r T a~j Nederland-Italië ii I I II Een slechte adem is te voorkomen Klik! Wi *de mon êKM p Ga naar uitjekrant.nl/oranje Ter waarde van €49,95 kvoo dit Zoo het Belf reis was de lane toer wer Bov die hij mer ture is di I kort ling mer mee De I spor tijd bere mol dan «fi I3 WANDELEN IN MARBELLA: V.A. €449,- 1 101 U deinst vast weieens terug wanneer uw gesprekspart ner uit zijn mond ruikt. Maar durft u het te zeggen? Een slechte adem blijkt zelfs op een eerste date de grootste afknapper te zijn. Op een slechte adem rust dan ook een flink taboe. Onnodig, want in de meeste gevallen kan, met hulp van een mond hygiënist, aan een slechte adem wat gedaan worden, Hoog tijd dus om het taboe te doorbreken en nare mond- luchtjes te voorkomen! Bepaalde voeding, roken en alcoholgebruik kunnen tijde lijk voor een slechte adem zor gen. Wanneer sprake is van halitose, de medische term voor iemand die continue uit zijn mond ruikt, gaat een slechte adem helaas niet van zelf voorbij. Zelfs niet door goed uw tanden te poetsen. Halitose komt bij ongeveer één op de zeven mensen voor. Verschillende oorzaken Een slechte adem kan uit de mond zelf komen of een oor zaak buiten de mond hebben. Uw keel, longen en zelfs neus- of oorgebied kunnen bijvoor beeld ook veroorzakers zijn De paden op, de lanen in! Doe ook mee met de Mar- bella 4 Days Walking, van 12 tot 15 oktober 2017. Deze jaarlijkse wandelvierdaag se voert je door Marbella en haar omliggende na tuurgebieden, stranden en achterland. Er is keuze uit routes van 20 of 30 km. Blue Bay Banus"** Het hotel is gelegen bij de haven van Puerto Banus, op 7 km van het startpunt van Marbella 4 Days Wal king. Door de typische wit te bouwstijl lijkt het hotel op een Andalusisch dorp. Ontspan na het wandelen in de verschillende buiten zwembaden en praat nog even na met andere wan delaars aan de bar of in het restaurant van het hotel, 's Avonds op tijd naar bed en de volgende dag na een stevig ontbijt weer klaar voor de volgende wandel route! Inclusief: Retourvlucht Amster dam - Malaga Luchthavenbelasting brandstoftoeslagen Retourtransfer naar hotel 7 nachten Blue Bay Ba nus ind. ontbijt Startbewijs Marbella 4 Days Walking (20 of 30 km) 8-daagse vliegreis vanaf €449,- P.P. Prijs p.p. o.b.v. 2 personen per kamer en Economy vlucht. Exclusief €2,50 cala miteitenfonds en €20,- re- serveringskosten per onli ne boeking. Vertrek op 9,10 en 11 oktober 2017. Voor meer informatie of om te boeken bezoekt u www. reiskatern.nl/deweekkrant/ TUI1715. U kunt ook bellen met TUI, tel. 0900-8847 (0,70 pg), of langsgaan bij een TUI winkel in de buurt o.v.v. Marbella 4 Days Wal king - Blue Bay Banus. Samen met 2.000 Nederlandse wandelaars geniet je van heerlijk wandelweer, prachtige uitzichten en een fantastische sfeer. handeling gestart worden om deze te verhelpen. Bij tong- coating zal veel aandacht wor den besteed aan uw tonghy- giëne. In zeer ernstige gevallen volgt doorverwijzing naar een speciaal halitosespreekuur. Dinsdag 28 maart I 20.45 uur I Amsterdam ArenA Op 28 maart 2017 staat de vriendschappelijke wedstrijd Nederland-ltalië op het programma. Oranje speelde al negentien keer eerder tegen de Azzuri. Velen zullen zich het penaltydrama tijdens het EK in 2000 nog wel herinneren. Óf de schitterende 3-0 overwinning van Nederland tijdens het EK van 2008. van nare luchtjes in uw mond. Verrassend nietwaar? U dacht waarschijnlijk ook, net als veel andere mensen, dat een slechte adem altijd uit de maag komt. In de meeste ge vallen blijkt de oorzaak van een slechte adem echter in de mond te liggen. Door óf een tandvleesontsteking óf een tongcoating (bacteriën vooral op het achterste gedeelte van de tong). Wat kunt u doen? Het is belangrijk om uw mond gezond te houden. Niet alleen om nare luchtjes tegen te gaan, maar ook omdat bewe zen is dat een goede mondge- zondheid van invloed kan zijn op uw algehele gezondheid Hoe zal Oranje zich deze keer meten met de viervoudig wereldkampioen? Beleef deze wedstrijd samen met familie en vrienden! Tickets al vanaf 25,- (categorie 4) De mondhygiënist is een vier jarig hbo-opgeleide professio nal in preventieve mondzorg die precies weet hoe proble men in de mond kunnen wor den voorkomen en kan u pas send mondzorgadvies geven waar u direct mee aan de slag kunt. In het geval van tand vleesproblemen kan een be- Week van de Mondhygiënist Van 20 tot en met 26 maart 2017 bent u van harte welkom bij een NVM-mondhygiënist voor informatie over een slechte adem en over mond- gezondheid in het algemeen. Deelnemende praktijken kunt u vinden via www.weekvan- demondhygienist.nl. (bijv. diabetes en hart- en vaatziekten). IN DE MEESTE GEVALLEN LIGT DE OORZAAK VAN EEN SLECHTE ADEM IN DE MOND Over de mondhygiënist... U heeft geen verwijsbrief van de tandarts nodig om een afspraak bij de mondhygiënist te maken. Kinderen kunnen gratis voor mondzorgadvies en behandeling naar de mond hygiënist. De behandeling tot 18 jaar wordt geheel vergoed vanuit de basisverzekering. Redenen genoeg om uw mond goed te verzorgen en een mondhygiënist te bezoe ken. Een mondhygiënist bij u in de buurt vindt u via www. mondhygienisten.nl.

de Faam | 2017 | | pagina 14