Prikkelbare Darm Syndroom volop in de publiciteit w Schatzoeken rond Brandspuithuis Kozijnen, deuren en schuifpuien Steeds meer getroffen personen vertrouwen inmiddels op een preparaat met een wereldwijd unieke bifido-bacteriënstam. 'SCHATTEN VAN SEROOSKERKE!' GESCHIEDENIS Vervolg van de voorpagina Middelburg viert haar 8oo-jarig bestaan met kinderen en volwassenen. Verslaggever Theo Rietveld was erbij. De kinderconferentie begint op de Helm, achter het oude stadhuis. Sterrenkok Edwin Vinke en chef Hans Everse trakteren de kinderen, ouders, leerkrachten en genodig den op zilte zaligheden, zoals hamburgers, Bevelandse frietjes en zilte tomaten. Mayte(n), Aiden(ii), Louis(n) en Jasmijn(i2) vinden het heerlijk. Ze hebben goed geoefend met debatteren. Op de Acaciahof aan de Zuidsingel hebben ze debat-les gekregen van een paar leerlingen van VWO-5. Anita Pijpelink (CSW) legt uit dat haar school al jaren een debatclub kent. Afgelopen vrijdag is heeft één van haar klassen deelgenomen aan de voorronden Het Lagerhuis. Anita's dochter is één van de kinderen die straks zal debatteren over gezonde voeding. Eindelijk is het zover. Presentator Klaas van Kruistum komt op het podium. Hij roept alle kinderen naar voren en deelt hier en daar wat draadloze microfoons uit. Mayte, Jasmijn, Louis en Aiden praten mee over het thema gezonde voeding. Voor de kinderen is het debat nog niet afgelopen. Zij beloven me vaker, buiten en in de klas, te blijven debatteren. Burgemeester Veere draagt tijdens opening historische route unieke aardewerk kruik in bruikleen over aan Het oude Brandspuithuis. Foto: PR SPEURTOCHT - Als grote verrassing werd zaterdag door Burgemeester Van der Zwaag een aardewerken kruik waarin in 1979, tijdens de sloop van Hotel de Linde boom 800 zilveren munten gevonden werden, in bruik leen gegeven aan Het Histo risch Educatief Centrum Het oude Brandspuithuis. Een prachtige aanvulling van de al aanwezige Archeologische vondsten en gouden mun ten. Op 1 april werd de geo- cache route van het Oude Brandspuithuis officieel in gebruik genomen door bur gemeester Van der Zwaag van de gemeente Veere. Aan de hand van 14 bordjes met een QR-code wordt de speu rende wandelaar langs 14 punten in en rond Seroos- kerke geleid. Na het scannen van de QR-code met de smartphone komt histori sche informatie in beeld over de plaats waar hij zich op dat moment bevindt. Zo krijgen plaatsen en ge bouwen die anders mis schien niet eens op zouden vallen een heel andere bete kenis. Waar komt die naam eigenlijk vandaan? Hoe komt het dat er zoveel geallieer den zijn gesneuveld bij de bevrijding van Serooskerke? Wat is dat voor rare steen bij de kerk? De bezoeker komt het allemaal te weten. Aan de hand van coördinaten gaat u van punt naar punt. Op de plaats van bestem ming is het soms even zoe ken naar het QR bordje. Wat is er nodig om de route te wandelen? Een smartphone met een geocache app waar op u coördinaten in kunt voeren. Ook heeft u een QR-scanner nodig op de smartphone. Alles gratis te downloaden. De route is on geveer drie kilometer lang en voert gedeeltelijk over onverhard terrein. Een paar goede wandelschoenen zijn aan te raden. Het oude Brandspuithuis.Torenstraat 32 in Serooskerke. www.he- toudebrandspuithuis.nl - Bij Belisol maken ze al 40 jaar kozijnen, deuren en schuifpuien! Sinds 1977 is Belisol daarmee één van de oudste kozijnen en deuren specialisten van Nederland. Belisol is van origine een Bel gische onderneming met meer dan 80 vestigingen in België, Nederland en Frank rijk. Isolatie, veiligheid en duur zaamheid staan bij ons cen traal. De producten van Belisol worden voorzien van de laat ste technologieën met de meest uitgebreide afwer kingsmogelijkheden en kleu ren. Met de kennis