Juliana's appartement is vol met vrolijke poppen Concert Grootkoor Zeeland met jong talent Harpmuziek en een animatiefilm Filmfestival Framing Human Rights 13 WOENSDAG 29 MAART 2017 Half de jaren zeventig zag ze haar staan: een pop die ze nu was nooit een echte poppen- eens niet wilde verkopen, maar zelf wilde houden. Als fer- moeder. Mijn kleindochter vent rommelmarktbezoekster liep ze er tegenaan in Breda. En heeft er ook nooit naar omge- die ene pop deed iets met haar. Maar wat precies, dat kan ze keken dus wat moet ik er niet omschrijven. mee?" Vrolijk In de hoek staat een kast open. "Ja, daar op dat bed is lang niet alles hoor. Hier in de kast staan er nog veel meer." Toch wil Ju liana niet overal afstand van doen. "Zie je dat kleine ventje met die bolle wangetjes en die glimlach? Daar word ik vrolijk van dus die blijft lekker bij mij. En ook die zwangere dame. Zij heeft zo'n bepaalde blik, hele maal bezig met dat kindje in haar buik. Heerlijk om naar te kijken." Belangstelling? De oudste pop uit de col lectie is een canapé pop uit 1850. De nieuwste Js een Bratz die Juliana Lady Gaga noemt.Wie interesse heeft in de poppenverzameling kan contact met haar op nemen via redactie.faam@ persgroep.nl. 'Ai door Conny den Heijer GOES - In de afgelopen veertig jaar kwamen er nog ruim 150 poppen bij. Oude, nieuwe, mooie en iets minder mooie. Nu is de tijd gekomen om ze de deur uit te doen. Op een paar na want die zijn haar te dierbaar. Ze staan uitgestald op het logeerbed in het appar tement van Juliana Gillissen, poppenverzamelaarster uit Middelburg. In de zon, waar door sommige kleertjes iets verschoten zijn. Alhoewèl, een kenner zal direct zien dat dit niet alleen door de zon maar ook door de leeftijd van de poppen komt. Verontschuldigend Juliana heeft inmiddels zelfde respectabele leeftijd van 85 jaar bereikt. "Tja, je zal wel denken als je dit allemaal zo ziet", zegt ze verontschuldi gend. "Maar er zitten zulke mooie exemplaren bij. Ik stond vroeger zelf met een kraampje op de Vismarkt en verkocht daarvan alles en nog wat. Allemaal boedel die ik zelf pp rommelmarkten had gekocht." Poppenmoeder "Maar die ene pop die ik in Breda zag staan, die stal mijn hart. Die wilde ik zelf houden. Er zijn er in de loop van de tijd steeds meer bijgekomen. Maar ik word oud en wil er vanaf. Ik heb drie kinderen, twee zoons en een dochter. Zij Ze staan er in alle soorten, maten en merken: Schildpadpoppen, Barbie's en een hele oude uit 1850. Lachend of droevig, allemaal prachtig uitgedost. Wat begon met een zwak voor één bijzondere pop groeide uit tot een poppenverzameling van ruim 150 stuks. Juliana Gillissen uit Middelburg weet niet, nu zij wat ouder wordt, wat ze er nog mee moet. Ze wil haar kinderen er niet mee opzadelen dus zoekt ze een nieuw tehuis voor haar verzameling. Op een enkele uitzondering na want er zitten poppen bij waar ze geen afstand van kan doen. Die hebben een eigen verhaal en daar raakt Juliana niet over uitgepraat. Zij glundert bij de herinneringen aan de momenten waar op zij die ooit kocht. Een blik op een bijzondere collectie poppen. Foto's: Conny den Heijer 'IK WORD BLIJ VAN DIE POPPEN MET DIE BOLLE WANGETJES' Juliana Gillissen met één van haar poppen. MIDDELBURG - Op donderdag 30 maart om 20.00 uur geeft het Grootkoor Zeeland een vooijaarsconcert in de Nieuwe Kerk in Middelburg. Het Grootkoor Zeeland staat o.l.v. de dirigenten Etty van der Mei en Nan van Groeningen en bestaat uit 200 koorleden uit de gehele provincie Zeeland. Op het programma staan koorwerken en musical liederen. Kaarten via Tourist Shop Middelburg en zing@grootkoor.nl. www.grootkoor.nl. MIDDELBURG - Cinema Mid delburg vertoont tussen 31 maart en 2 april in samenwer king met de Amnesty Interna tional Student Group Middel burg van de Roosevelt Academy, Elliot, Rost en ruim- teCAESUUR tien films die je vanuit verschillende invals hoeken naar mensenrechten laat kijken. Sommige films worden gecombineerd met inspirerende inleidingen, dis cussies en workshops. De voorstellingen zijn met uit zondering van de Cinema Middelburg gratis toeganke lijk. Van elk verkocht kaartje gaat een euro naar Amnesty International. Meer info www. cinemamiddelburg.nl. - Tijdens een uitzending van De Wereld Draait Door (DWDD) kwamen harpiste Lavinia Meijer en animatiekunstenaar Aimée de Jongh elkaar weer tegen. Zij wilden graag iets samen doen en zijn aan de slag gegaan met het ontwikkelen van de film Behind the Telescopes. Een film met animaties van Aimée en harpmuziek van Lavinia, met haar eigen, speciaal voor deze film gemaakte muziek, maar ook met werk van Philip Glass, Nils Frahm en Olafur Amalds. De animatiefilm gaat over het jonge meisje Lyra dat graag astronaut wil worden. Te zien en te horen in CineCity XL op zondag 2 april om 16.00 uur.

de Faam | 2017 | | pagina 13