Isabel geeft miniconcert aan kinderen Het Kompas Maak gebruik van de NVM Open Huizen Dag en vind je droomhuis! Buurtmarkt in de voortuin Twee wielen door de bocht Kinderkleding en speelgoed Multi-mediaal Rammekens Healthy Sushi workshop 19 WOENSDAG 29 MAART 2017 GA WONINGEN KIJKEN OP ZATERDAG 1 APRIL MIDDELBURG - In de Schepe nenlaan en de omliggende zij straten is een voorjaarsmarkt op zaterdag 1 april van 10.00 tot 16.00 uur. Der verkoop vindt plaats in de voortuinen en op de stoepen. Er zijn on dermeer kleding, curiosa, plantjes, boeken, koffie/thee en cupcakes te koop. VLISSINGEN - Medipoint houdt op vrijdag 31 maart een Eropuit dag in de Medipoint Thuiszorgcentrum Zeeland winkel in Vlissingen, Badhuis straat 104. Tussen 10.00 en 16.00 uur (vrije inloop) kun nen bezoekers ontdekken welke mogelijkheden er zijn om er veilig op uit te gaan. Zo kunnen ze verschillende (elek trische) twee- en driewielfiet- sen uitproberen, scootmobiel- fietsen, scootmobielen, (elektrische) loopfietsen, rol- lators en (elektrische) rolstoe len. Bovendien krijgen bezoekers tot wel 25% korting op diverse producten. Medipoint zorgt dat er een hapje en drankje klaarstaat. Er is ook een lezing over balansproblemen en hoe dit te ondervangen. Ook kan men terecht voor een gratis rollator- en scootmobielkeu- ring en worden kleine repara ties direct uitgevoerd. Meer informatie op www.medi- point.nl/eropuit. KOUDEKERKE - Op vrijdag 7 en zaterdag 8 april wordt de school 't Klinket aan de Tram straat 36 in Koudekerke omge toverd tot één grote kinderkle ding- en speelgoedbeurs. Naast leuke kleding en speel goed shoppen voor de kids is er van alles te doen deze twee dagen. Ponyrijden, schmin ken, smullen van een lekkere suikerspin, er staat een spring kussen en meiden kunnen hun nagels laten lakken. Ook zal scouting de Valkeniers zor gen voor leuke en uitdagende activiteiten en er zijn heerlijke hapjes en drankjes. Openingstijden vrijdag van 15.15 tot 20.00 en zaterdag van 10.00 tot 13.00 uur. RITTHEM - Op zaterdag 1 april staat er op het oude Fort Ram mekens iets bijzonders te ge beuren. Tegen de avondsche mering wordt door een groep verschillende kunstenaars, performers en musici een multi-mediale performance gegeven. Het gaat daarbij om een totaalbeleving van mu ziek, projectie, theater en licht en laser, die de bezoeker mee neemt op het reis door het universum, maar vooral ook door jezelf. Chromonaut - into the Core is verhalend en ab stract maar vooral een beleve nis, die u niet mag missen. De productie begint beide da gen om 20.30 uur aan de poorten van het fort. Toegang uitsluitend na aanmelding bij www.staatsbosbeheer.nl/acti- viteiten. Er kunnen maximaal 50 mensen mee. Info: boswachter Karei Leeftink, 06-10943647. MIDDELBURG - Op zondag 9 april wordt er een Healthy Sushi workshop gegeven in de keuken van de Klimopschool te Middelburg, van 13.00 tot 16.00 uur. Op geheel traditio nele wijze wordt de sushirijst bereid en leren de deelnemers stap-voor-stap diverse hand gemaakte sushi's te bereiden. Hosomaki, Uramaki, Nigiri, Te- maki en Oshimaki zijn aan het eind van de middag klaar om gezamenlijk te nuttigen, of om mee naar huis te nemen. Inschrijven kan tot 30 maart via: info@cgczeeland.nl. Kos ten van de workshop inclusief alle ingrediënten uitgebreide instructiesyllabus 45 euro. Open Huizen Dag. Op zater dag 1 april kun je vrijblijvend meerdere huizen bezichti gen. Makkelijk en gezellig, en wie weet vind je zo je droomhuis. Laat deze kans niet aan je voorbij gaan. Het is op 1 april alweer de 18de editie van de NVM Open Hui zen Dag. Het blijft een groot succes, niet alleen door de vele verkopers die hun wo ning openstellen voor bezich tiging, maar ook omdat de deelnemers - verkopers en zoekende kopers - sneller tot een transactie komen. Dit jaar openen zo'n 25.000 tot 30.000 woningen tussen 11.00 en 15.00 uur hun deuren. "Op de woningsite funda staat welke huizen deelnemen", vertelt NVM-woordvoerder Roeland Kimman. "Vervolgens kun je een route uitstippelen en op een laagdrempelige manier meerdere huizen op één dag bezichtigen. Je kunt de sfeer opsnuiven en de buurt verkennen.' Verkopers hebben veel baat bij de NVM Open Huizen Dag. Kimman: "Het is een mooi moment om actief aan de slag te gaan met de verkoop van je huis. En het werpt zijn vruch ten af: van woningen die deel de kosten voor deelname als verkopende partij