r r r Het woord aan raadslid Inge Tupanwel OFFICIËLE PUBLICATIES Geen stempas ontvangen? Subsidie aanvragen voor 2018 Inwoners van Middelburg en Vlissingen krijgen les in lokale politiek Commissievergaderingen Werkzaamheden tankstation Rotterdamsekaai Onderzoek digitale dienstverlening Zaaltje huren? www.makelpunt-walcheren.nl MIDDEL GEMEENTE MIDDELBURG Telefoon: 14 0118 Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg m Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem_Middelburg Facebook: gemeentemiddelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur Het is campagnetijd en dus ontkomt nu niemand aan politici die allemaal claimen het beste met iedereen voor te hebben. Overal struikel je over vrijwilligers die kiezers voor hun partij proberen te winnen. En toch voelen veel mensen zich niet gehoord. Ook Middelburgers zeggen vaak: "het maakt niks uit wat ik vind, want er wordt toch niets met mijn mening gedaan". En helaas is dat vaak waar. Massaal protest tegen de huur verhogingen van Woongoed mocht niet baten, alternatieven op bomenkap worden genegeerd en zorgen om het milieu worden af gedaan met "we handelen legaal". Dit laatste voorbeeld gaat over de inkoop van grijze stroom door de gemeente. Een motie om groene stroom té gaan inkopen werd aangenomen, maar het blijkt nu toch weer de vraag of het college dat ook gaat doen. En dat mag. Het college mag moties naast zich neerleggen. Maar dat verkleint de kloof tussen burgers en politiek natuurlijk niet en maakt Middelburg ook niet socialer. Het volk vertegenwoordi gen lijkt bijna verdacht nu dat "zo populistisch" klinkt, maar dat is toch echt onze taak. Daarom is de SP-fractie het hele jaar door op straat. Om te horen wat er speelt en daar mee aan de slag te gaan. Inge Tupanwel-Adriaansen SP-raadslid Foto: Aart van Belzen ingetupanwel@gmail.com Op woensdag 15 maart kunt u uw stem uitbrengen voor de verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten- Generaal. U heeft een stempas ontvangen waarmee u kunt gaan stemmen. Op de stempas staat het adres van een stem bureau bij u in de buurt, maar het staat u vrij in elk stemlokaal binnen de gemeente te gaan stemmen. Mocht u geen stempas hebben ontvangen, dan kunt u contact op nemen met de afdeling Publieksza- ken van de gemeente Middelburg. U krijgt (als u kiesgerechtigd bent) alsnog een vervangende stempas. U kunt tot en met dinsdag 14 Gemeente Middelburg is de subsidieprocedure voor 2018 gestart. Aanvragen moeten voor 1 april 2017 bij de ge meente zijn ingeleverd. Uiteenlopende activiteiten op het gebied van welzijn, volksgezond heid of cultuur komen in aanmer king voor subsidie. Deze activi teiten moeten passen binnen het beleid van de gemeente. Organisaties die al een subsidiere latie met de gemeente Middelburg hebben, krijgen de aanvraagformu lieren voor 2018 automatisch in de bus. Organisaties die nog geen subsidierelatie met de gemeente hebben, kunnen voor 2018 een aanvraag indienen. Het indienen van een subsidie verzoek geeft geen garantie op subsidie, maar betekent dat deze opgenomen wordt in de subsi dieprocedure 2018.Tijdens de pro cedure zal worden bekeken of er al dan niet subsidie wordt toegekend. Inwoners van Middelburg en Vlis singen die vragen hebben zoals: 'wat doet een raadslid nu eigenlijk? En een wethouder? Hoe kan ik zelf actief worden in de lokale politiek en hoe werkt dat? Waar beslist de rijksoverheid over en wat beslist een gemeente zelf?' kunnen zich tot en met vrijdag 17 maart aanmelden bij de gemeente Middelburg en Vlissingen voor een gratis cursus Politiek Actief. Voor wie is de cursus bedoeld? Middelburg en Vlissingen organise ren samen de gratis cursus Politiek Actief voor inwoners die meer willen weten van lokale politiek. De cursus (wordt gegeven door Prodemos) bestaat uit 6 bijeenkom sten en wordt afgesloten met een raadsvergadering. Tijdens de cur sus krijgen inwoners meer inzicht in de gemeentelijke.politiek, leren zij vaardigheden zoals debatteren én vergroten zij hun kennis over politiek in het algemeen. In sneltrein klaar voor de lokale politiek! De cursus wordt gegeven op de volgende data: - Dinsdag 4 april 19.30 -22.00 uur Middelburg (stadskantoor) - Dinsdag 11 april 19.30- 22.00 uur Vlissingen (stadhuis) - Woensdag 19 april 19.30 - 22.00 uur