Het woord aan raadslid Leny van den Heuvel Internationale conferentie Vrijheid van Ondernemen OFFICIËLE PUBLICATIES Middelburgs kinderdebat over gezonde voeding Avondeditie Wijktijd Zuid HGT: voorstel naar de raad over vastgoed en geodiensten MIDDEL BURG MIDDELBURG Telefoon: 14 0118 Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem_Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur Wat een uitslag! GroenLinks heeft er bij de Tweede Kamerverkiezing meer zetels bij gekregen dan ooit. Geweldig dat er ook veel jongeren de stembus hebben gevonden. Veel jongeren kozen voor veran dering en vonden de weg naar GroenLinks. Dank aan al die mensen die hun stem op GroenLinks hebben uitge bracht. Deze overwinning is voor mij ook een grote opsteker om ook in onze gemeente weer een flinke boost te maken om de voor GroenLinks belangrijke zaken in de raad naar voren te schuiven. Wat te denken van de problemen die in de WMO nog niet optimaal zijn. De kosten die door Porthos gemaakt worden die eigenlijk toehoren aan de zorgvrager. De Trekdijk, een bedrijventerrein langs de snelweg die we niet nodig heb ben. Experimentèn met de bijstand waar wij af willen van de betutte ling die bij de bijstand hoort. En nog meer onderwerpen zullen op ons bordje komen die we steeds zullen benaderen vanuit onze visie op duurzaamheid, verdraagzaamheid en rechtvaar digheid. Deze uitslag is voor mij een grote steun om me nog meer in te zet ten voor het raadswerk. Samen met de andere GroenLinksers gaan we voor de verandering. Met veel vertrouwen zie ik de komende gemeenteraadsverkiezin gen tegemoet. Leny van den Heuvel Raadslid GroenLinks Foto: Aart van Belzen Middelburg viert dit jaar dat zij 800 jaar stadsrechten heeft. Als stad van de vrij heden organiseren we een unieke internationale confe rentie op donderdag 30 maart in het stadhuis met als thema: vrijheid van ondernemen, zitten er grenzen aan onder nemen? Topsprekers Niemand minder dan Prof. Dr. J.P. Balkenende - hoogleraar Gover nance, institutions and internati- onalisations, Prof. dr. J. Holslag - professor Internationale politiek en Aziatische vraagstukken aan de Vrije Universiteit Brussel en Mr. J. Granoff - directeur Global Security Institute United Nations en lid van Nobelprijscomité zullen een lezing geven en met deelnemers in discussie gaan. Er is een beperkt aantal gratis tickets beschikbaar voor inwoners van Middelburg. Meer informatie en aanmelden: www.middel- burg800.com/conferentie. De spreektaal tijdens de conferentie is Engels. Aangevraagde omgeving svergunningen Kromme Weele 8, J.V. Sprengerlaan 5 Verleende omgevingsvergunningen Brakstraat 39, Griffioenpad (volkstuincom plex), Haymanstraat 3, Ohmweg/Ampère- weg 6, Schorerstraat 23 (Amemuiden) Kennisgeving opgraving overledene begraafplaats Westelijke Oude Havendijk De burgemeester van Middelburg maakt bekend dat hij op 7 maart 2017 op grond van artikel 29 van de Wet op de lijkbezor ging toestemming heeft gegeven voor het laten opgraven van de overledene de heer Jan Wattel, die in het algemene graf met nummer ll-l 89, tezamen met de overledene mevrouw Neeltje PeeneDavidse, graf met nummer 11-190, is begraven. Bij dit besluit kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na 29 maart 2017 een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij de burgemeester van Middel burg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening aanvragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Zeeland-WestBrabant, Team Bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. De volledige teksten van onderstaande pu blicaties vindt u terug op www.overuwbuurt. overheid.nl. Zoek op 'Middelburg' of op adres. Voorafgaand aan de gemeenteraadsvergadering komen de raadscom missies bij elkaar. Een belangrijk deel van het raadswerk wordt hierin voorbereid. In deze commissies worden geen besluiten genomen. Daar is de raadsvergadering voor bedoeld. Die staat gepland voor dinsdag 18 april. De commissievergaderingen beginnen om 19.30 uur in de raadzaal van het stadskantoor. De commissievergadering Maatschappelijke Zaken wordt gehouden op woensdag 5 april. Op maandag 10 april vergadert de commissie Ruimte. De commissievergadering Algemeen Bestuur is op dinsdag 11 april. Inspraak Het eerste deel van een commissievergadering is gereserveerd voor burgers, ledereen kan op een agendapunt inspreken, maar ook zelf een onderwerp inbrengen. Wie