en kunde die zij bezitten, garanderen zij topkwaliteit. Niet voor niets kiezen iedere dag 150 gezin nen voor Belisol. Alles wat Belisol plaatst is maatwerk en wordt van meet af aan goed gedaan. Daar komt een sterk stuk vakman schap bij kijken waar de klant blindelings kan vertrouwen. Met 40 jaar kennis en ervaring ben je bij Belisol aan het juiste adres. Tel daarbij de unieke 20 jaar garantie en dan weet je zeker dat je bij Belisol waar krijgt voor je geld. Vanaf de eerste afspraak tot de montage heeft u contact met professionele en ervaren vak mensen. Wij streven naar één centraal contactpersoon voor persoonlijke begeleiding en advies op het gebied van ma teriaalkeuze, kleuren en tech niek. Gedurende het gehele traject kunt u rekenen op een jarenlange expertise. Afspraak aan huis "Geen tijd? Onze adviseur komt bij u thuis langs! Bij Be lisol begrijpen wij namelijk heel goed dat u niet altijd zin of tijd heeft om op uw vrije dagen naar een showroom te gaan. Wij komen daarom graag langs voor een vrijblij vend advies gesprek", aldus een medewerker van Belisol. GEZONDHEID Verstopping of diarree, winderigheid, een op gezette buik of buik krampen - wie herhaal delijk last heeft van één of meerdere van deze symptomen, heeft in veel gevallen een prikkelbare darm. Lange tijd was het Prikkelbare Darm Syndroom een kwaal die nauwelijks de aandacht trok. Maar daarin is het nodige ver anderd. Inmiddels lijden circa 3,5 miljoen men sen in Nederland aan een prikkelbare darm. Er bestaat een effectie ve behandeling. VEEL MENSEN DIE ER LAST VAN HEBBEN Het Prikkelbare Darm Syndroom komt steeds meer In de publici teit. Enerzijds omdat steeds meer mensen aan het Prikkel bare Darm Syndroom lijden. Dit uit zich in typische gevallen door symptomen als verstopping of diarree, winderigheid, een op gezette buik of buikkrampen. De klachten blijven bij de meeste getroffen personen steeds weer optreden. Veel mensen met prikkelbare darm hebben slechts één symptoom, terwijl anderen last hebben van meerdere symp tomen die afwis selend Of zelfs te- B- bifïdum MIMBÖ75 gelijkertijd kunnen thematische weergave) optreden. Anderzijds omdat wetenschappers op zoek naar oorzaken meer duidelijkheid hebben verkregen over de mo gelijke oorzaken. kunnen worden veroorzaakt. Zij gaan ervan uit dat via de beschadigde darmbarrière schadelijke stoffen en ziekteverwekkers in de darmwand bin nendringen en de symptomen ver oorzaken. Intus sen hebben on derzoekers een wereldwijd unieke bifido-bacteriënstam (alleen in Kijimea Prikkelbare Darm, via de apotheek) ontdekt die juist op dat punt uitkomst kan bieden. ONDERZOEKERS: EEN BESCHADIGDE DARMBARRIÈRE ZOU DE OORZAAK KUNNEN ZIJN Tegenwoordig zijn steeds meer wetenschappers van mening dat de typische darmklachten een pleister op de darmwand. Een klinisch onderzoek heeft aangetoond dat de klachten door de prikkelbare darm bij de getroffen personen significant afnamen. De wetenschappers stelden vast dat de levenskwa liteit van de betreffende per sonen er in significante mate op vooruitging. OPMERKELIJKE STUDIEESULTATEN: UNIEKE BIFIDO- BAC7ERIE KAN HELPEN Onderzoekers hebben bij de zoektocht naar een effectieve behandeling vastgesteld dat de in Kijimea Prikkelbare Darm aanwezige bifido-bacteriën stam B. bifidum MIMBÖ75 zich rechtstreeks op de darmwand bij een prikkelbare darm door afzet. Kijimea Prikkelbare een beschadigde darmbarrière Darm legt zich als het ware als TIP: Kijimea Prikkelbare Darm is volledig nieuw in Nederland en is uitsluitend verkrijgbaar via de apotheek. Mocht uw apotheek Kijimea Prikkelbare Darm niet voorradig hebben, kan zij het product snel voor u bestellen. Voor uw apotheek: Kijimea Prikkelbare Darm, Z-Index 16273222 •kijimea

de Faam | 2017 | | pagina 15