Vlissingen (stadhuis) Aangevraagde omgevingsvergunningen Althoornweg 10, Bellinkstraat 18, Benensonstraat 1, Buitenhove 161-163, Damplein 4042, PJ. Meertensstraat 40, Ramsburgerweg 5, Schorerslraat 23 (Arnemuiden), Vlasmarkt 54-56/Kromme Weele 4-6, Willem Arondeusstraat 59 Verleende omgevingsvergunningen Bluesroute t.h.v. kavel 128, Bluesroute t.h.v. kavel 134, Calandweg 62 (Arnemui den), Lange Noordstraat 37, Plein 1940 nr. 7, Slaak 8, 10 en 12 (Arnemuiden), Van Ciltersweg 2 (Arnemuiden) Kennisgeving verlengde beslistermijn Achter de Houttuinen 48, Johannes Postkwartier 38 Deze publicaties vindt u terug op www.0veruvA3uurt.0verheid.nl. Zoek op 'Middelburg' of op adres. maart, 12.00 uur, een vervangende stempas aanvragen. Vorige week zijn de kandidaten lijsten huis aan huis bezorgd. Deze lijst vermeldt alle partijen en kandidaten die meedoen. Op de achterzijde worden onder andere alle stembureaus genoemd. www.middelburg.nl/verkiezingen Voorafgaand aan de gemeenteraadsvergadering komen de raadscommissies bij elkaar. Een belangrijk deel van het raads werk wordt hierin voorbereid. In deze commissies worden geen besluiten genomen. Daar is de raadsvergadering voor bedoeld. Die staat gepland voor maandag 20 maart. De commissieverga deringen beginnen om 19.30 uur in de raadzaal van het stads kantoor. De commissievergadering Maatschappelijke Zaken wordt gehouden op donderdag 9 maart. Op maandag 13 maart vergadert de commissie Ruimte. De commissievergadering Algemeen Bestuur is op dinsdag 14 maart. Inspraak Het eerste deel van een commissievergadering is gereserveerd voor burgers, ledereen kan op een agendapunt inspreken, maar ook zelf een onderwerp inbrengen. Wie wil inspreken krijgt daarvoor vijf minuten de tijd, maar moet dat wel 24 uur voor de vergadering laten weten aan de commissiegriffier. Dat zijn Ko Noordhoek, telefoon 67 54 82 en Ans de Nooijer, telefoon 67 54 81. De volledige agenda's van de commissievergaderingen zijn te bekijken op www.middelburg.nl. De stukken liggen vijf dagen voor de vergadering ook ter inzage in de hal van het stadskantoor. Informatie Wilt u meer weten over het aanvragen van subsidie? Neem contact op met Kees Janse van de afdeling Stedelijk Sociaal Beleid, telefoon (0118) 67 53 42. Bij hem kunt u ook het aanvraag formulier subsidie 2018 en de Algemene Subsidieverordening Middelburg opvragen; deze kunt u ook vinden op www.middelburg.nl/ subsidie Op de Rotterdamsekaai wordt het Texaco tankstation gesloopt en worden de ondergrondse brandstoftanks verwijderd. De werkzaamheden vinden plaats van 6 maart tot en met 24 maart. De verkeerssituatie is tijdens de werkzaamheden voor voetgangers en fietsers gewijzigd. Het werkterrein wordt afgezet met hekwerken. Tijdens het verwijderen van de tanks is de rijbaan gedeeltelijk afgesloten. In deze situatie wordt het verkeer door verkeersregelaars begeleid. - Woensdag 10 mei 19.30 - 22.00 uur Middelburg (stadskantoor) - Dinsdag 16 mei 19.30 - 22.00 uur Vlissingen (stadhuis) Opgeven Er is plek voor 15 Middelburgse en 15 Vlissingse cursisten. Als inwoners uit Vlissingen interesse hebben in de cursus, kunnen zij zich opgeven via griffie@vlissingen. nl. In Middelburg is dat griffie® middelburg.nl. We ontvangen graag een korte motivatie waarom iemand de cursus wil volgen. Een voorwaar de om deel te nemen is wel dat je alle dagen kunt. Gemeente Middelburg is een onderzoek gestart naar de visie van inwoners op digitale dienstverlening. Claudia de Keijzer van Hogeschool Zeeland voert het onderzoek uit. Het onderzoek naar digitale dienstverlening gaat over de diensten die op de website van gemeente Middelburg worden aangeboden. Gemeente Middelburg mist inzicht van inwoners op het gebied van kennis, houding en gedrag bij het wel of niet afnemen van online diensten. Voor het verzamelen van meningen, is de hulp van inwoners hard nodig. Om een concreet beeld te schetsen van wat er bij inwoners speelt, wor den er interviews afgenomen. Het gesprek duurt ongeveer een kwartier. Er wordt zorgvuldig met de verstrekte informatie omgegaan. Wilt u meewerken aan dit onderzoek en uw mening geven over de digitale dienstverlening van gemeente Middelburg. Stuur dan een e-mail met uw contactgegevens naar c.de.keijzer@middelburg.nl of bel (0118) 67 53 98.

de Faam | 2017 | | pagina 9