D I 15/03/17 Investeren in Deltas Startsein voor Tractaatweg /^Zeeland Aanbesteding Michiel Aciriaanszoon de Ruyterkazerne van start Tips voor aanpak van snelheidsduivels o v i n c iewerk Informatierubriek van I Geïnteresseerd in het laatste nieuws? I Publicaties en bekendmakingen vindt Vandaag gaan tienduizenden Zeeuwen naar de stembus voor de Tweede Kamerverkiezingen. Hoe groot de partijen worden en wie er gaan deelnemen in het Kabinet is nog onzeker. Maar dat er een Zeeuws geluid moet doorklinken in Den Haag is iets waar Zeeland het over eens is. Daarom voeren de Zeeuwse overheden, verenigd in de Stuurgroep IJzendijke, een geza menlijke lobby richting het Rijk. Uit het lobbydossier "Zeeuwse bedrijven hebben hun oorsprong én voorsprong mede te'danken aan hun ligging in zee, aan diep vaarwater. Die voorsprong kan nog groter, als we samen investeren in een vitale, veerkrach tige en veilige Delta. En in energietransitie, onder meer door de chemie en (havenin dustrie te verduurzamen, door nieuwe vor men van energieopwekking. Logischerwijs investeert Zeeland ook in een bijbehorend excellente onderwijs- en kennisinfrastruc tuur die past bij de aard en opgaven van dit Deltagebied. Opleidingen voor Alpha's, Béta's en Gamma's zijn er volop, laten we vooral ook investeren in Delta's." Het lobbydossier is ook te vinden op www.zeeland.nl. De Stuurgroep IJzendijke, bestaande uit de dertien Zeeuwse gemeenten, de Provincie en het waterschap, de Zeeuwse onderne mers en onderwijsinstellingen hebben een lobbydossier gemaakt met daarin de thema's waarin Zeeland uitblinkt en een bijdrage kan leveren aan de nationale doelstellingen: energie, kennis en de Zuid westelijke Delta. Het Rijksvastgoedbedrijf kondigde 23 februari 2017 de aanbesteding van de Michiel Adriaanszoon de Ruyterkazerne in Vlis- singen aan. Dat is een belangrijke stap in het proces. Vanaf nu kunnen bedrijven zich via Tender- Ned aanmelden voor de opdracht om een compleet nieuwe kazerne voor het Korps Mariniers te realiseren aan de Buiten haven in Vlissingen. Met het ministerie van Defensie, gemeente Vlissingen en het waterschap Scheldestromen werken we daarin samen. De kazerne zal ruimte bieden aan zo'n 1.800 mariniers en zo'n 70 hectare (140 voetbalvelden) groot zijn. Nieuwe thuisbasis Mariniers zijn één van de twee elitekorp sen van de Nederlandse krijgsmacht. Zij zijn de afgelopen decennia wereldwijd ingezet in vele vredesoperaties. Het huidige Korps Mariniers is gevestigd in Doorn met een logistiek complex in Maartensdijk. Deze kazerne is verouderd. De nieuw te bouwen kazerne is hun thuis basis. Het is te vergelijken met een klein dorp, met onder andere: huisvesting voor de mari niers; gebouwen en faciliteiten voor opslag en overslag van uitrusting en goederen; werkplaatsen voor onderhoud van wapens, verbindingsmiddelen en voertuigen met velden en gebouwen voor sport en training. Het Rijksvastgoedbedrijf voert in opdracht van Defensie de aanbesteding uit. De volle dige bezetting van de kazerne staat begin 2022 gepland. Meer weten over de nieuwe kazerne? Kijk op: www.marinierskazernevlissingen.nl Gedeputeerde Harry van der Maas onthulde op de stormachtige donderdag 23 februari het eerste bouwbord bij het kantoor van de Tractaatweg BV in Terneuzen. Met deze onthulling is het startsein gegeven voor de voorbereidende werkzaamheden. De verdubbeling van de Tractaatweg is nodig om het dagelijkse verkeer vlot en veilig door te laten stromen. Het bord is gemaakt van biobased bouw materiaal en bestaat uit lokale hernieuw bare grondstoffen, zoals grasvezels en agro