Het Zeeuwse Scheidingshuis helpt Timmerman Bart Leeflang slaat spijker op zijn kop Weer bierfestival op Abdij Oef/MTje it \wvs*re »u 't cajfs/ zicAM.ee. ie maa^t 3 WOENSDAG 15 MAART 2017 ir Conny den Heijer HELPENDE HAND WÖM Het Zeeuwse Scheidingshuis biedt je de helpende hand op financieel gebied, bij het zoeken naar een andere woning, alimentatiekwesties, geestelijke ondersteuning voor de kinderen of jezelf, boedelverde ling, het opstellen van een ouderschapsplan en nog meer zaken waarmee je te maken kunt krijgen. in een moeilijke wórden er in Zeeland twei Het aantal echtscheidingen iet hoogst maar ook in Goes KAPt ii.' - "Een zorgelijke ontwikkeling", zegt Casey Xa- vier, financieel specialist en oprichter van Het Zeeuwse Scheidingshuis. "Begin 2016 ben ik aan een concept gaan werken wat ik al jaren in ge dachten had en ik kreeg al snel andere partijen mee die hierin wilden participeren." "Nu zijn we in Het Zeeuwse Scheidingshuis gestart met twaalf deelnemers en kunnen we mensen adviseren en hel pen bij een mogelijk echt scheidingstraject. Maar eerst kijken we of het allemaal echt nodig is. Want vaak zijn er ook kinderen bij betrokken en die worden er altijd de dupe van. Het feit dat de veiligheid van het ouderlijk huis en het ver trouwen in de ouders wordt geschaad, kan een leven lang doorwerken bij een kind." Relatietherapie en coaching Yvonne Rijsbergen van Appel- blauw Coaching is één van de meewerkende partners in Het Zeeuwse Scheidingshuis. Zij werkt als relatietherapeute met volwassenen. Rijsbergen licht toe: "Ik laat in de therapie mensen naar zich zelf kijken in plaats van alleen naar die ander, die partner. Je gedrag komt voort uit een be paalde emotie en het is niet altijd goed om van daar uit zo'n belangrijk besluit als een echtscheiding te nemen. Vaak zie ik dat er nog wel liefde is tussen de partners, maar dat die overschaduwd wordt door dieper liggende problemen, zoals moeite met communice ren, stress door te volle agen da's of zorgtaken en ergernis door verschillende verwach tingen. Ik werk met NLP (Neuro Linguïstisch Program meren) waarbij je mensen be- PARTIJEN Bij het Zeeuwse Scheidingshuis zijn de volgende partijen aangesloten: Het Financi ële Huis, Wooncoach, makelaar Faasse Fermont, Kracht4you, Jou Kindercoach, Appelblauw Coaching, Dumon Tak Psychologie, Notaris van Goethem, VenP Notaris sen, Meijling Sarneel Notarissen, Burlet en Van de Wijnckel Advocaten en Advocatenkantoor Zeeland. aan stellen die een scheiding overwegen. Naast de hulp van een relatietherapeute en kin dercoach kan Het Zeeuwse Scheidingshuis ook onder steuning bieden van een ad vocaat, notaris, makelaar of woningbemiddelaar. Het stre ven is een scheiding voor alle betrokkenen zo dragelijk mo gelijk te houden. procent. Je hebt ook je eigen verantwoordelijkheid." Ze vervolgt: "Veel mensen gaan in een relatie voor 'het eigen gelijk', terwijl je beter voor geluk kunt gaan." Door mensen hiervan bewust te maken ontstaat er meer ruim te en wederzijds begrip en kan een echtscheiding soms voor komen worden. Helpende hand Het Zeeuwse Scheidingshuis wil de helpende hand reiken wust maakt van hun eigen gedrag." Verantwoordelijkheid De meeste mensen gaan er onterecht vanuit dat als je trouwt of samen gaat wonen je partner bij je is om jouw be hoeften te vervullen, legt Yvonne uit. "Maar dit kan nooit voor de volle honderd Casey Xavier en Yvonne Rijsbergen van Het Zeeuwse Scheidingshuis. VLISSINGEN/HENGELO - Bart Leeflang deed afgelopen week mee aan het Nationaal Kam pioenschap voor de beroeps opleiding restauratietimmer man. Hij werd tweede van