Floor ontvangt Taalprijs uit handen van prinses Laurentien 9 Brief aan een Zeeuw U2 koor wordt 4 Freedom Van de hoed en de rand Aan de beleving ligt het niet, wie Schouwen eenmaal gevonden heeft, is dik tevreden De Faam: Excuses aan familie Jeffrick Eendragt Fotografie in de avond Start verkoop Earlybird Zeelandjazz 3 WOENSDAG 29 MAART 2017 MIDDtlBURG - Het idee om vrijwilligers te koppelen aan iemand met een taalachter stand is begonnen in Amster dam. Daar namen oud-docen ten het initiatief. Later werd het idee ondergebracht bij Gilde Samenspraak in Utrecht onder de titel: Nederland helpt zijn medelanders. Vandaar uit zijn alle Gilde-afdelingen be naderd om het Samen spraak-project over te nemen. Gilde Walcheren heeft dit ook gedaan. Floor licht toe: "Ik kwam in 2003 vanuit Renkum naar Middelburg. Ik heb lang in het speciaal onderwijs gewerkt. Ik doe het werk als taalbegelei- der in Middelburg al dertien jaar. In die tijd heb ik 200 vrij willigers opgeleid die op hun beurt gekoppeld zijn aan 500 cursisten. Daarnaast ben ik bij de oprichting van het Taaihuis Walcheren betrokken." Het Taaihuis is voor alle inwo ners van Walcheren die moei te hebben met lezen, spreken of schrijven in het Nederlands. Zowel voor mensen die Ne derlands als moedertaal heb ben als inwoners waarvan Ne derlands geen moedertaal is. Op Walcheren heeft 10 tot 15 procent van de inwoners tus sen de 16 en 65 jaar moeite met lezen, spreken en schrij ven. Taaihuis wordt onder- 'TIEN PROCENT VAN DE INWONERS HEEFT MOEITE steund door de Walcherse ge meenten, beide bibliotheken en Scalda, met ondersteuning van Stichting Lezen en Schrij ven. Floor vervolgt: "Bij Scalda (school voor middelbaar be roepsonderwijs en volwasse neneducatie) heb ik 12 jaar lang het Taalmaatjes-project gedaan. Daar leerde ik Resy van Loon kennen, de huidige projectleidster van Taaihuis Walcheren. Ik ben een prak tijkmens en altijd zoekend naar oplossingen." Op de vraag aan Floor hoe in de toekomst laaggeletterdheid aangepakt moet worden ant woord zei: "Direct actie onder nemen en vinger aan de pols houden. Mensen niet Taten zwemmen en mislukken'." Op 3 'april neemt Floor af scheid als coördinatior. Haar opvolger staat al klaar: Frans van Eede. HET TAALHUIS Het Taaihuis houdt twee keer per week' spreekuur (maandag en woensdag in Bibliotheek Vlissingen en dinsdag en donderdag in de Zeeuwse Bibliotheek). OOST-SOUBURG - Begin 2016 was het hoogtepunt van het U2 Projectkoor Walcheren een optreden in de Sint Jacobskerk in Vlissingen. Hoewel een pro jectkoor eindig is, bleek dat er vraag was naar een vervolg. Een werkgroep werd in het le ven geroepen en nu is het zo ver. Op maandag 3 april is een startbijeenkomst in de Open Haven aan het Oranjepiein in Oost-Souburg. Dan worden de plannen voor het nieuwe pro jectkoor gepresenteerd, leder een die is geïnteresseerd, is welkom. De avond begint om 20.00 uur. Meer info via pro- jectkoorwalcheren@gmail. com en op Facebook: Project koor Walcheren 4Freedom. VLISSINGEN - Leerlingen van de afdeling vrijeschoolonder- wijs CSW-Bestevaêr hebben met Gerard Setterich van Houtatelier Vlissingen en hoe- denontwerpster Hanny Malle- kote van atelier Hoed Gezien aan een voor Nederland uniek project gewerkt. Dat heeft ge resulteerd in een bijzondere verzameling hoeden. In het kader van de Kinderkunst- week is de hoedencollectie te zien van 22 maart tot en met 9 april in De Pluyme, Nieuw- straat 29 in Middelburg. KEVIN VAN KALKEREN Beste Pieter Zeeman, Branding, noemt met dat in marketingtermen -dan wel op zijn Engels uitgesproken (de Nederlandse branding op Schouwen is prima geregeld, al eeuwen uitbesteed aan Noordzee BV. Je weet wel, die kennen we verder van de haringen, het zout en dat liedje van Boudewijn de Groot). Daar is dus werk aan de winkel. Althans, als we een onder zoeksbureau moeten geloven uit Zwolle. Fijne ironie dat mensen uit Zwolle ons erop wijzen dat het merk niet be kend genoeg is, maar soit. Vooral via Google kan het wel beter - de VW staat pas een stuk lager bij de zoekresulta ten dan wat lokale bedrijven, en toeristen zoeken