reststromen. De komende periode worden er bouwborden geplaatst langs het tracé. Inmiddels is aannemer Boskalis ge start met het verwijderen van bomen en struiken op verschillende locaties langs de Tractaatweg. Daarnaast worden de komende maanden verschillende aanvul lende onderzoeken uitgevoerd langs de weg en werkt de aannemer het ontwerp gedetailleerd uit. Voorlopig zijn er geen uitvoerende werkzaamheden aan de weg zelf. Verwachting is dat de aannemer na de zomer van 2017 start met het ophogingen en het bouwen van de viaducten. Planning is dat het project in het voorjaar van 2019 wordt opgeleverd. Actuele informatie over de Tractaatweg leest u op www.tractaatweg.nl. Kom ook naar de Statenvergadering Op vrijdag 17 maart 2017 vindt de openbare Provinciale Statenvergadering vanaf 9.30 uur plaats in de Statenzaal van het provinciehuis in Middelburg. U bent van harte welkom om de vergadering bij te wonen vanaf de publieke tribune. De Statenverga dering is ook live te volgen via Omroep Zeeland en www.zeeland.nl. Op de agenda staat onder andere het Statenvoorstel Duurzame ontwikkeling pluim veehouderij; Beter Leven Concept. Hieronder twee uitspraken van Statenleden over dit onderwerp. De PvdA is en blijft voorstan der van betere leefomstan digheden voor kippen. Wij zijn voor meer bewegingsruimte, want dat is diervriendelijker. Ralph van Hertum (PvdA) Het voorstel moet ertoe leiden dat nog dit jaar in bestaande pluimveehouderijen de kippen meer leef- en bewegingsruim te kunnen krijgen. Daarmee krijgen kippen een beter leven en kunnen ondernemers beter hun markt bedienen. Een voor beeld van duurzaam onderne men dus. René Ruissen (WD) Wat kunnen bewoners en wegbeheerders doen als er te hard wordt gereden in een straat? Welke middelen werken goed? En wat juist niet? Drie jaar geleden startte het Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland (ROVZ) met de pilot 'Bedankt dat je langzamer rijdt', gericht op het terugdringen van snelheidsovertredin gen in 30- en 60-km zones. Buurtbewoners en overheden werkten nauw samen bij deze campagne, die op vijf locaties in Zeeland is uitgetest. Uit de evaluatie blijkt dat de campagne succes vol is. Zeker als het gaat om grove snelheids overtredingen. als automobilisten meer dan 10 km/u te hard rijden. En dat is positief nieuws. Want een paar kilometer te hard rijden lijkt onschuldig, maar verhoogt de kans op een ongeluk aanzienlijk. Wordt er bij u in de buurt te hard gereden? Neem dan contact op met de wegbeheerder. Vaak is dit de gemeente of het waterschap als het gaat om 30- en 60-km zones. En lees het handboek van het ROVZ. Hierin staat wat er nodig is voor een succesvolle campagne, wel ke partners je kunt betrekken en welke inzet dit kost. Het handboek 'Bedankt dat je langza mer rijdt' is te downloaden via www.rovz.nl. COLOFON Redactie: afdeling Communicatie Provincie Zeeland Opmaak: Provincie Zeeland. Fotogratie: Felice Buonadonna voor DNA Beeldbank op www.laatzeelandzien.nl. Mark Neelemans, Provincie Zeeland Reage ren op deze uitgave van Provinciewerk? Neem dan contact op met de afdeling Communicatie per telefoon 0118- 63 10 50. Wilt u inzage van stukken? Neem dan contact op met het informatiecentrum via de e-mail infocentrum@zeeland.nl of per telefoon op 0118- 63 10 11 .-Of schrijf naar Postbus 60014330 LA Middelburg. Bezoekadres: Provinciehuis. Abdij 6,4331 BK Middelburg. De volgende Provinciewerk verschijnt 29 maart 2017. Provinciewede leest u ook via: http://www.zeeland.nl/pubticaties-en-bekendmakingen/provinciewerk. Provincie

de Faam | 2017 | | pagina 20