hij tijdens zijn dagelijkse route opdoet, vormen de inspiratie voor gedichten die hij opschrijft in een notitieboekje. Ondanks het enthousiasme van zijn vrouw wil hij de gedichten niet publiceren. Verder nog te zien: 8 april, 19:00 uur; 11 april, 20:00 uur; 12 april, (3-9 april) waarin musea hun pronkstukken extra onder de aandacht brengen. De rond leidingen zijn donderdag om 10.45 en 13:15 uur en zaterdag om 13.15 uur. Reserveren mu- seum@museumveere.nl. Verse Varkenhaas per 500 gram Heineken bier krat 24 flesjes a 30 cl 15.49 maximaal 3 per klant! Emte Scharreleieren maat M, 10 stuks 2 dozen ^70 NU

de Faam | 2017 | | pagina 8