verschillen per NVM-makelaar. Voor de bezoekers is de NVM Open Huizen Dag uiteraard gratis. namen in oktober 2016, was twaalf weken later 42% ver kocht. Van de niet-deelne- mende woningen was dat 25%." Bij de vorige editie van de NVM Open Huizen Dag kreeg een deelnemend huis gemid deld vier bezichtigingen. "Om dat de markt aantrekt, ver wachten we iets minder deelnemende huizen, maar wel meer bezoekers per huis", zegt NVM-woordvoerder Kimman. "Bovendien werkt de NVM Open Huizen Dag in de weken ervoor als aanjager. Als je al een huis op het oog hebt, wil je natuurlijk niet concurre ren met kopers die op de open dag verliefd worden op een woning. Vandaar dat er een lichte stijging is van verkopen net voor de NVM Open Huizen Dag." NVM-woordvoerder Roeland Kimman heeft een aantal tips voor bezoekers van de NVM Open Huizen Dag. "Ga eerst langs bij een hypotheekadvi seur en onderzoek watje kunt lenen. Dan kun je op 1 april gericht zoeken naar een ge schikt huis. Zet bovendien je wensen op een rij: waar moet je droomhuis aan voldoen? Heb je een huis op het oog? Laatje dan deskundig advise ren in het aankooptraject." Na tuurlijk heeft Kimman ook tips voor verkopers. "Zorg voor een opgeruimd, fris en neutraal huis. Mooie foto's op internet met daarop een modern inte rieur zorgen voor meer be zichtigingen. minioptreden. De school stond de hele wei dans en muziek. 'Oud-meester' Arie Bouv bel over te halen om op zijn nieuwe school Rietveld van De Faam was bij dit optreden door Theo Rietveld MIDDELBURG - In de hal van Het Kompas aan het Kroonju weel in Oost-Souburg is de middagpauze voorbij. Er EN ZINGT MEE MET EEN NUMMER VAN ADELE wordt een minipodium klaar gezet, een mengpaneel en ge luidsboxen voor het geluid. Een groot spandoek met haar naam hangt op. Ouders blij ven wat rondhangen, zoge naamd voor een praatje. De kinderen hebben net van juf en meester gehoord dat Isabel Provoost komt optreden. Klas sen druppelen binnen; de ene helft rondom het podium en een helft leunend vanaf de eerste verdieping. Meester Arie kijkt ontspannen rond. Wat er in zijn hoofd om gaat, is niet duidelijk. Als oud-collega maak ik met hem een praatje en na de tweede Isabel wist het tot een tweede plaats te schoppen. Foto: PR vraag vertelt hij waarom hij zo trots is. Meester Arie: "Ik heb Isabel tien jaar geleden in de klas gehad op de Cypressen- hof in Middelburg-Zuid. Isa bel is een spontaan kind, open, heeft flair en is op een gezonde manier eerzuchtig. Als er meer inzit, haalt ze dat er uit. Ik herinner me nog de musical Haaibaai die ze als af scheid met groep acht aan de school en ouders aanbood. Voor haar slechts een bijrol. Ze houdt van toneelspel, kent geen plankenkoorts en een carrière als turnster zou haar niet misstaan." Meester Jarko neemt het woord. Hij houdt de spanning er in en vraagt de kinderen heel hard 'Isabel!' te roepen. Daar is ze! Verbazende blikken van de kinderen. Eerst hand tekeningen uitdelen en wat selfies. Ouders en leerkrach ten leggen alles met hun smartphones vast. Na Million Reasons van Lady Gaga en Sweet Goodbye van Krezip, mogen kinderen vragen stel len. Sinds wanneer zingt u? Waarom Isabel antwoordt: "Sinds ik bij meester Arie in de klas zat." ledereen klapt en zingt mee met Adele's Send My Love. Ze sluit af met haar single Nothing. Nog wat vra gen beantwoorden, op de foto en weg is ze. Meester Jarko belooft alle kinderen een foto met handtekening van Isabel. Isabel heeft hard moeten werken voor haar succes. De kinderen van Het Kompas krijgen een tip van Isabel: Als je een droom hebt: blijf hard werken, altijd proberen. Wie weet dat het lukt. Op dinsdag 21 maart verrast zangeres Isabel Provoost kinderen van basisschool Het Kompas in Oost-Souburg met een minioptreden. De school staat de hele week in het teken van het pro ject "dans en muziek". Isabel vindt het leuk om voor kinderen te zingen. "Ik woon zelf in Middelburg-Zuid en dit is lekker dichtbij, in mijn achtertuin." Ze hoopt na 1 april ingeloot te worden voor een opleiding aan de Rockacademie in Rotterdam. Als dit niet lukt, dan weet ze nog met wat ze gaat doen. De kinderen van Het Kompas weten het zeker: zij wordt net zo beroemd als Adele. Meester Jarko heeft aan alle leerlingen een foto met handtekening van Isabelle beloofd. Als hij de stapel ziet liggen, weet hij niet of dat gaat lukken. Foto: Theo Rietveld

de Faam | 2017 | | pagina 19