nu een maal vaker informatie over de gemeente dan een stukadoor als ze een vakantie overwe gen. Aan de beleving op zich ligt het blijkbaar niet, lees ik: 'wie Schouwen eenmaal ge vonden heeft, is dik tevreden'. Beklijft toch dat woordje 'een maal'. Alsof je je verstopte in een magische kast en toen langs de achterkant in Schou wen kwam' en dacht: 'krijg nou wat, best leuk hier!' Mis schien gewoon tijd voor nog eens een Nobelprijswinnaar van Schouwen. Of een praten de Leeuw. VLISSINGEN-In De Faam van 1 maart is in de rubriek 'Blauw- geruite Ziel' aandacht besteed aan een steekpartij 25 jaar ge leden waarbij Jeffrick Een dragt om het leven kwam. Dit artikel is tot stand gekomen zonder medeweten van de naaste familie van Jeffrick. Daardoor zijn zij én vrienden van Jeffrick plots geconfron teerd met een artikel in de krant waarin gedetailleerd werd beschreven hoe Jeffrick destijds om het leven is geko men. Dat heeft voor veel com motie gezorgd. Jeffricks vader schreef ons onder meer: "Oude wonden werden open gescheurd, heftige emoties en COLOFON DE FAAM groep.nl Linda Heikoop T 06-205 414 55 Sarah van de Kop T 06-466 058 37 Lisetta de Witte T 06-514 023 85 verdriet overdonderden ons." De redactie van De Faam be treurt dat ten zeerste. Het is nooit de bedoeling van de au teur en de krant geweest de nabestaanden en vrienden van Jeffrick te kwetsen. Voor zowel het plaatsen van het ar tikel als het niet vooraf inlich ten van de naaste familie bie den De Faam en auteur Gerard van der Hoeven welgemeende excuses aan. Inmiddels is er ook al persoonlijk contact ge weest met de vader van Jef frick en is ook aan hem al ex cuses aangeboden. Gerard van der Hoeven (jour nalist) en Dennis Rijsbergen (algemeen redactiechef) Edisonweg 37E 4382 NV Vlissingen KecMctic Marina Meijers (eindredacteur) Conny den Heijer Gerard van der Hoeven Mark Lobbezoo Theo Rietveld Izaak Verkeste (fotograaf) - De klok een uur vooruit, een mooie ge legenheid om een work shop te houden met het thema 'licht'. De zonson dergang, tegenlicht en het avondlicht komen allemaal aanbod op deze avond. En Vlissingen heeft die mooie combinatie van licht, water, havens en architectuur. De workshop is woensdag 5 april van 19.30 tot 22.00 uur. Info en/of aanmelden www.karindenboer.nl of tel. 06 29441561. geplaatst in gedrukte als digitale uit gaven van Persgroep Nederland bv De Persgroep Nederland Volg ons ook op: www.de-faam.nl Facebook/DeFaam Walcheren MIDDELBURG - Het festival ZeelandJazz, dat 9 t/m 18 juni is in Terneuzen en Middel burg, start nu ook met de ver koop van earlybird tickets voor het programma in Middel burg. Het programma is nog niet rond, er.komen nog nieu we namen bij. Maar voor de liefhebbers en de avonturiers is het mogelijk om tot 1 mei met korting tickets te kopen. In de Kloveniersdoelen en po dium de Spot staan nu Eric Vloeimans met Oliver's Cine- Broken Brass Ensemble, BLOWtrio, de Nachtdienst en de ZeelandJazz Clubnight met DJ Sandstorm. Earlybird tic kets ZeelandJazz Middelburg zijn als dagticket te koop of als passepartout voor drie dagen. \.lHg^OQ,dwgrd,www.zpelagdjazz^j. E familieberichten<a>persgroep.nl T (088)-013 99 99 Zelf een familiebericht opgeven kan via familieberichtenonline.nl E advertising.sales@persgrc T (088) 013 99 99 www.de-faam.nl/service T 088-0561595 jp.nl E redactie.faam@ persgroep.nl T (088) 013 09 20 Dennis Rijsbergen Tessa van Waarde w.persgroep.nl/adverteren Prinses Laurentien spelt de taalheldspeld op bij Floor van Kan. Foto: PR M Er zijn foto's van u met Einstein, en an- W dere natuurkundige grootheden. No- T r belprijswinnaar. In Zeeland zijn er xSrr* scholen naar u vernoemd - ik zou zeg- J gen een prima ambassadeur van Schou- wen-Duiveland. Een zoon van Zeeland om trots op te zijn. Ik las afgelopen week nog een artikel over een mondeling Nederlands op een school die uw naam droeg - dus ook indirect zelfs nog actueel en in het nieuws. Maar precies daarvoor is men in Schouwen zelf nu bang: het eiland is niet vindbaar genoeg, het 'merk' Schouwen is niet sterk. Dat moet dus beter.

de Faam | 2017 | | pagina 3