de zeven deelnemende studen ten. Met een excellente score wist Bart de jury te overtuigen van zijn 'skills' op het vakge bied van restauratietimmer man. "Ik vond het een super leerer varing, die me in de toekomst veel kan brengen", aldus Bart Leeflang die zijn BBL-oplei- ding volgt bij Scalda en in dienst is bij Bouwmensen Zuid-West. Zijn stage loopt hij bij Bouwbedrijf Peeters. Hier doet hij ook de nodige erva ring op en kan hij zich nog meer specialiseren in zijn vak gebied. Begeleider John Ak kermans van Scalda is ontzet tend trots op Bart. Als begeleider ging hij ook mee naar de finale. "Ontzettend leuk dat Bart deze kans heeft aangegrepen en dat het zo goed voor hem heeft uitge pakt: de tweede plaats!" Aan Skills Heroes doen zo'n 300 mbo-talenten uit heel Nederland mee. Zij strijden in 50 wedstrijdrichtingen om de titel beste vakman, vakvrouw of vakteam. Meedoen aan de vakwedstrij den betekent voor studenten dat zij een bijzondere leerer varing hebben die goed is voor de vakmanschapsontwikke ling en de persoonlijke vor ming. Naast Bart deden vorige week nog eën twee Scalda studen ten mee aan het Nationaal Kampioenschap; Patrick Ver berk en Robin Sol. Zij vielen helaas niet in de prijzen. - Vrijdag 12 en zaterdag 13 mei is het zover: dan vindt het Middelburgse Ab dij Bier Festival plaats. De Stichting Bier in Zeeland breidt het festival dit jaar verder uit. Naast alle Zeeuwse brouwers zullen ook de Nederlandse kloosters die bierbrouwen vol tallig aanwezig zijn en hun beste tapje voor zetten. Bovendien zal het 'Middelburgs 800' worden geschonken, een speciaal bier dat door de twee Middelburgse brouwers ge brouwen wordt ter ere van het feestjaar Middelburg 800. De naam van het festival verwijst naar de Middelburgse Abdij, maar het is een provin ciaal festival. De entourage is dankzij de schitterende abdij in vergelijking met andere bierfestivals absoluut uniek. Dit jaar heeft de Provincie Zeeland de ruimte verder uitge breid, zodat nog meer publiek van het festi val kan komen genieten. Uit de typische 'hal ve' glazen die men krijgt bij binnenkomst kan naar hartenlust geproefd worden. Landelijk uniek is het feit dat naast de Zeeuwse brou wers ook alle Nederlandse kloosters die bier- brouwen mee zullen doen. Men is bereid om naar de Middelburgse abdij te komen van wege de speciale aandacht voor de traditie van de kloosters, de goede sfeer en de histo rische achtergrond. In Middelburg werd anno 1128 de eerste Norbertijnerorde gesticht binnen onze huidige landsgrenzen. Deze orde heeft bijgedragen aan het stichten van een kloosterorde in Berne in 1134, nu de oud ste nog bestaande Norbertijnerorde in ons land en één van de deelnemende kloosters. Voorverkoop via www.abdijbierfestival.nl. COLOFON DE FAAM advertising.zeeland@ persgroep.nl Linda Heikoop T 06-205 414 55 Sarah van de Kop T 06-466 058 37 Lisetta de Witte T 06-514 023 85 Edisonweg 37E 4382 NV Vlissingen Marina Meijers (eindredacteur) Conny den Heijer Gerard van der Hoeven Mark Lobbezoo Theo Rietveld Izaak Verkeste (fotograaf) Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in gedrukte als digitale uit gaven van Persgroep Nederland bv De Persgroep Nederland Volg ons ook op: www.de-faam.nl Facebook/DeFaam Walcheren E familieberichten@persgroep.nl T (088)-013 99 99 Zelf een familiebericht opgeven kan via familieberichtenonline.nl E advertising.sales@persgroep.nl T (088) 013 99 99 www.de-faam.nl/service T088-0561595 E redactie.faam@ persgroep.nl T (088) 013 69 20 Dennis Rijsbergen Tessa van Waarde w.persgroep.nl/adverte Wl II j' Moe Zo Vfissr§5f

de Faam | 2017 | | pagina 3