PLflMECO Uitnodiging PLAFONDSHOW Brief aan een Zeeuw De Kazematten zijn weer geopend voor het publiek Plafonds Sierlijsten Verlichting terwijl de meubels blijven staan Een nieuw plafond in 1 dag! Geschikt voor elke ruimte. Vrijdag 7 april van 14.00 tot 18.00 uur. Zaterdag 8 april van 10.00 tot 16.00 uur. Schone montage in één dag. Zonder hakken en breken. De meubels kunnen blijven staan. Voor elke interieurstijl. Verlichting naar wens. Uit één geheel op maat gemaakt. Padvinders willen kunnen schuilen Plameco Plafonds Van Gilst v.o.f. Showroom: Columbusweg 3,4462 HA Goes Tel: 0113-270000 - www.plameco.nl 10 WOENSDAG 5 APRIL 2017 COMUMN 11 PLAFONDS Tijdens deze speciale show kunt u zich uitvoerig laten voorlichten over de vele mogelijkheden van dit unieke en beproefde plafondsysteem. De koffie staat klaar! De Kazematten zijn tot eind oktober te bezoeken. Foto: PR - Om een bezoek aan De Kazematten nog leuker te maken, hebben medewer kers van het muZEEum in sa menwerking met Gerrie Hon- dius (striptekenaar/ zandkunstenaar) een speur tocht ontwikkeld door de ruimtes van De Kazematten heen. Als de speurtocht leidt tot het goede woord, krijgen de kinderen een leuk aanden ken bij vertrek. In de eerste Kazemat, waar voorheen de broodbakkerij was voor de garnizoenen, zijn twee nieu we spellen geplaatst waarbij de broden een rol spelen. Militair bouwwerk De Kazematten zijn gebouwd in 1811 en liggen op de grens van land en water. Ze zijn te vinden in het hart van het Kei- zersbolwerk, een onderdeel van de Vlissingse vestingwer ken uit 1548. Een kazemat is een militair bouwwerk dat wordt gebruikt voor verdedi gingsdoeleinden tegen vijan delijk vuur. De Kazematten in Vlissingen bestaan uit ver schillende ruimtes en hebben diverse functies gehad. Opvallend is dat de originele garnizoensbakkerij na al die jaren nog intact is. Ooit wer den hier 4800 broden per et maal gebakken. De Kazemat ten zijn geopend tot en met 28 oktober. Entree is inbegrepen in een ticket voor het mu ZEEum. MIDDELBURG - Scouting groep Gouden Cirkel houdt za terdag 8 april van io.oö tot 14.00 uur een fancy lair bij het clubhuis aan de Geersesweg in Middelburg. Het doel is geld inzamelen voor een nieuwe groepsflap, waar de scouts (op kamp) veel plezier van hebben wanneer ze willen schuilen als het re gent of om in de schaduw te kunnen eten of spellen te doen. Ze willen oude spullen, zoals oude spelletjes, boeken, speelgoed en spullen (geen grote dingen als meubels of groot witgoed) inzamelen. De spullen mogen gebracht worden donderdag 6 april tussen 19.00 en 21.00 bij het clubhuis. Naast de rommel markt worden zelfgebakken taarten verkocht. plaagstootjes toe). Dat is de mooie kant van 1 april. Keerzij de van die medaille is enige ontgoocheling na mooie be loftes: ik heb mijn vriendin best even moeten troosten toen de rookworstenvlaai van een typisch Nederlands wa renhuis, een grap bleek te zijn (sterker nog, we zijn zelf aan het experimenteren gesla gen). Maar dan nog blijft over eind: het was een grapje. Niks engs, niemand heeft er echt pijn om. In het geval van Vlis- singen/Middelburg hooguit een TomTom met een deuk in zijn ego ('Bestemming berei.., Hé, wacht eens even!'). Humor blijft zo belangrijk, zeker met alle spanningen. Ik denk datje veel over de toestand van een land kunt zeggen, door de re actie op een grap: oprechte lach, of argwaan? Ik heb best gelachen afgelopen weekend. Beste Jean-Louis Pisuisse, Imr|| ^'s zoon van Vüssingen en pionier van lis Nederlands cabaret, moest ik jou net na *t| -"■"?? W één april schrijven natuurlijk. Ik heb jftjjjfr f zelf niet zoveel met 1-april, maar dat komt dan vooral door de feest-win- kel-associaties erbij, denk ik. Scheetkus- sens, emmers water op de deur, taarten in je gezicht - net per se een toonbeeld van spitsvondigheid. Een prima oeuvre voor een achtjarige overi gens - en logisch ook, je moet iets als meisjes nog vies zijn - maar op de een of andere manier kom ik slecht van dat soort gedachten bij 1 april af. Terwijl er tegelijkertijd zoveel leuks en slims gebeurt! Een Zeeuws voorbeeld is natuurlijk de stickers over de plaats naamborden van Middelburg en Vlissingen: iemand had Vlis singen omgedoopt tot Middelburg/en andersom. Erg leuk be dacht- en veel moeite in gestoken, al die verschillende borden. Bewoners konden er om lachen, de respectievelijke burgemees ters spraken ook hun waardering uit (en gaven elkaar wat

de Faam | 2017 | | pagina 10