wil inspreken krijgt daarvoor vijf minuten de tijd, maar moet dat wel 24 uur voor de vergadering laten weten aan de commissiegriffier. Dat zijn Ko Noordhoek, telefoon 67 54 82 en Ans de Nooijer, telefoon 67 54 81. De volledige agenda's van de commissievergaderingen zijn te bekijken op www.middelburg.nl. De stukken liggen vijf dagen voor de vergadering ook ter inzage in de hal van het stadskantoor. Woensdag 29 maart orga niseert Middelburg in het stadhuis een kinderdebat over gezonde en eerlijke voeding. Aan het debat, dat onder leiding staat van UNICEF-am- bassadeur en tv-presentator Klaas van Kruistum, zullen 80 tot 100 leerlingen meedoen uit groep 7 en 8 van de basis scholen van Middelburg. Het evenement maakt onderdeel uit van de festiviteiten rond 800 jaar stadsrechten van de Zeeuwse hoofdstad. In dit feestjaar schenkt Middelburg ook aandacht aan kinderrechten. Het onderwerp sluit naadloos aan bij het bestaande project 'Gezonde start, gezonde toekomst1 van Rotary Middelburg. Commissaris van de Koning in Zeeland Han Polman opent deze kinderconferentie. Wethouder Saskia Szarafinski blikt terug en Diverse taken van de ge meente zijn de afgelopen tijd tegen het licht gehouden in het kader van de heroriënta tie op de gemeentelijke taken (HGT). Op 18 april wordt een voorstel van het college over de vastgoed en geodiensten in de gemeenteraad behan deld. Wethouder Arjan Beekman licht toe dat het college het bestaande beleid actiever wil uitvoeren en daarmee vastgoed stapsgewijs verder wil afbouwen. "Er komen in principe geen nieuwe panden meer bij. En voor de bestaande gebouwen staan we open voor interesse uit de markt. Daarnaast doen we verder onderzoek om het beheer waar mogelijk onder te brengen bij professionele be heerorganisaties of bijvoorbeeld sportkoepels," geeft Beekman aan. Hij benadrukt daarbij dat het exploiteren en beheren geen gemeentelijke taak is. vooruit op de toekomst. Om goed hun zegje te kunnen doen zijn de kinderen op school voorbereid door educatieve vrijwilligers van UNICEF. Voor ze aan het woord komen worden hun smaakpapil len verwend met zilte producten, klaargemaakt door 2-sterrenchef Edwin Vinke van Restaurant De Kromme Watergang uit Hoofdplaat en chef Hans Everse van Zilt-E Ziltzaam Lekker. Onder de naam Wijktijd kunnen inwoners van Middelburg-Zuid op donderdag 30 maart van 19.00 uur tot 20.30 uur op het spreek uur terecht met vragen, klachten, suggesties of complimenten over hun wijk. Het spreekuur wordt gehouden in het wijkcentrum Palet, aan de Johan van Reigersbergstraat 2. Na enkele goed bezochte spreekuren in de ochtenden, is besloten over te gaan tot een tijdstip in de avond. Het maandelijkse spreekuur wordt gehouden op verschillende dagen en tijdstippen om zoveel mogelijk bewoners de mogelijkheid te geven vragen te stellen en in contact te treden met de wijkagent Middelburg-Zuid, Freddy den Heijer en wijkmana- ger Rianne van Iwaarden. Geodiensten: nog meer samenwerken Op het gebied van het bijhouden van de basisregistratie groot schalige topografie (BGT) wordt Zeeuws samengewerkt met de dertien gemeenten, het water schap en de provincie. Verder gaande samenwerking op het gebied van geo-informatie en BAG op Walcherse schaal wordt onder zocht om met name de kwaliteit te borgen. Ook op Zeeuwse schaal wordt nog gekeken naar verdere samenwerkingsmogelijkheden. Zaterdag 1 juli strijden teams uit verschillende wijken om de eer van Middelburg. Tijdens een uitdagende zeskamp die door Stich ting M800 en Vita Event wordt georganiseerd komt het aan op een mix van samenwerken, kracht, kennis, snelheid en sportiviteit. Teams bestaan uit 6 tot 10 deelnemers vanaf 12 jaar die uitkomen voor een bepaald(e) wijk of dorp van Middelburg. Geïnteresseer den kunnen zich te zijner tijd zowel als team als individu opgeven via Stichting Welzijn Middelburg. Vita Event opperde het idee van een zeskamp voor de wijken met als doel meer verbinding te creëren tussen Middelburgers met een knipoog naar het 800 jarig bestaan. Achter de schermen wordt momenteel hard ge werkt aan het vormgeven van uitdagende en vooral gevarieerde onderde len voor de zeskamp. Ideeën om bij veel aanmeldingen een voorronde in de wijk te laten plaatsvinden passeren de revue. Bewoners die nu al meer informatie willen ontvangen kunnen mailen naar aanmelden@welzijnmiddel- burg.nl of bellen naar tel. (0118) 72 70 13.

de Faam | 2017 | | pagina 9