Brief aan een Zeeuw UVSpfVCXtH. Wanneer is iemand een potentiële vijand om buiten de deur te houden? Lezing journalist Gerbert van Loenen Jeu de Boules op het strand Oudercafé Bossenburgh Een rustige wandeling Bon voyage naar Frankrijk Kinderhulp zoekt gezin Route zoekt kunstenaars 15 WOENSDAG 15 MAART 2017 KEVIN VAN KALKEREN Beste admiraal De Ruyter, Ik zat zaterdag in de auto toen ik op de radio hoorde dat de Turkse minister van Buitenlandse zaken verboden werd te landen op Nederlandse bodem (ver taald naar de 17e eeuw wordt dat iets als: lek zat ten paerd toen mij ter oore kwam door een boodschap door den lucht, dat de Osmaanse pensionaris van Oorlog en Diplomatie geen toestem ming kreeg aan te meren). Geen geheel Zeeuws nieuws, ik weet het. Maar het had nogal wat impact op het hele weekend (voor jouw info, Michiel, da's tegenwoordig twee dagen - en als je student bent, vanaf don derdagavond al. Niet alleen mijn zondag in de soep dus). Demonstraties, online veel gekonkel, bedreigingen vanuit Tur kije. Het helpt niet echt met de hele sfeer van polarisatie die domineert. Op het moment dat deze brief binnenkomt, zijn ve len al naar de stembus ge weest, dus laat ik er ook geen te beladen betoog van maken. Sowieso weet ik het ook niet: wanneer stel je zulke grenzen? Wanneer is iemand een po tentiële 'vijand' om buiten de deur te houden? Vandaar mijn brief, Michiel: jij hebt menig (potentieel) vijand van de kust weggeslagen (of van zijn boot, laten we wel wezen. Laten we dat 'preventieve maatregelen' noemen). Wat nu? En op wie moet ik nu boos zijn? Er is geen vlag die aan de ho rizon opdoemt waarvan ik kan denken: ten strijde! Veel meer vraag ik me nu af wat voor ge doe dit nog meer oplevert. En als het allemaal met een sisser afloopt (misschien nog voor dit verschijnt): hoe weet ik dan in de media-wirwar welke be richten wél de moeite waard zijn om boos of bang om te worden? 1 01LBURG - Journalist en auteur Gerbert van Loenen geeft donderdag 16 maart in de aula van ZB|Planbureau en Bibliotheek van Zeeland in Middelburg een lezing over zijn boek 'Lof der onvolmaakt heid' (2015). In dit essay en in de lezing gaat het over de vraag: Wat geeft het leven zin als je aftakelt, door ouderdom, ziekte of handicap? Volgens Van Loenen gaat het in de me dia dan al snel over euthana sie, of over leven dat voltooid is en beter voorbij kan zijn. In zijn boek pleit hij voor een diepgaander debat dan de media nu bieden. Want men sen hebben meer kgpzes dan we horen op tv of elders in het publieke debat, vindt Van Loe nen. Aanvang: 19.30 uur. Toe gang: 9 euro (inclusief koffie/ ZOUTELANDE - Op zondag 2 april houdt Club Jeu de Boules Middelburg een strandtoer- nooi in Zoutelande. Boulen op het strand vergt een heel an dere vaardigheid dan op de eigen vertrouwde boulebaan. Een uitdaging die jaarlijks on geveer 300 mensen trekt. Jeu de Boulen in een prachtomge- ving, met de zee aan je ene kant en de duinen als achter grond. Meer weten? Kijk op de website van Club Jeu de Bou les Middelburg www.cjbm.nl. Inschrijven kan nog tot 24 maart. VLtSSINGEN - In De Faam van 1 maart hebben wij uitgebreid verslag gedaan van het ouder café in Bossenburgh. Ouders die in contact willen komen mét andere ouders zijn elke woensdagochtend welkom van 10.30 tot 11.30 uur. Het ou dercafé is in de Omnibus aan Slangenburg 3. DOMBURG - Op 19 maart is een stiltewandeling tussen Domburg en Oostkapelle. De start is om 10.00 uur bij het bruggetje voor Kasteel West- hove. Deze wandeling is be stemd voor mensen die willen ervaren wat het in stilte lopen in een groep je brengt. Infor matie via Marjan Schot (06- 10110579). De kosten zijn 5 euro inclusief koffie of thee na afloop. MIDDELBURG - De Zeeuwse Volksuniversiteit houdt een nieuwe vakantiecursus Frans in Middelburg. Vooralle men sen die zich tijdens hun va kantie in Frankrijk in het Frans verstaanbaar willen maken, is deze cursus een uitgelezen kans om gezellig in een groep de taal te leren. De nadruk ligt op het leren spreken, luisteren en begrijpen van de taal. De airsus bestaat uit 8 lessen van VA uur en wordt op maandag middag gegeven. De startda tum is 27 maart en de lesloca- tie is ZB| Planbureau en Bibliotheek van Zeeland, Kousteensedijk 7 in Middel burg. Meer info op www. volksuniversiteitzeeland.nl/ talen/frans-op-reis. MIDDELBURG - Europa kin derhulp zoekt nog gastgezin nen voor diverse kwetsbare kinderen die hard toe zijn aan vakantie. De kinderen, tussen de vijf en twaalf jaar, worden geselecteerd door scholen, Ri- agg. Leger des Heils, Sociale diensten en soortgelijke in stanties. Wat voor de meeste kinderen heel gewoon is, kan voor een vakantiekind heel bijzonder zijn. Een dagje naar het strand, boodschappen doen, een boswandeling, driemaal daags een maaltijd die voor hem of haar wordt verzorgd. Een beetje aan dacht, geduld en een liefdevol plekje gedurende ruim twee weken tijdens de zomerva kantie is alles wat men vraagt. Vraag vrijblijvende informatie bij May van den Broek tel: 0113-233286 of kijk op www. europakinderhulp.nl. OOST-SOUBURG - Op zater dag 13 mei is de tweede kun stroute Oost-Souburg. Op di verse adressen worden creaties, ontwerpen of eigen dommen tentoongesteld aan geïnteresseerden. Voor de Kunstroute wordt nog gezocht naar deelnemers. Hoe meer locaties meedoen, hoe groter de route wordt. Bezoekers kunnen met een deelnemers lijst de kunstroute bezoeken. Meer info via kunstroute@ zeelandnet.nl of Facebook Kunstroute Oost-Souburg. bij dé lampenwinkel van Zeeland www.lichten leuk.nl Kanaalstraat 45 Lampen moeilijk? Wij brengen verlichting! Oost-Souburg

de Faam | 2017 | | pagina 11